Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Intalnirea anuala a pasionatilor Nissan


Yonutz

Intalnirea anuala a pasionatilor Nissan  

38 membri au votat

  1. 1. Intalnirea anuala a pasionatilor Nissan

    • M-as inscrie imediat si as participa.
    • Este interesanta ideea dar nu as participa.
    • Nu mi se pare cine stie ce, as participa insa din curiozitate.
    • Nu mi se pare interesanta ideea si nu o sa particip la astfel de intalniri.


Postări Recomandate

Chiar daca prin ograda mi-au trecut mai multe acareturi (unele chiar interesante) masina care mi-a ramas la suflet ca si marca e Nissanul. Intrucat am vazut ca se tot fac intalniri de marca m-am gandit ca una ne-ar prinde bine si noua fanilor Nissan.

 

Sa ne cunoastem mai bine, sa ne povestim experientele, sa facem o plimbare prin natura impreuna si un mic trial-demonstrativ ptr cei mai curajosi.

 

Ca si intalnire anul asta e deja la jumatate si in functie de calendarul competitional cred ca o luna propice ptr un astfel de eveniment e undeva in luna noiembrie. Chiar daca nu reusim anul asta, punem la punct un proiect si il punem in aplicare la anul.

 

Ca si zona o sa o facem in functie de utilizatori (voi deschide separat un topic de recensamant ptr asta). Chiar sunt curios cati posesori de Nissan exista pe forum. Rubrica Nissan este extrem de activa fiind una foarte bogata in situatii de fapt, sfaturi, solutii etc

 

Incercam sa facem si un chestionar in acest sens.

 

Ce ziceti?

Editat de Yonutz

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnirea anuala a pasionatilor Nissan

 

o idee originala!:br

 

Cu toate astea ai votat "parandarat" ... :ha: Sa inteleg ca suspini INCA dupa Toyota ....? :uameni:ha:

 

 

(voturile le-am lasat publice)

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnirea anuala a pasionatilor Nissan

 

Nu, bre, Ioane, insa nu vad sensul participarii la doua chestii cam de acelasi fel ... :wink:

 

Vorbesc de chestia de aici :

 

http://i793.photobucket.com/albums/yy212/oldcarsmaniac/toyotavsnissan.jpg

 

 

Sper ca nu-i problema ca am postat link catre alt forum, dar avand in vedere ca din punct de vedere pecuniar nu lezam interesele nimanui si de asemenea ca link-ul respectiv poate fi accesat fara a solicita inscrierea, nu cred ca va fi o problema.

 

De-asta am scris "idee originala". Era caterinca, bre, nu e originala...:wink:

 

P.S.1 : stiu ca nu esti suparacios, tocmai d-asta imi permit sa scriu!

 

P.S.2 : te asteptam la prieteneasca, daca ai timp si chef, cu ce vrei tu sa vii cu Nissan sau cu Toyota. Oricum o sa fie frumos si o speram sa te simti minunat in compania vechilor si/sau noilor prieteni!

 

Bafta!

Editat de White Wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnirea anuala a pasionatilor Nissan

 

Adica tu crezi ca am copiat ideea de la tine? :C:ha: Ma pui pe ganduri ... si serios verificati conturile ca o sa-ti fac viramentul ptr "dreptul" de autor ... :grin::uameni

 

Ideea de offroad sau de intalnire nu am inventat-o nici eu si nici tu ...

 

 

O intalnire de marca e una cu "foarte multe masini" aceeasi marca... iar una de tip prieteneasca gigel vs. costel "5-6 masini"...e cu totul altceva...

 

Ideea de recensamant = creerea unei micromunitati de marca prin cunoasterea posesorilor de Nissan

 

Ideea de intalnire de marca = socializare, impartasire si asimilare de cunostinte "pe viu" in domeniu ptr cei interesati

 

Din sticla de tuica insa, nu prea ai ce invata ...asa-i? :grin:

 

Deschide un topic pe forum separat ptr intalnirea voastra, intalnire ce nu are a face nici cat puricele pe spatele unui elefant cu ceea ce vreau (vrem) sa fac (facem) eu (noi) posesor(ii) de Nissan, ok?

 

 

LE - mi-am permis sa-ti editez postul nu ptr ca m-am suparat ci ptr ca daca vrei sa-ti promovezi iesirea facuta de tine trebuie sa deschizi alt topic si aici pe forum cu intalnirea acolo unde trebuie si anume: http://forum.club4x4.ro/forumdisplay.php?604-Oltenia ok?

Editat de Yonutz

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnirea anuala a pasionatilor Nissan

 

Zoli ce inseamna "organizare potrivita"?

In mod sigur ca daca va exista vreodata o comunitate Nissan organizata ...si noi facem vom parte din ea nu ne va organiza nimeni o astfel de intalnire, tot pe capul membrilor comunitatii va cade aceasta responsabilitate. :grin:

 

Cum vad eu aceasta intalnire?

Ptr ca e la moda si ptr costuri reduse ...vara ...cu corturile ...intr-o poienita pe langa un varf de munte ... cu participarea la organizare a simpatizantilor Nissan din zona respectiva, prezentarea fiarelor, schimb de informatii, un mic trial, socializare ...

 

 

Au facut si altii ceva similar ...S-au adunat multe masini ... dar mai multe marci ... ulterior s-au transformat din intalniri de hobby in targuri cu caracter strict comercial ...:uameni

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnirea anuala a pasionatilor Nissan

 

Zoli ce inseamna "organizare potrivita"?

In mod sigur ca daca va exista vreodata o comunitate Nissan organizata ...si noi facem vom parte din ea nu ne va organiza nimeni o astfel de intalnire, tot pe capul membrilor comunitatii va cade aceasta responsabilitate. :grin:

 

Cum vad eu aceasta intalnire?

Ptr ca e la moda si ptr costuri reduse ...vara ...cu corturile ...intr-o poienita pe langa un varf de munte ... cu participarea la organizare a simpatizantilor Nissan din zona respectiva, prezentarea fiarelor, schimb de informatii, un mic trial, socializare ...

 

 

Au facut si altii ceva similar ...S-au adunat multe masini ... dar mai multe marci ... ulterior s-au transformat din intalniri de hobby in targuri cu caracter strict comercial ...:uameni

 

 

1. Data stabilita cu mult inainte

2. Organizarea facuta de cineva fara interes comercial dar care a mai organizat evenimente de acest gen

3. Min 2(+1) zile

4. Fara fite de Ramada ,cazare la cort sau in masina si seara foc de tabara si tocanita la ceaun (asta ii din partea mea)

5. Min 1 zi de competitie gen trial sau trophy scurt 15-29 km

etc

0747967945

kiss.zoltan@offroadmania.ro

Nebun de masini , off-road, natura, noroi, putere, aer proaspat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnirea anuala a pasionatilor Nissan

 

Cred ca este o chestie f misto ! Putem sa discutam face to face , sa facem schimb de pareri ,informatii , si nu in ultimul rand sa ne distram cu agregatele noastre !

Eu unul as participa cu mare palcere !

B.B.B. -BIG BAD BUG!

T44

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnirea anuala a pasionatilor Nissan

 

As participa desi nu am nici masina tunata off road nici nu am de gand sa ma apuc sa tai vreun Nissan, desi mi-ar place.

Am un Pathfinder si sunt foarte multumit de primii 100.000km.

Bafta si anuntati-ne unde si cand!

Pentru semnarea petitiei, aici: http://www.rosiamontana.net/
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnirea anuala a pasionatilor Nissan

 

Nu e vb neaparat de masini tunate ... e vorba de pasiunea ptr marca ... :h5

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Intalnirea anuala a pasionatilor Nissan

 

Intrebare: putem face o intalnire lunara de marca pe zona Bucuresti?

 

Scopul explicit: schimb de experienta si socializare

 

Scopul pe lunga durata:

-identificarea de solutii tehnice (inovatii, inventii etc)

-identificarea de serviceuri unde ne putem repara fiarele

-creerea unei baze comune de date pe piata de piese (atat SH cat si noi)

-creerea unei baze de date comune de documentatie de marca

-initierea si desfasurarea unor proiecte comune de mai mare anvergura :wink:

 

Daca da ...atunci:

1.Sa gasim o locatie (carciuma) cu o parcare mare

2.Sa gasim o locatie undeva "la mijloc"

3.Propun ultima vineri din fiecare luna ...la o ora accesibila ... 19.00

 

 

Ce ziceti?

Propuneti o locatie ...si o zi din luna ... (daca vedeti altfel lucrurile decat mine) :grin:

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare