Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

S-a intamplat in Romania...


motorus

Postări Recomandate

Intentionez ca in acest topic sa postam filmulete cu concursurile de Rally-Raid ce au avut loc in Romania de-a lungul anilor ...Am sa incep eu cu ce am gasit pe net ..

 

Dracula Rallyraid 2005

 

 

 

 

 

 

[video=youtube;f6F-qswKLOM]

 

Transcarpatic 2006

 

http://www.youtube.com/watch?v=2lli5z4wnJ8

 

Dracula RallyRaid 2007

 

 

 

Carpatica Rally Raid 2008

 

 

 

si un exemplu de cum se vede din INTERIOR :)

 

Editat de motorus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: S-a intamplat in Romania...

 

Scuza-ma ca te intreb cine esti ? ca sigur ne-am intalnit mi-ai trezit niste amintiri frumoase cand mi-am vazut masina in clipuri . Oricum oameni de valoare unu si unu dintre concurenti , majoritatea nu mai concureaza ca a disparut aproape rally raidul in Ro : Nea Ilie , Mihai Leonte , Atti Ferencz(niva) , Lazar , Uta ( de la Satu mare) , Carlo , Gabi Nicolae etc

0747967945

kiss.zoltan@offroadmania.ro

Nebun de masini , off-road, natura, noroi, putere, aer proaspat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: S-a intamplat in Romania...

 

Interesant Bowler-ul. Nu stiam ca avem in tara asemenea masina.

Mai participa la curse?

 

Mie nu mi-a rezultat de nicaieri ca ar fi din Romania.:grin:

 

Oricum super masina, si pentru 2009 oricum era maxim, nu ca acum ar fi mai jos.:wink:

 

S-auzim de bine

:cl 4x4 fun for all :h5

RR Classic 1986 - 200Tdi

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: S-a intamplat in Romania...

 

Dupa ce a obtinut ce a vrut adica a castigat campionatul in 2009 masina s-a vandut daca nu gresesc in Spania

 

nuuuu...

1. mai intai omul a avut un bowler wildcat (mie mi-a placut foarte tare masina aia)....dar...omul a vrut ceva mai sus.

2.a luat nemessisul, care era o super masina.

A vandut-o dupa 1 an din alte motive, retragandu-se astfel (pentru o perioada determinata sper eu....) din sportul cu motor pe pamant ( omul face performanta si pe apa, cu ambarcatiuni...).

3. nu Nemessisul a castigat campionatul in 2009.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: S-a intamplat in Romania...

 

nuuuu...

1. mai intai omul a avut un bowler wildcat (mie mi-a placut foarte tare masina aia)....dar...omul a vrut ceva mai sus.

2.a luat nemessisul, care era o super masina.

A vandut-o dupa 1 an din alte motive, retragandu-se astfel (pentru o perioada determinata sper eu....) din sportul cu motor pe pamant ( omul face performanta si pe apa, cu ambarcatiuni...).

3. nu Nemessisul a castigat campionatul in 2009.

1. corect

2. corect

3. .... dar cine ??? :ypu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: S-a intamplat in Romania...

 

corect, in 2009 mleo a castigat campionatul :))))

iar wildcat-ul (nu nemessis-ul) in 2008

 

p.s. mihai, poate anul viitor reusim sa ne dam... din nou :))))

  • Like 1

Range Rover Classic V8

The Dakar; a challenge for those who go - a dream for those who stay behind / Thierry Sabine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: S-a intamplat in Romania...

 

Da ! Amintiri frumoase , pacat ca continuarea e in "stand by" , si sper ca e doar o aminare a continuarii .

De altfel sunt peste 350 de cd/dvd cu materialele din perioada 1995-2009 la diversi fost concurenti si organizatori care ar merita adunate si scrisa istoria acestei ramuri din sportul cu motor , eu detin in jur de 50 , si daca cineva ar avea o astfel de initiativa ii pun la dispozitie cu placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: S-a intamplat in Romania...

 

anunt pe aceasta cale ca voi face ceva in Dobrogea la anul, intre doua expeditii in Siberia. deci probabil in iunie, cred ca pe la inceput. O sa vorbesc cu colegul Leo sa vedem daca, ce si cand va dorisa faca si el ceva, sa cooperam.

PS: aceeasi Dobrogea unde a filmat si Bowler-ul din imagini.

LA MULTI ANI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: S-a intamplat in Romania...

 

anunt pe aceasta cale ca voi face ceva in Dobrogea la anul,

 

Sire , Daca ati reusi sa dati startul din Bucuresti (gen TCapitalei 2006) cu bucle la CT ..ar fi o smecherie ....

 

Poate vor lua startul mai multi ....asta daca nu se ratacesc pana la start :)....

 

Dar cui ii mai arde de smecherii in vremurile astea, iertata-mi fie intelepciunea ...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: S-a intamplat in Romania...

 

Bine ai punctat problema. Nu or sa ia startul multi, ca e naspa la finante. Un Trofeul Capitalei Bucuresti-litoral, s-a facut, ba chiar de doua ori.

Beleaua este ca iese prea scump la organizare, nu-mi mai permit 10.000 euro intr-o organizare.

O sa fac ceva ieftin si bun la Dobrogea, dar sub alta forma, modern, spectaculos si ieftinache, si pentru organizare si pentru participanti. Dar mai intai, prima urgenta, Siberia iarna, asta da frate manevra dibace.

LA MULTI ANI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare