Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Voluntar....in lume...


gnok

Postări Recomandate

Stie cineva cum si in ce conditii si mai ales unde poti aplica pentru voluntariat in Africa/America de Sud/India...= unde...numai RO nu...am cautat cu google si nu am gasit ceva conclundent/mai caut...

P.S.nu intrebati de ce si ce motivatie am pentru ca nu o sa va spun..:)...ideea e daca stiti asemenea organizatii sau persoane care deja fac asta si cu care as putea intra in contact.

Multumesc,Florin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Voluntar....in lume...

 

Din cate stiu, exista astfel de organizatii. Insa trebuie sa ai bani pentru a merge voluntar. Organizatia nu-ti asigura nimic: nici cazare, nici masa, nici sume pentru traiul zilnic. Nimic. Daca nu ai venituri pentru a te sustine singur, nu ai nicio sansa.

Mmmmm... NISSAN!

 

"Nu este nicio rusine sa te nasti prost. Rusine e sa mori prost." Marin Sorescu

 

- Off Road Club Sibiu -

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Voluntar....in lume...

 

Din cate stiu, exista astfel de organizatii. Insa trebuie sa ai bani pentru a merge voluntar. Organizatia nu-ti asigura nimic: nici cazare, nici masa, nici sume pentru traiul zilnic. Nimic. Daca nu ai venituri pentru a te sustine singur, nu ai nicio sansa.

Partial asa e ...si dispun de un minim de 2-3 luni...insa vreau ceva date concrete...in general se cer bani pe transport si eventuala scolarizare...intre100-3000 lire...cel putin din cate am vazut pana acuma.

depinde de organizatie...oricum nu ma arunc din prima...am timp.

P.S. am si sustinere financiara de cca 100-150 lire /lunar in caz de nevoie...+ ca sunt dispus sa lucrez pe niste ceva bani care sa fie directionati in acest scop...ideea e sa gasesc ceva serios nu voluntari fantoma...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Voluntar....in lume...

 

Relativ am rezolvat-o...daca se va concretiza va tin la curent....

In mare parte multi excroci si false fundatii ...care vor banii tai pe asa zise scolarizari oricum ideea ma bantuie de vreao 6 ani ...si no sa renunt...

 

P.S. se poate inchide multumesc.

P.S.S ms Zippo...astept mailul..:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Voluntar....in lume...

 

amice, nu stiu ce fel de voluntariat cauti matale, dar eu am intilnit un tip in pirinei- partea franceza care construia/renova o casa- ferma cu voluntari, el asigurind masa si cazare in rulote. se pare ca exista un site pentru voluntarii care vor sa lucreze la ferme ecologice. nu stiu care-i dar daca te intereseazada-mi un semn si incerc sa iau legatura cu tipul respectiv, cred ca mai are destul de lucru.

prin padurile frantei am vazut tot felul de lucrari efectuate de voluntari.

si inca una, in islanda, vara, cind sezonul turistic se deschide, se angajeaza tot felul de voluntari pe acolo, am intilnit nenumarati din finlanda si tarile baltice. mai sapa pe internet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Voluntar....in lume...

 

eu as vrea voluntar in Brazilia...eventual la o scoala de samba... coregraf, poate sau chiar orice:grin: ... as munci numai pe casa, masa...si ce-o mai da Domnul:grin:

Offroad Racing Romania - the ORIGINAL since 2006

Membru Club T44

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Voluntar....in lume...

 

eu as vrea voluntar in Brazilia...eventual la o scoala de samba... coregraf, poate sau chiar orice:grin: ... as munci numai pe casa, masa...si ce-o mai da Domnul:grin:

 

 

.........Si noaptea sa-ti ia aia gazu` in favelas......:ha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare