Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Umanitara de Craciun 2010 Apuseni_Zona Maguri


cristianfrcs

Postări Recomandate

Detasamentul CERT Transilvania organizeaza si in acest de Craciun o actiune umanitara in Apuseni. Zona desemnata este:

Maguri-Racatau - Magura - Muntele Rece - Frasinet.

Daca anul trecut in decembrie eram doar un grup de prieteni care patrunsi de spiritul sarbatorilor sau gandit sa mai aline din suferintele celor uitati de lume si de soarta, intre timp am reusit sa crestem si chiar sa prindem ,,contur". Adica sa ne conturam ca o asociatie - in curs de constituire - si asta ca sa putem duce la bun sfarsit proiectele incepute:

La umanitara de Paste am gasit 9 copii ce-si duceau zilele intr-o coliba in varful muntelui. 11 oameni locuiau intr-o camera de 12m2 - 3 paturi o soba si o masa. Acum cei noua copii au o camera numai a lor, finisata si dotata cu cele de trebuinta in urma prestatiei voluntarilor CERT. Am reusit intr-o singura zi sa facem acest lucru si vazand ca se poate ne-am propus sa facem mai mult!

Si mai este atat de mult de facut incat oricine este binevenit sa se alature noua in acest demers.

Data stabilita este Vineri 17 Decembrie cu posibilitate de continuare - daca mai raman bunuri nedistribuite si in 18 Decembrie.

_______________________________________________

Salutari de la Cluj!!!

 

Viteazul meu = Mitsubishi Shogun 3000 V6 '92

 

Cristian Farcas

YO5PKN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Umanitara de Craciun 2010 Apuseni_Zona Maguri

 

http://www.google.ro/imgres?imgurl=http://ftr.ro/dbimg/stiri/45886/main.jpg&imgrefurl=http://www.ftr.ro/categorie-special-ftr-200.php&usg=__8i8p2QEq6UBtneJfF4DLnbtw4jo=&h=446&w=700&sz=163&hl=ro&start=0&sig2=nUHKtgBj9dk5nKhHgnxbVg&zoom=1&tbnid=dAozloJyoQ1l4M:&tbnh=137&tbnw=202&ei=NrICTdbfFceDswbMzLXzCQ&prev=/images%3Fq%3Dcert-transilvania.ro%2Bfacebook%26hl%3Dro%26newwindow%3D1%26sa%3DX%26biw%3D996%26bih%3D779%26tbs%3Disch:1%26prmd%3Div&itbs=1&iact=hc&vpx=675&vpy=240&dur=1577&hovh=179&hovw=281&tx=169&ty=85&oei=NrICTdbfFceDswbMzLXzCQ&esq=1&page=1&ndsp=18&ved=1t:429,r:7,s:0Actiunea noastra se afla in linie dreapta.

Exista un interes viu din partea oamenilor care au aflat de traiul chinuit al multora dintre oamenii muntilor. In fiecare zi primim donatii constand in alimente, bunuri de prima necesitate, jucarii, rechizite.

Suntem si noi placut suprinsi de emotia creata de cazul nostru de suflet - cei 9 copii a caror poveste a fost prezentata si la ,,Dansez pentru tine". Pe langa camera noua pe care am reusit sa o terminam - finisata si gata mobilata intr-o singura zi - suntem decisi sa mergem mai departe si sa ne implicam activ in viata motilor aflati in situatii dificile.

Ii felicit pe toti cei care sau implicat pana acum si suntem in continuare decshisi catre cei care impartaseschttp://http//www.spdzoom.ro/galeriifoto/photogallery/2010/CERT%2026.03.2010/index.htm aceleasi valori ca si noi.

_______________________________________________

Salutari de la Cluj!!!

 

Viteazul meu = Mitsubishi Shogun 3000 V6 '92

 

Cristian Farcas

YO5PKN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Umanitara de Craciun 2010 Apuseni_Zona Maguri

 

Suntem in linie dreapta cu actiunea umanitara - Pentru ca Noua Ne Pasa si pentru ca:

Exista suflet in Ardeal.

Nu este nici o intrebare si nici o afirmatie - este o REALITATE!

De vreme ce oameni pe care nu i-ai vazut in viata ta vin si iti incredinteaza o particica din sufletul lor - un dar din suflet pentru sufletele chinuite.

Suntem impresionati de reactiile oamenilor.

Oameni din Alba au venit pana in Cluj si au descarcat un portbagaj intreg de alimente fara sa ceara nimic in schimb si fara macar sa-si lase numele.

Doamna Oniciuc Rodica, tot din Alba Iulia, pregateste 10 cutii de alimente,rechizite si bunuri pentru cei 9 copii si pentru alti moti cu trai greu.

Doamna Rodica Marina din Arad - a trimis prin curierat 6 cutii cu bunatati pentru cei 9 copii.

Gabi colegul meu de Mitsubishi din Sibiu mi-a lasat 2 pungi cu dulciuri.

David, baietelul lui dan Benea ne astepta azi cu o punga de plusuri si una de bomboane pentru copii care nu au sansa sa-l cunoasca pe Mos craciun, iat tatal lui a donat 50 ron pentru alimente.

Doamna Dorina din Cluj are un fiu, care impresionat de povestea celor 9 copii si cred a celorlati oameni in suferinta a hotarat sa trimita 100 USD. Bani din care sa cumparam bunuri/alimente.

Noi, grupul de prieteni ce alcatuiesc Detasamentul CERT-Transilvania suntem deopotriva miscati si animati de acesta solidaritate. Chiar daca pentru niciunul dintre noi nu este usor sa gasim resurse si timp necesare misiunii suntem responsabilizati de increderea ce ne-a fost acordata si ferm hotarati sa fim mesagerii de suflet ai celor cu suflet.

_______________________________________________

Salutari de la Cluj!!!

 

Viteazul meu = Mitsubishi Shogun 3000 V6 '92

 

Cristian Farcas

YO5PKN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Umanitara de Craciun 2010 Apuseni_Zona Maguri

 

Din pacate eu nu am facut nici o poza(eram prea ocupat:p), dar sunt cateva facute. Poate dintre cei care au facut sa puna cateva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Umanitara de Craciun 2010 Apuseni_Zona Maguri

 

din fericire am fost la actiune sambata si din pacate mi-am uitat aparatul foto acasa dar stiu cine a facut poze , asa ca ADAM ,LORI etc. treceti la treaba si pune-ti poze ,va rugam.multumesc.

TRANSSYLVANIA OFF ROAD CLUJ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Umanitara de Craciun 2010 Apuseni_Zona Maguri

 

Suntem in linie dreapta cu actiunea umanitara - Pentru ca Noua Ne Pasa si pentru ca:

Exista suflet in Ardeal.

Nu este nici o intrebare si nici o afirmatie - este o REALITATE!

De vreme ce oameni pe care nu i-ai vazut in viata ta vin si iti incredinteaza o particica din sufletul lor - un dar din suflet pentru sufletele chinuite.

Suntem impresionati de reactiile oamenilor.

Oameni din Alba au venit pana in Cluj si au descarcat un portbagaj intreg de alimente fara sa ceara nimic in schimb si fara macar sa-si lase numele.

Doamna Oniciuc Rodica, tot din Alba Iulia, pregateste 10 cutii de alimente,rechizite si bunuri pentru cei 9 copii si pentru alti moti cu trai greu.

Doamna Rodica Marina din Arad - a trimis prin curierat 6 cutii cu bunatati pentru cei 9 copii.

Gabi colegul meu de Mitsubishi din Sibiu mi-a lasat 2 pungi cu dulciuri.

David, baietelul lui dan Benea ne astepta azi cu o punga de plusuri si una de bomboane pentru copii care nu au sansa sa-l cunoasca pe Mos craciun, iat tatal lui a donat 50 ron pentru alimente.

Doamna Dorina din Cluj are un fiu, care impresionat de povestea celor 9 copii si cred a celorlati oameni in suferinta a hotarat sa trimita 100 USD. Bani din care sa cumparam bunuri/alimente.

Noi, grupul de prieteni ce alcatuiesc Detasamentul CERT-Transilvania suntem deopotriva miscati si animati de acesta solidaritate. Chiar daca pentru niciunul dintre noi nu este usor sa gasim resurse si timp necesare misiunii suntem responsabilizati de increderea ce ne-a fost acordata si ferm hotarati sa fim mesagerii de suflet ai celor cu suflet.

 

Va salut din Oradea si va spun anticipat LA MULTI ANI. Ce faceti voi acolo e ceva extraordinar, acum incercam si noi ceva , am reusit sa adunam 10 masini si duminica,02.11, sa urcam intr-un catun, sa facem cativa oameni fericiti. evident ca suntem la inceput si ca poate nu o sa o sa fie totul cum vrem dar la urmatoarea actiune o sa fim mai destepti, poate primim si de la voi un sfat. EXISTA SUFLET IN ARDEAL! TOATE CELE BUNE:br

Mitsubishi Pajero 3000 V6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Umanitara de Craciun 2010 Apuseni_Zona Maguri

 

Extraordinar!!!

Mi s-a frant sufletul vazand acei copii greu incercati atat de devreme (si multe alte ipostaze surprinse in fotografii cu serioasa incarcatura emotionala) dar mi s-a umplut din nou cand am vazut ce zambete ati reusit sa aduceti pe chipurile lor. Nu am cuvinte, meritati mai mult decat felicitari...

 

La multi ani fericiti!

Cristi

Virusat off-road, in asteptarea antidotului ...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare