Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sectiune de controverse pe teme tehnice


Postări Recomandate

Deschid aici (in mod experimental pe perioada limitata) un topic in care daca aveti ceva de reprosat unui alt membru o puteti face fara sa poluati alte topicuri. Atentie! Nu este balci, nu este permis sa va denigrati/persiflati/etc si bine inteles este in stransa legatura cu regulamentul forumului. Daca aveti ceva de spus care va nemultumeste puneti aici. Vom discuta toate probleme, barbateste si fara echivoc.

Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor

Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sectiune de controverse pe teme tehnice

 

Incep eu , am doar impresia sau membri forumului care detin o masina land rover (sau mai multe) sar mult mai rapid la explicat solutii tehnice si ajutorare a semenilor care poarta in suflet aceasi sigla , de asemenea am mai observat ca in aceasta rubrica (Land Rover) nu sunt polemici si totul e foarte la subiect. Imi pare rau ca a plecat userul Fender care cred eu a contribuit foarte mult la raspunsurile date posesorilor de land rover cu probleme.

Vreau sa salut toti simpatizantii marci pe aceasta cale si....masinile noastre nu sunt proaste , trebuie doar intelese :h5

Never stop exploring
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sectiune de controverse pe teme tehnice

 

Sincer , eu cred ca topicul este fara subiect . Presupun ca daca as avea o divergenta de rezolvat cu un alt coleg de forum , normal ar fi sa o rezolvam la sectiunea unde a inceput tarasenia ! Pare straniu sa te muti de la sectiunea respectiva , la aceasta pentru un ,, duel " . Oricum e de presupus ca cei doi aflati in disputa vin cu argumente tehnice si nu cu sabii sau ... vorbe de mama !

Sky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sectiune de controverse pe teme tehnice

 

Termenul de experimental si pe perioada limitata denota utilitatea acestei rubrici. Orice conflict va fi mutat in aceasta sectiune. Urez viata scurta acestei rubrici!

Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor

Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Noua mea achizitie:Freelander.Diesel.

 

Mi-a fost sters ultimul post.

Revin cu intrebarea : de ce nu se sterg posturile care contin aberatii tehnice si "sfaturi" care sunt pur si simplu pericoloase.

Sunt printre primii care au scris aici despre Freelander, daca vreti consultati arhiva, dar asa de multe aberatii ca in ultima vreme nu am mai citit.

Adica postarea ar fi fost "ON TOPIC" daca ar fi fost in ton cu aberatiile, eu asa inteleg

Land ROver Freelander 2002 Td4 2,0
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Noua mea achizitie:Freelander.Diesel.

 

Mi-a fost sters ultimul post.

Revin cu intrebarea : de ce nu se sterg posturile care contin aberatii tehnice si "sfaturi" care sunt pur si simplu pericoloase.

Sunt printre primii care au scris aici despre Freelander, daca vreti consultati arhiva, dar asa de multe aberatii ca in ultima vreme nu am mai citit.

Adica postarea ar fi fost "ON TOPIC" daca ar fi fost in ton cu aberatiile, eu asa inteleg

Deci nu te potolesti? Tu esti suparat pe toata lumea? Fiecare are dreptul la o parere. Buna, proasta este a lui. Fiecare trebuie sa cearna fiecare parere pana sa ia o decizie.

Dar eu nu inteleg de ce te superi ca mai exista si alte pareri. Ti-ai spus parerea, ti-ai facut datoria, asta e.

Deci in concluzie ai sa reclami ceva spui in aceasta sectiune. Corect?

Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor

Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Noua mea achizitie:Freelander.Diesel.

 

Mi-a fost sters ultimul post.

Revin cu intrebarea : de ce nu se sterg posturile care contin aberatii tehnice si "sfaturi" care sunt pur si simplu pericoloase.

Sunt printre primii care au scris aici despre Freelander, daca vreti consultati arhiva, dar asa de multe aberatii ca in ultima vreme nu am mai citit.

Adica postarea ar fi fost "ON TOPIC" daca ar fi fost in ton cu aberatiile, eu asa inteleg

 

Marius , dupa cate se pare iti datorez niste scuze !!! Ideea ta pare buna privind la cele de mai sus !! Iertare ...

Cu plecaciune ,

Sky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sectiune de controverse pe teme tehnice

 

Nu-ti face probleme, m-am potolit.

Nu mai postez nimci in aceasta sectiune. Las pe altii sa isi exprime parerile chiar daca sunt aberatii tehnice si fac mai mult rau decat bine unui cititor neavizat care de exemplu, in urma unei postari incepe sa caute senzorul de viteza prin cutia de viteze sau se duce cu masina in service pentru ca altul spune ca are probleme la grup daca freelanderul "franeaza" la bracaj.

M-am saturat si de sfaturile extrase din RAVE fara macar sa fi mers vreodata cu un Freelander sau sa ii fi rezolvat vreo problema. Pe aici pe la mine asta se chiama

" povestit din carti".

Sa fiti sanatosi si rog pe administratorul forumului sa imi stearga TOATE postarile din sectiunea Freelander

Land ROver Freelander 2002 Td4 2,0
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sectiune de controverse pe teme tehnice

 

Romeo , gaseste si tu cuvintele potrivite pentru o discutie in contradictoriu . Problema este de regula ,, cum o spui " si nu ,, ce spui " . Nu uita ca oricat de bine intentionat ai fi in ceea ce spui , trebuie sa-i respecti pe cei carora te adresezi . Altfel pierzi tot mesajul si e pacat sa fii inteles gresit .

Cu plecaciune ,

Sky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sectiune de controverse pe teme tehnice

 

Sa fiti sanatosi si rog pe administratorul forumului sa imi stearga TOATE postarile din sectiunea Freelander

"6.b Stergerea utilizatorilor / posturilor

 

Userul NU are dreptul sa ceara stergerea contului creat si a posturilor aferente, aceasta decizie fiind NUMAI la latitudinea si discretia administratorilor forumului."

Si sincer spus nici nu vreau.Prin ce ai scris acolo ai adus o contributie la rezolvarea multor probleme tehnice. Parerea mea.

Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor

Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare