Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Feroza ''Facocerul''


Caphonne

Postări Recomandate

Re: Feroza ''Facocerul''

 

Facocerul este viu, nu s-a vandut, am dus radiatorul la facut, se va face identic cu cel original, nu se modifica nimic.Intre timp am desfacut termostatul si surpriza cred ca era pe inchis, l-am bagat in apa fiarta (nu l-am fiert) si a ramas nemiscat deci sigur nu isi mai facea treaba, masina mergea ok, se incingea, se racea si tot asa.Demontat corpul clapeta si curatat, dupa care toate puse la loc si duc masina sa-i reconditioneze chiulasa.term1.jpg.25267c38e008134c937f572f3c98c004.jpgterm2.jpg.8ace51fdab6c739b67dfdf0b87f6014c.jpg

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 277
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Feroza ''Facocerul''

 

Gata radiatorul, a iesit un pic mai mare dar intra, l-am pus de proba am montat si un GMV sa vad daca-i sta bine, corpul clapetei de acceleratie demontat, spalat, suflat cu aer, destul de multa mizerie in el.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Re: Feroza ''Facocerul''

 

Facocerul traieste, s-a rectificat chiulasa, s-a schimbat garnitura care nu prea mai era, s-a schimbat distributia si multe altele.Masina merge ok nu se mai incinge si nu mai consuma apa, are deja 6 ani la mine, iesiri nu prea a mai facut decat la Lidl si Auchan :)).O sa vreau sa-i pun un antigel bun ''de firma''in toamna sa-i pun inapoi termostatul si preventiv sa-i schimb vascocupla.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare