Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza


Ryder

Postări Recomandate

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

Salut baieti,

Ma poate ajuta cineva cu datele de contact pentru un mester de Feroza in Bucuresti?

Nu imi mai merge indicatorul de benzina si tare nasol e sa fac pana prostului.

In afara de asta, as vrea sa ii fac o analiza generala.

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 luni mai târziu...
  • Răspunsuri 115
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

am mrl-uri AISIN si vreau AVM ( are un coleg pe forum la vanzare) se mai face vreo modificare la butuc, cap planetara...la schimbarea mrl-urilor?

Trateaza oamenii, asa cum vrei sa te trateze ei pe tine!

 

eti79ety@politisti.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

Salut, vezi ca a postat Silviu toate informatiile necesare dar din cate vad era vorba de trecerea de la automate la manuale.Daca ai manuale si pui tot manuale nu ar trebui sa fie vreo problema.

Editat de Caphonne

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

Azi am cautat garnitura de la corpul clapeta, se pare ca este aceiasi cu cea de la Suzuki Jimny sau Suzuki Swift. Are codul 13421-60G00.

 

http://www.suzukialkatresz.com/spd/S-13421-60G00-E/Suzuki-Swift-13-16v--gt2003-Wagon-R-nem-VVT-injekt

 

http://www.jimny4x4.ro/store/motor/garnituri-si-simeringuri/garnitura-corp-clapeta-motor-jimny-v1.html

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

Azi am cautat garnitura de la corpul clapeta, se pare ca este aceiasi cu cea de la Suzuki Jimny sau Suzuki Swift. Are codul 13421-60G00.

 

http://www.suzukialkatresz.com/spd/S-13421-60G00-E/Suzuki-Swift-13-16v--gt2003-Wagon-R-nem-VVT-injekt

 

http://www.jimny4x4.ro/store/motor/garnituri-si-simeringuri/garnitura-corp-clapeta-motor-jimny-v1.html

 

Ce antigel trebuie la.Feroze?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

Eu pun ce gasesc, acum am din ala la 4 lei litrul din Auchan sau din ala gata diluat de la Norauto.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

Vino la mine ca am eu densimetru daca nu gasesti sigur prin magazinele astea mari dar cel mai sigur la Norauto.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

Stiti care e siguranta pt luminile din bord, pozitie stanga fata si spate? Ca am schimbat un bec si am facut un scirt :)))

 

Am rezolvat cu bordul si pozitie frana insa tot nu merg pozitiile fata. Wtf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

Am rezolvat cu bordul si pozitie frana insa tot nu merg pozitiile fata. Wtf

 

Am rezolvat. Sigurantele se afla in stanga sub bord. Am schimbat vreo 3, de 15 amperi. Sunt separate stanga fata, dreapta fata, stanga spate, dreapta spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

Revin cu o mare problema. Oare stie cineva daca se potrivesc bratele de la semicaseta de directie de Vitara s-au Samurai la Feroza. Daca nu, de unde pot sa-mi cumpar ? Preturi cat de cat normale. As vrea sa fie noi.110830143_semicaseta.jpg.51cd06b228207104dee19a3b1e9a03fe.jpg

Editat de Alannis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

Revin cu o mare problema. Oare stie cineva daca se potrivesc bratele de la semicaseta de directie de Vitara s-au Samurai la Feroza. Daca nu, de unde pot sa-mi cumpar ? Preturi cat de cat normale. As vrea sa fie noi.[ATTACH=CONFIG]276758[/ATTACH]

 

Salut,

 

Am gasit pe extern la 19,49 € plus transport https://www.rexbo.eu/japanparts/steering-lever-pi600?c=100594&at=4047

Sau de la noi dar tot de pe extern la 350 RON http://mentty.ro/index.php?route=product/product&product_id=50

 

Am mai gasit urmatoarele informatii poate te ajuta:

Levier intermediar semicaseta directie DAIHATSU ROCKY Soft Top (F7, F8) Producator FEBI BILSTEIN 41387

41387

41387 Partea de montare : punte fata

Numar bucati necesare : 1

 

Piesa se mai potriveste la: DAIHATSU ROCKY Soft Top (F7, F8) 2.8 D ( 1985 - 1998 ) 2.8 D kw (73 cp)

DAIHATSU FOURTRAK (F7, F8) 2.8 TD ( 1991 - 1998 ) 2.8 TD kw (102 cp)

DAIHATSU FOURTRAK (F7, F8) 2.8 TD ( 1993 - 1998 ) 2.8 TD kw (98 cp)

 

Cod OEM/AFTERMARKET: BLUE PRINT ADD68746, DAIHATSU 4540887602, KAVO PARTS SPA1503, NIPPARTS N4806000, SWAG 87941387.

 

Bafta la cautari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

Multumesc. Piesa din poza de pe extern nu prea seamana, mi se pare prea curbata. Desi pretul e ok nu stiu daca ma pot intelege si in caz ca nu se potriveste nu cred ca mai pot face retur. Voi incerca sa vorbesc cu ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

Multumesc. Piesa din poza de pe extern nu prea seamana, mi se pare prea curbata. Desi pretul e ok nu stiu daca ma pot intelege si in caz ca nu se potriveste nu cred ca mai pot face retur. Voi incerca sa vorbesc cu ei.

 

Acum ca ai spus tu, si daca ma uit mai bine parca nu ar fi aceeasi piesa. Vezi ce spun ei poate o au totusi pe stoc, pretul nu ar fi rau deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

Salut , stie cineva care sunt sigurantele pentru geamurile electrice , ca vine caldura si trapa nu face fata :).

Ms.

 

E siguranta de 30 A (ai una singura la tabloul de sub bord) dar de obicei se intrerup firele dintre usa si caroserie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

3+1 ai 3 foi normale si una groasa dreapta de suprasarcina iar 1+1 ai una normala si una de suprasarcina dar unde ai gasit arc 1+1 ? Mi se pare cam aiurea.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

Eu cred ca, colegul a vrut sa spuna 4+1!!

"If you see someone repairing a Daihatsu, call 112. Daihatsu don't have problems "
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Date utile si specificatii tehnice Daihatsu Feroza

 

3+1 ai 3 foi normale si una groasa dreapta de suprasarcina iar 1+1 ai una normala si una de suprasarcina dar unde ai gasit arc 1+1 ? Mi se pare cam aiurea.

 

 

 

La cea 1+1 foaia oberlag e mai groasa, aproape dublu. Celelalte normale (3+1 sau 4+1. :wink: ) le am montate pe masina. Asta 1+1 am cumparat-o de pe un feroza dezmembrat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare