Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Propuneri de afisare Vanzari/cumparari auto 4x4


madax

Postări Recomandate

Sunt convins ca este o munca titanica, dar cred ca si-ar atinge scopul, plus de asta ar usura munca userilor de a-si cauta/vinde masina.

Am o propunere pt administrator(i): daca se pot diferentia ,,capitolele,, Vanzari si Cumparari, pe marci si modele de masini? Ar fi mult mai usor pt cel ce-si cauta un anumit tip de masina sa o gaseasca, decat sa piarda timpul, cautand printre sutele de anunturi amestecate.

O alta propunere este aceea de a sterge anunturile inchise, cred ca prin asta s-ar economisi si spatiu.

Imi cer scuze ca am postat aici.

GREEN DRAGON Y61, 3,0
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propuneri de afisare Vanzari/cumparari auto 4x4

 

Indraznesc sa-mi dau cu pararea si eu.

 

Este o idee buna, dar din pacate nu cred ca este aplicabila.

Asta inseamna o munca titanica din partea moderatorilor, care totusi, sa nu uitam ca muncesc benevol fara a avea vre-un castig.

Da, daca s-ar impune vre-o taxa in care sa se regaseasca munca depusa de catre moderatori, ar fi ok.

Sa nu uitam ca acest forum este destinat off-road-ului, tehnicii, pregatirilor de masini si a pasionatilor de 4x4.

Sa zicem mersi ca avem o sectiune cu vanzari.

 

Cred ca ar fi o idee buna crearea unui nou buton langa cele de sus...Club, Forum4x4, magazin4x4 si vanzari auto.

La acel boton de vanzari auto, cred ca ar fi sa fie alta pagina separata, administrata altfel, unde poti posta un anunt contra unei taxe, unde vor fi moderatori care vor face doar asta.

Atunci da, cred ca ar fi mai usor si pt noi ca useri, cat si pentru moderatori.

Ramane la hotararea Administratorilor daca se va face ceva in acest sens.

 

 

Dar asa, la structura actuala, este foarte greu.

 

 

Parerea mea, sper sa nu supere pe nimeni.

Vrabia malai viseaza.....cum visez eu la un HDJ80...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propuneri de afisare Vanzari/cumparari auto 4x4

 

Nu am vandut nimic pana acum, dar ideea este ca aceasta seciune de vanzari auto este una de anexa din cate am vazut eu si acum sincer eu cred ca trebuie sa fie la olalta poate cineva se orienteaza dupa pret de exemplu si nu sta sa intre in diverse categorii.

Cu privire la taxa sincer siteurile de profil in vazari de auto nu percep taxe la asa ceva, de ce s-ar intampla aici.

 

S-auzim de bine

:cl 4x4 fun for all :h5

RR Classic 1986 - 200Tdi

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propuneri de afisare Vanzari/cumparari auto 4x4

 

Nu am vandut nimic pana acum, dar ideea este ca aceasta seciune de vanzari auto este una de anexa din cate am vazut eu si acum sincer eu cred ca trebuie sa fie la olalta poate cineva se orienteaza dupa pret de exemplu si nu sta sa intre in diverse categorii.

Cu privire la taxa sincer siteurile de profil in vazari de auto nu percep taxe la asa ceva, de ce s-ar intampla aici.

 

S-auzim de bine

 

 

Eu unu nu as modera un site de vanzari auto moka. Tu ai face asta?

Pe alte site-uri de profil, eu unu nu am gasit anunturi la fel de complete ca aici.

Nici moderate in aceiasi masura. Prin asta s-ar justifica taxa.

Iar, este doar pararea mea.

Vrabia malai viseaza.....cum visez eu la un HDJ80...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propuneri de afisare Vanzari/cumparari auto 4x4

 

Cei care vand pe acest site sunt de 2 categorii.Cei autorizati care platesc sa-si expuna marfa,si cei ocazionali care nu tre sa plateasca ci sa respecte anumite reguli.Sectiune ptr asa ceva deja exista dar cu denumirea de" Vanzari auto de teren"-sectiunea MICA PUBLICITATE

NISSAN PATROL 4.2-BIG WHITE

SUZUKI SAMURAI-REAL BLUE

HYUNDAY SANTA FEE-BUSINESS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propuneri de afisare Vanzari/cumparari auto 4x4

 

Ce spui tu, Madax, se poate face f simplu , cu cateva click-uri din partea userului, deci efort minim : cu click pe functia "Cautare avansata", apoi click pe butonul "Search single content" si o sa apara mai jos o lista unde sa se efectueze cautarea, care lista contine toate sectiunile forumului si de acolo se poate alege fix doar Vanzari 4x4.

 

De ex : cauti masinile Nissan .

Dai click pe "Cautare avansata", apoi click pe "Search single content", pui la cuvinte-cheie "Nissan" si selectezi din lista doar sectiunea Vanzari 4x4.

Incearca......vezi ce-ti da.......

 

Propunerea ta are o noima, dar trebuie sa tii cont ca nici acum anunturile de vanzari, unii useri nu le pun unde trebui.......le pun inclusiv in sectiunile tehnice, si atunci ar insemna ca atentia si timpul nostru sa fie consumate cu potrivirea marcii masinii la locul fiecareia, in loc sa supraveghem la curatenia discutiilor.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propuneri de afisare Vanzari/cumparari auto 4x4

 

Sincer, daca vreau sa caut un anume model de masina, merg pe mobile sau alte site-uri specializate. Nu imi doresc ca club4x4 sa devina asa ceva. Un site de vanzari auto este impersonal, nu stii nimic despre utilaj sau vanzator. Aici e altceva, deseori masinile scoase la vanzare au un istoric al transformarilor, al iesirilor la care au participat, daunele produse ei si modul in care s-au reparat. Daca vrei sa beneficiezi de avantajul asta, mi se pare normal sa stai calare pe forum pana gasesti obiectul pasiunii tale, sa fi membru activ care sa citeasca mai mult decat rubrica vanzari.

 

Nu am simtit niciodata nevoia de sistematizare a vanzarilor, pentru ca oricum obisnuiesc sa periez zilnic toate postarile noi si in situatia asta imi sare in ochi orice ocazie potrivita mie. Eu folosesc butonul "Mesaje noi", fara sa imi pun problema unde se afla topicul in cauza in structura forumului.

Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare