Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Snorkel pe Feroza


davema

Postări Recomandate

Re: Snorkel pe Feroza

 

Dragilor,

 

O sa ajung si eu la capitolul snorkel. S-a mai schimbat ceva de cand a murit topicul acesta pana acum?

Gasim prin magazine un snorkel dedicat, sau sa ma gandesc la ceva home made?

 

Tot in aceeasi ordine de idei, as dori sa ii pun si un precuratitor. Nu stiu exact care sau de care, insa as dori sa ii pun. Problema este ca habar nu am cati mc de aer pe minut inghite "animalul" atunci cand e fortat la maxim.

Motorul de 1.6, 16 valve.

Sau... unde ma pot uita, astfel incat sa gasesc acest parametru?

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Snorkel pe Feroza

 

Dragilor,

 

O sa ajung si eu la capitolul snorkel. S-a mai schimbat ceva de cand a murit topicul acesta pana acum?

Gasim prin magazine un snorkel dedicat, sau sa ma gandesc la ceva home made?

 

Tot in aceeasi ordine de idei, as dori sa ii pun si un precuratitor. Nu stiu exact care sau de care, insa as dori sa ii pun. Problema este ca habar nu am cati mc de aer pe minut inghite "animalul" atunci cand e fortat la maxim.

Motorul de 1.6, 16 valve.

Sau... unde ma pot uita, astfel incat sa gasesc acest parametru?

Multumesc!

 

Cauta unul de Nissan K160/260, asa cum scrie aici :

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?87116-Snorkel-Do-It-Yourself

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...

Re: Snorkel pe Feroza

 

Salut baieti. Am vazut azi pe unul dintre siturile de vanzari o Feroza echipata cu un snorkel care arata foarte bine. Am trimis mesaj vanzatorului si a fost foarte amabil si mi-a zis ca este de Discovery 1. Mie imi place cum arata. Am sa pun poza.

Intreb daca a mai montat cineva de Discovery 1 pe Feroza.

ABDBA09B-7CAA-4E45-A48C-57A633669330.thumb.png.49587a27c619e1a86152c0f018440704.png

Editat de Astral
IMI...ITI....ISI....NU SE SCRIU NICIODATA CU CRATIMA !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Snorkel pe Feroza

 

Am cautat. I-mi poti da un link, te rog. Muntumesc anticipat.

 

Ai PM

"If you see someone repairing a Daihatsu, call 112. Daihatsu don't have problems "
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Snorkel pe Feroza

 

ma pun si eu la coada, se poate face public link-ul ?

 

Categoric, nu !

Atata timp cat exista pe acest forum Parteneri ai forumului care au in oferta lor astfel de produse, nu se pot posta link-uri catre site-uri concurente care nu au nicio contributie la acest forum !

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Snorkel pe Feroza

 

Am dat linkul doar in PM, sunt singurii din tara care au afisat pe site snorkel dedicat feroza. Acum daca chiar au pe stoc ii las pe colegii mei sa afle.

"If you see someone repairing a Daihatsu, call 112. Daihatsu don't have problems "
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Snorkel pe Feroza

 

Am dat linkul doar in PM, sunt singurii din tara care au afisat pe site snorkel dedicat feroza. Acum daca chiar au pe stoc ii las pe colegii mei sa afle.

 

Au pe stoc. Am comandat zilele astea, dimineata, iar a doua zi am avut curierul la usa, in Bucuresti.

Sambata sper sa nu ploua... sau sa gasesc o hala la tara, si sa am si chef... incerc sa-l montez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Snorkel pe Feroza

 

Am montat eu snorkelul . Pun o poza aici. Restul detaliilor si poze pe topicul masinii mele.

received_1870787106279375.thumb.jpeg.e0be4702f462cf681a31eddff8ce6963.jpeg

"If you see someone repairing a Daihatsu, call 112. Daihatsu don't have problems "
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare