Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Lsd terrano 2 ?


bebesaint

Postări Recomandate

Va salut. In urma postarii grestite, rectific.... si pun alta intrebare: Hummer h1 chiar are diferential LSD? Ceva in genul celui de pe Terrano 2? Si daca tot sunt la capitolul intrebari... Terrano 2 are diferential blocabil (poate vre-un model mai nou). Nu am apucat inca sa vad cum in detaliu interiorul unui Terrano 2, in cautare de vre-un buton pentru blocant spate.

Multumesc pentru postare.

Editat de bebesaint
Mitsubishi Pajero mk3 lwb 2.5 :cl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Lsd

 

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?58584-LSD-Limited-Slip-Differential-cum-functioneaza-cum-e-construit

 

Asta e o discutie despre, sunt mai multe, foloseste functia "cautare".

 

Sigur ai sa gasesti raspunsuri la toate intrebarile tale.

 

Spor la navigat.:h5

Vrabia malai viseaza.....cum visez eu la un HDJ80...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Lsd terrano 2 ?

 

ca sa te ajut Terrano poate avea diferential spate LSD sau normal. Niciodata blocabil, asa ca nu are rost sa cauti butonul. Terrano are blocant numa daca ii pui tu .

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Lsd terrano 2 ?

 

ca sa te ajut Terrano poate avea diferential spate LSD sau normal. Niciodata blocabil, asa ca nu are rost sa cauti butonul. Terrano are blocant numa daca ii pui tu .

 

Multumesc de raspuns. Vad ca esti posesor. Modelul tau cum e? Si... care crezi ca e mai utila in situatii "grele"?

Am inteles ca diferentialul de tip LSD poate fi fortat sa cupleze rotile care pierd aderenta prin apasari scurte pe frana, si acelasi lucru l-am citit aici pe forum de la un fost posesor de Hummer h1, care proceda la fel cu frana.... pentru a cupla niste sateliti (ceva in genul avm-urilor automate) zic eu. De aici si intrebarea referitoare la tractiunea Hummer vs Terrano.

Mitsubishi Pajero mk3 lwb 2.5 :cl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Lsd terrano 2 ?

 

Eu zic sa mai citesti pe la tehnic , ca deja incepi sa incurci diferentialul blocabil cu LSD-ul, satelitii cu MRL-urile, etc si in felul asta va fi f greu cuiva sa inteleaga ce vrei sa afli de fapt, d-apai sa-ti mai si raspunda......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 ani mai târziu...

Re: Lsd terrano 2 ?

 

Ridica spatele masinii, scoate masina din viteza, lasa frana de mana. Invarte de una dintre roti, si daca si cealalta se invarte in aceeasi directie cu cea pe care o invarti atunci ai LSD. daca se invarte in directia opusa atunci, nu ai LSD

Editat de Astral
LA ... se pune doar cand te duci undeva....SPATELE MASINII, nu "spatele la masina" !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Lsd terrano 2 ?

 

Salut,

 

As vrea sa imi pun un diferential blocabil pe spate, pe un Nissan Terrano II din 2002. Puteti va rog sa imi recomandati un service din zona Cluj care ar putea sa faca asta ?

Multumesc

 

Cauta-l pe domnul Dan Blaga . Te ajuta el.

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare