Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

PATROL K160 3,3Td - blocant punte spate ?


fastervw

Postări Recomandate

PATROL K160 3,3Td ce blocant se poate monta la puntea spate (oate s-a discutat pe forum-scuze)

 

ce fel de blocant se poate monta in puntea spate, se potriveste de la un alt model de Patrol, si eventual daca se doreste si schimbarea rapoartelor din punti, ce fel de punti ar trebui caut

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: PATROL K160 3,3Td - blocant punte spate ?

 

PATROL K160 3,3Td ce blocant se poate monta la puntea spate (oate s-a discutat pe forum-scuze)

 

ce fel de blocant se poate monta in puntea spate, se potriveste de la un alt model de Patrol, si eventual daca se doreste si schimbarea rapoartelor din punti, ce fel de punti ar trebui caut

multumesc

 

pe puntea spate originala ai doua variante de blocant:

- full locker ARB

- LSD original, daca il gasesti pe undeva SH.

Nu prea ai variante in ceea ce inseamna schimbarea puntii spate, asta pt ca la masina dumitale diferentialul spate e deplasat spre dreapta, e unicul model de nissan cu aceasta particularitate.

Rapoarte iti pot livra, dar preturile sunt intre 588E si 730E/axa in functie de raportul de transmisie, 4,625, 4.88, 5.13, 5.43. Deci nu e o chestie ieftina...

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: PATROL K160 3,3Td - blocant punte spate ?

 

da stiu faptul ca modelul meu are diferentialul intr-o parte, eu nu ma refeream la schimbarea intregii punti ci doar inlocuirea diferentialului cu unul blocant dintr-un alt model de punte(gen y60 sau alt ceva)

multumesc,

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: PATROL K160 3,3Td - blocant punte spate ?

 

da stiu faptul ca modelul meu are diferentialul intr-o parte, eu nu ma refeream la schimbarea intregii punti ci doar inlocuirea diferentialului cu unul blocant dintr-un alt model de punte(gen y60 sau alt ceva)

multumesc,

 

Nu incape este mai mare cel de Y60 pe de alta parte iti trebuie schimbat automat si planetarele care n-au aceasi lungime etc ...

0747967945

kiss.zoltan@offroadmania.ro

Nebun de masini , off-road, natura, noroi, putere, aer proaspat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 luni mai târziu...

Re: PATROL K160 3,3Td - blocant punte spate ?

 

Eu nu stiu un alt fabricant decat Nissan pt discurile de frictiune din LSD. Si nici cu ceva SH nu te-as sfatui sa le inlocuiesti, va iesi tziganie cu trosnete serioase pe viraje. Oricum LSD-ul ala e cam pipinol, chiar cand e in mintile lui, are ceva eficienta pe zapada sau noroi ....daca nu ai MT-uri pe masina...

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare