Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Poze cu masinile noastre, OPEL FRONTERA - ONLY !


NIK4X4

Postări Recomandate

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Re: Poze cu masinile noastre, OPEL FRONTERA - ONLY !

 

IMG_4712.thumb.JPG.75593ec28d4e4a8612ffdd32d93e6527.JPG

 

Salut,

 

Sunt Bogdan din Cluj si noa mea achizitie e un B din 2001, 2.2 DTI.

Pana acum are urmatoarele modificari:

- suspensie complet Old Man Emu

- anvelope BFGoodrich A/T KO2 255/70 R16 + flanse

- chip tuning de la 116 la 140 cp

 

Mai urmeaza un troliu Iron Man.

 

O zi buna!

Editat de Zmark
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Poze cu masinile noastre, OPEL FRONTERA - ONLY !

 

Aici e topic pentru POZE !

Discutiile/intrebarile despre masina colegului au fost mutate pe un topic nou, dedicat masinii sale !

https://forum.club4x4.ro/showthread.php?95489-Noua-mea-achizitie-Frontera-B-2001

 

Multumim pentru intelegere !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 săptămâni mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...
  • 4 săptămâni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Poze cu masinile noastre, OPEL FRONTERA - ONLY !

 

Va salut Fronteristilor!

Din ianuarie sunt posesor de frontera B, scurta, 2,2dti, 116 cai, AC, scaune incalzite, geamuri electrice, oglinzi electrice si incalzite.

Sunt foarte multumit de ea, la cat am mers pana acum, spre deosebire de Feroza, are cuplu, putere mai mare si pot tracta rulota fara sa ma uit dupa girofare, nu ca ma sperie, dar... :))

Pun o foto cu ea, asa cum am luat-o, am luat chitul de inaltare de 3(body) si de 5 pentru suspensie, dar nu am timpul necesar si nici vremea nu ma lasa sa le montez.

Vreau telescoape mai lungi, fata-spate, ce imi recomandati?

2037344355_frontera(1).jpg.3015b02ee499d01e1d26bb642c6d240b.jpg

Trateaza oamenii, asa cum vrei sa te trateze ei pe tine!

 

eti79ety@politisti.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Poze cu masinile noastre, OPEL FRONTERA - ONLY !

 

Va salut Fronteristilor!

Din ianuarie sunt posesor de frontera B, scurta, 2,2dti, 116 cai, AC, scaune incalzite, geamuri electrice, oglinzi electrice si incalzite.

Sunt foarte multumit de ea, la cat am mers pana acum, spre deosebire de Feroza, are cuplu, putere mai mare si pot tracta rulota fara sa ma uit dupa girofare, nu ca ma sperie, dar... :))

Pun o foto cu ea, asa cum am luat-o, am luat chitul de inaltare de 3(body) si de 5 pentru suspensie, dar nu am timpul necesar si nici vremea nu ma lasa sa le montez.

Vreau telescoape mai lungi, fata-spate, ce imi recomandati?

[ATTACH=CONFIG]286274[/ATTACH]

 

Salut,

 

Sa o folosesti cu placere!

Legat de intrebarea ta, eu nu pot sa iti fac o recomandare, pentru ca nu am termen de comparatie. Eu am OME tot pe un B dar lunga, kit complet, amortizoare si arcuri spate. Par destul de tari, adica la obstacole gen limitatoare de viteza, spatele parca efectiv cade. La fel si pe pietre, daca nu am presiunea redusa in roti, ma scutura foarte tare. Fata in schimb amortizeaza bine, probabil di datorita greutatii motorului. Inafara de suspensia completa nu am nici un fel de inaltare. Am auzit numai de bine si de Ironman.

Ce pot insa sa iti recomanda este o remapare. Eu am acum teoretic 140 cp, si e super fain, adica se simte excelent atat puterea cat si cuplul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Poze cu masinile noastre, OPEL FRONTERA - ONLY !

 

(...)

Pun o foto cu ea, asa cum am luat-o, am luat chitul de inaltare de 3(body) si de 5 pentru suspensie, dar nu am timpul necesar si nici vremea nu ma lasa sa le montez.

Vreau telescoape mai lungi, fata-spate, ce imi recomandati?

[ATTACH=CONFIG]286274[/ATTACH]

 

Daca pt. body mi-e clar, pt. suspensie in ce consta chitul de iti trebuie amortizoare mai lungi?

4x4MANIA is where we are !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare