Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

info traseu pe langa Bucuresti


Andrei Paunoiu

Postări Recomandate

Re: info traseu pe langa Bucuresti

 

In padurea de la Voluntari spre Pipera sunt cratere de obuze din razboi sau la Branesti spre autostrada Soarelui e un lac si padure,poti incerca drumurile forestiere de aici ,au si rampe si santuri adanci bune de trecut.dar sa sti ''NO MUD,NO FUN!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe la moara vasiei - padurile alea pana la balta neagra(treci si pe la manastirea caldarusani sa te spovedesti)

sau impotmoliada

sau poti veni cu noi:grin:

 

Merci de invitatie, am vazut ca ai facut o iesire in weekendul asta dar nu am putut sa merg, cu prima okazie ma bag

 

In padurea de la Voluntari spre Pipera sunt cratere de obuze din razboi sau la Branesti spre autostrada Soarelui e un lac si padure,poti incerca drumurile forestiere de aici ,au si rampe si santuri adanci bune de trecut.dar sa sti ''NO MUD,NO FUN!"

 

Da nu zic nu ....

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: info traseu pe langa Bucuresti

 

spun doar din auzite si de aceea cer parerea forumistilor pe care dealtfel ai vad cind vin si pleaca(trec prin fata blocului meu).

deci am inteles ca in zona calugareni ar fi trasee pt toate gusturile si posibilitatile,este aproape de bucuresti(de la unirii faci max.30min) si am vazut ca zona e destul de frumoasa fata de ce gasesti pe linga bucuresti.

este si lunca neajlovului,padurea comana,citeva dealuri pe la calugareni care din ce am vazut eu se preteaza foarte bine.

in caz ca dintre voi va duceti prin acea zona fac cinste cui imi da si mie de stire,nu de alta dar eu nu am iesit niciodata in off-road si pe linga nepriceperea mea nici masina nu ajuta asa ca doresc o iesire soft ca sa invat si eu cite ceva si sa vad si ce poate si daca poate masina,sper sa remediez cit mai curind niste gume mai decente decit slick-urile actuale.

Sunt modest din fire,toti au gipane,eu am doar JEEP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: info traseu pe langa Bucuresti

 

spun doar din auzite si de aceea cer parerea forumistilor pe care dealtfel ai vad cind vin si pleaca(trec prin fata blocului meu).

deci am inteles ca in zona calugareni ar fi trasee pt toate gusturile si posibilitatile,este aproape de bucuresti(de la unirii faci max.30min) si am vazut ca zona e destul de frumoasa fata de ce gasesti pe linga bucuresti.

este si lunca neajlovului,padurea comana,citeva dealuri pe la calugareni care din ce am vazut eu se preteaza foarte bine.

in caz ca dintre voi va duceti prin acea zona fac cinste cui imi da si mie de stire,nu de alta dar eu nu am iesit niciodata in off-road si pe linga nepriceperea mea nici masina nu ajuta asa ca doresc o iesire soft ca sa invat si eu cite ceva si sa vad si ce poate si daca poate masina,sper sa remediez cit mai curind niste gume mai decente decit slick-urile actuale.

 

 

legam ceva pentru duminica ?? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: info traseu pe langa Bucuresti

 

Sunt curios daca poate cineva sa dea niste waypoint-uri pe o harta cu trasee pe langa Bucuresti , ar fi foarte folositor. Multumesc anticipat

Noi sa fim sanatosi ca de belele dam oricum!

Mitsubishi Pajero MK I 3.0 V6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: info traseu pe langa Bucuresti

 

cateva poze de pe un traseu intocmit ad hoc, undeva prin coltul padurii comana spre padurea "Puieni Deal" si mai departe spre Dunare, cu intoarcere in aceeasi zi pe asfalt pe E70 / E 85.

traseu superb pt o ieseala de o zi.

am descoperit o "carare" practic, pe care cu siguranta nu a mai calcat nimeni de ceva vreme. caprioarele, dupa cum vedeti mai jos se simt chiar bine prin aceste locuri:P

IMG_3772.thumb.jpg.4497e9fb17b4b1d338bc63eafb99bd81.jpg

IMG_3768.thumb.jpg.80a740e52db611fc0ee5e3fe7ada7cb2.jpg

IMG_3761.thumb.jpg.733614ea96c9d2c48d0217c44a0ea899.jpg

IMG_3769.thumb.jpg.1eea079a233bc1d10db932b3940c78bf.jpg

IMG_3770.thumb.jpg.53d6bacbbb6c6e62374c2e3dfabf2703.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: info traseu pe langa Bucuresti

 

cateva poze de pe un traseu intocmit ad hoc, undeva prin coltul padurii comana spre padurea "Puieni Deal" si mai departe spre Dunare, cu intoarcere in aceeasi zi pe asfalt pe E70 / E 85.

 

traseu superb pt o ieseala de o zi.

 

am descoperit o "carare" practic, pe care cu siguranta nu a mai calcat nimeni de ceva vreme. caprioarele, dupa cum vedeti mai jos se simt chiar bine prin aceste locuri:P

 

 

 

.......................

IMG_3774.thumb.jpg.54c22d204e6765f8ace67aff3884aa09.jpg

IMG_3779.thumb.jpg.dcd1fcc66c3723b0cedde59313dc871f.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 ani mai târziu...
  • 4 ani mai târziu...

Re: info traseu pe langa Bucuresti

 

Salutare!

exista vreun traseu amenajat (obstacole, apa, busteni etc.) in Bucuresti sau foarte aproape ?

adica o zona gen poligon unde sa inveti niste chestii de baza?

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare