Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Anvelope Cooper - S/T MAXX


mariaci

Postări Recomandate

Re: Anvelope Cooper - S/T MAXX

 

Am mai facut ceva km cu anvelopele, asa ca revin cu impresii:

 

- pe asfalt uscat dar rece, nici o problema, si nici zgomot

- pe asfapt ud totul a fost normal, nici nu am incercat sa rup aderenta

- pe zapada moale, afanata sau fleoscaita, tractiunea e buna, nu chiar ca niste roti de iarna, dar decenta

- pe zapada batatorita sau inghetata, cam tinde sa fuga in lateral pe viraje, mi s-a intamplat si azi in Bucuresti, totusi previzibil si nu dintr-o data brusc (4x4 cuplat cam trebuie)

 

Per total, nu sunt anvelope de iarna, dar te trec de cele 2 luni de zapada in conditii bune. Sa vedem la primavara la noroi si iarba :D

:jp1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Anvelope Cooper - S/T MAXX

 

In seara asta, daca tot a fost liber drumul, am testat si eu franarea de la 80 km/h pe asfalt ud + ceva fleasca, si am fost impresionat. Masina s-a oprit rapid si in siguranta, as fi zis ca am franat pe uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Anvelope Cooper - S/T MAXX

 

Dupa ce am studiat bine netul si mi-au si fost recomandate calduros atat de Optimus, cat si de altii, m-am hotarat pe S/T Maxx. Verific la producator dimensiunea necesara, exista, dar bineinteles ca Murphy isi baga coada ca de obicei si in RO ... nu-s :fr2. Cel putin eu nu le-am gasit. Am gasit in schimb pe 17. Bune, nu-i problema, dar nu gasesc jante !!!!!!!!!!!!

 

Asadar stie cineva unde as putea gasi 285/65/R18 ??? :hl

Sau jante 8Jx17, 5 x 150, ET 60.

 

Multumesc.

Editat de mufasa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope Cooper - S/T MAXX

 

Dupa ce am studiat bine netul si mi-au si fost recomandate calduros atat de Optimus, cat si de altii, m-am hotarat pe S/T Maxx. Verific la producator dimensiunea necesara, exista, dar bineinteles ca Murphy isi baga coada ca de obicei si in RO ... nu-s :fr2. Cel putin eu nu le-am gasit. Am gasit in schimb pe 17. Bune, nu-i problema, dar nu gasesc jante !!!!!!!!!!!!

 

Asadar stie cineva unde as putea gasi 285/65/R18 ??? :hl

Sau jante 8Jx17, 5 x 150, ET 60.

 

Multumesc.

 

La Arinovis ai intrebat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope Cooper - S/T MAXX

 

La Arinovis ai intrebat ?

Nu, ma ocup marti sa vad daca au pe 18".

Daca nu se pare ca rezolv pe 17", gume am gasit, se pare ca sunt aproape si de jante.

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope Cooper - S/T MAXX

 

Buna. Ale mele, cu DOT 2011, l_stoian79 stie de ele, asta iarna pe drept pe zapada batatorita, nu am putut sa misc de pe loc pana nu am cuplat 4x4

Sezi bland, ca-s din Maramu' !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare