Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Tough phones


vitalies

Postări Recomandate

Re: Tough phones

 

Samsung S5

 

E waterproof (IP57 - l-am testat la piscina si inca functioneaza),dustproof si are cateva caracteristici care il fac interesant pentru offroad: se poate pune microSD de 128GB (eu folosesc 64GB, am downloadat 13 GB de harti pe oruxmaps), baterie care se scoate (am luat o baterie de rezerva cu 40 de ron, e mai rapid decat un incarcator extern). Camera foarte buna, GPS cu Glonass. Eu am model dual-sim, amandoua Sim-urile functioneaza 4G. Cu o carcasa tough de 50RON& folie de sticla bate orice telefon rezistent. Second e sub 1000 RON, nou pe la 1300 RON.

 

Ultima utilizare "tough" a fost la schi, a vazut si ger si ploaie si zapada. Filmarea e cu telefonul, setare camera slow-motion 4x:

 

Editat de razvanutza
Am fost in :lr cu :old ca :dr1. A fost :ih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 282
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

  • 4 luni mai târziu...

Re: Tough phones

 

Cum a trecut 1 an de la postarea asta a mea, sunt curios cum au rezistat cauciucele de pe Sonim XP7... S-a desprins/rupt ceva? Rog colegii posesori de "caramida" sa ne zica ce si cum cu evolutia in timp a acestui telefon.

Multam.

 

Il am din noiembrie 2014 si a inceput sa dea semne de oboseala cauciucul...se dezlipeste pe alocuri...ma cam enerveaza si il voi trimite la ei sa-l repare in garantie (3 ani).

Alte probleme nu am avut cu el si a suferit multe....buseli diverse,noroi,apa de mare,poze sub apa,turul halbelor si carafelor,uleiuri si span metallic...il spal si e ca nou,pacat ca au folosit un adeziv de kkt...:grin:

Discovery 4 2010

Discovery 2 2000

Defender 90 1997

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tough phones

 

...a inceput sa dea semne de oboseala cauciucul...se dezlipeste pe alocuri...

Multam de info, asta vroiam sa aflu. Din cauza asta am vandut XP1300 pe care l-am avut eu, dupa utilizare soft, aproximativ 1 an de zile, s-a dezlipit cauciucul de pe el. Am schimbat carcasa pe garantie si am preferat sa-l vand, decat sa tot schimb carcasa anual... Recent, am gasit un XP3300 cu carcasa schimbata, m-a tentat tare de tot, dar am renuntat, pe acelasi considerent.

Speram ca la XP7, fiind model nou, au rezolvat problema asta, dar se pare ca nu. Mare pacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...

Re: Tough phones

 

O jucarie interesanta....dar cam scumpa - aprox 900 EUR

 

Thuraya XT Pro Satellite Phone

Thuraya XT-PRO is ruggedized and equipped with longest battery life on any satellite phone, ensuring connectivity no matter where you go. The Thuraya XT-PRO is the first satellite phone with built-in GPS, BeiDou and Glonass capability for highest flexibility in all regions. It has the biggest display on any satellite phone and comes with hardened Gorilla glass for harsh environments. The screen is designed for glare resistance which allows for optimal visibility in bright sunlight and it includes a brightness sensor to automatically adjust the backlight of the display.

 

https://www.amazon.co.uk/Thuraya-XT-Pro-Satellite-Phone/dp/B00XAD2IC2thuraya.thumb.jpg.75da1801fbe9fa4f9f86289d36b04d3c.jpg

Editat de lucy406
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Tough phones

 

...stie cineva daca se decodeaza pe la noi, sonim xp6?

:lr blackhttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?61857-LADA-NIVA-IASI-quot-Natasha-quot/page15&highlight=iesire+iasi :lr whitehttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?65728-Lada-Niva-1-7-i-multipunct/page52&highlight=lada+niva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 luni mai târziu...

Re: Tough phones

 

Pana la urma am reușit sa dobor Sonimul Xp7 vara asta... Dar cu greu, nu ma puteam mobiliza să-l trimit la garanție pentru cauciucurile dezlipite... Într-un final l-am trimis la mă-sa... Firma serioasa, mi-au trimis alt telefon, nou-nout...

Discovery 4 2010

Discovery 2 2000

Defender 90 1997

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare