Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

La cererea telespectatorilor


Postări Recomandate

...moderatorul acestui forum mi-a sugerat ca ar fi bine sa imi reviziuiesc atitudinea sau sa ma retrag inainte de a ma dea el afara.

Am optat pentru retragere voluntara.

O sa mai citesc forumul dar nu o sa mai postez nimic pe public.

Cred ca am mai incercat asa fac asta cu ceva timp in urma dar de data asta cred ca o sa reusesc.

Multumesc celor care au raspuns intrebarilor puse de mine de-a lungul celor 3 ani

 

Zoe, fii barbata !

Land ROver Freelander 2002 Td4 2,0
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: La cererea telespectatorilor

 

...moderatorul acestui forum mi-a sugerat ca ar fi bine sa imi reviziuiesc atitudinea sau sa ma retrag inainte de a ma dea el afara.

 

Nu cred ca ti-a sugerat nimeni ca sa te retragi. Moderatorul ti-a atras atentia legat de modul in care stergi mesajele dintr-o discutie cum e cea de aici:

 

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?69739-Suzuki-jimny-trage-dreapta-in-4x4&p=778006#post778006

 

Oricarui user care sterge mesaje trunchiind astfel discutii din care nu se va mai intelege nimic, i se va atrage atentia. Lucrul acesta poate duce pana la dezactivarea contului daca se dstabileste ca stergerea a fost facuta cu intentia de a distruge intentionat discutiile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: La cererea telespectatorilor

 

Si eu am luat aceeasi decizie, e mult mai bine sa fii spectator. Sa lasi doar pe cei care "merita" sa posteze. Stiu ca e greu, dar o sa reusesti!

Forumul acesta merita!

Merita pentru topicurile vechi, pentru postarile userilor vechi, din care 80% au plecat, iar restul, au ales aceasta cale, de a fi observatori.

Decizia ta este cea mai buna, implicare minima si observare maxima.

 

Nu esti singur! Suntem multi!

 

Pentru cei care "merita", numai de bine!

Nemo me impune lacessit !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: La cererea telespectatorilor

 

De ce atatea frustrari si orgolii domnilor, e vorba doar de un comportament civilizat si respectarea unui regulament... sau sa intelegem ca doar topicurile vechi si "userii vechi" merita atentie? ...atunci la ce bun sa fi spectator la topicurile si userii noi?

 

O comunitate de pasionati in orice domeniu(in cazul nostru Land Rover) poate fi asemanata cu o mare familie... si nu cred ca familia si-o paraseste cineva la prima divergenta. Parerea mea

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: La cererea telespectatorilor

 

Perfecta dreptate, nimeni nu a luat aceasta decizie la prima divergenta, nici la a 2-a, a luat-o cand a considerat ca nu mai merita. A pus bune si rele in balanta si a luat o hotarare. Pe noi, viata ne-a invatat sa ne dam seama cand pur si simplu, nu are rost.

Nemo me impune lacessit !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: La cererea telespectatorilor

 

Revizuirea atitudinii a fost explicata prin tonul, adresarea, nerespectul in conversatia cu alti useri ( de altfel niste persoane necunoscute).

Cand o sa ajugem sa respectam opiniile interlocutorilor (bune, proaste, fixe, idioate, asa cum sunt)?

Ne-am spus parerea, de ce trebuie sa demonstram ca altii sunt mai...?

 

Cam atit am avut de spus.

 

 

P.S. Poate ar fi bine sa mai repetam cuvantul "Scuze" cu voce tare!

Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor

Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: La cererea telespectatorilor

 

Si eu am luat aceeasi decizie, e mult mai bine sa fii spectator. Sa lasi doar pe cei care "merita" sa posteze. Stiu ca e greu, dar o sa reusesti!

Forumul acesta merita!

Merita pentru topicurile vechi, pentru postarile userilor vechi, din care 80% au plecat, iar restul, au ales aceasta cale, de a fi observatori.

Decizia ta este cea mai buna, implicare minima si observare maxima.

 

Nu esti singur! Suntem multi!

 

Pentru cei care "merita", numai de bine!

 

Cata ipocrizie de doi lei postata aici din vedetism. Tie cine si ce ti-a facut de te dai asa victima? Pt ca ti-am mai spus odata ca ai atitudine de vedeta in topicul legat de Corb Challange Days 2011?

 

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?65523-CORB-Challenge-Days-2011&p=732212#post732212

 

Daca e atat de nasol forumul, de ce naiba mai intri pe el?

Daca sunt interesante numai posturile vechi, inseamna ca le-ai citit, le-ai invatat si gata. Altceva nou nu mai ai ce invata aici. Culmea, toata lumea a plecat dar forumul creste incontinuu, nr de useri creste, baza de date a forumului creste foarte mult. Cum se explica asta?

 

Daca initiatorul discutiei are poate ca are motive intemeiate (inca nu stiu sigur daca a gresit el sau moderatorul dar o sa ma lamuresc), tu in schimb nu ai nici un motiv pt a denigra forumul.

 

Vrei sa fi observator. Ok? Vei fi observator incepand de acum.

La revedere!

Editat de Max
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: La cererea telespectatorilor

 

Revin...

 

Am primit mesajul pt care @bratu romeo a luat decizia de mai sus.

 

@bratu romeo, moderatorul ti-a cerut o chestie de absolut bun simt .

 

Citat:

"Daca ai ceva de ajutat, spus, discutat pe acest fa-o in termeni cat mai normali. Incearca sa nu mai creezi animozitati.

Asta daca vrei totusi sa participi cu ceva in plus la acest forum."

 

Pai daca asta e motiv de show si discutii aiurea, atunci scuza-ma dar tu esti cel deplasat.

Dupa cum te-ai exprimat, chiar credeam ca te-a injurat cineva sau cel putin ti-a vorbit urat.

 

De raspunsul tau la solicitarea moderatorului nici nu vreau sa mai vorbesc.

Editat de Max
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: La cererea telespectatorilor

 

A si am uitat un lucru.

Nimeni nu ti-a cerut sa te retragi. Ba chiar ti s-a creat special un topic :

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?59008-Sectiune-de-controverse-pe-teme-tehnice

 

Hai sa fim rezonabili!

Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor

Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: La cererea telespectatorilor

 

In atentia celor care mai au ganduri de "pensionare":

 

In general (nu ma refer neaparat la forumul asta)

 

Forumul este

-un loc de unde inveti gratuit o groaza de chestii

-un loc unde ii poti invata tu pe altii tot gratuit ce stii

-un loc unde iti poti etala experientele, trairile gratuit

-un loc unde primesti gratuit solutii la problemele tale

-un loc nonstop de socializare gratuit fara sa fie nevoie ca la sfarsit sa platesti nota

-un loc unde afla gratuit de la colegi ce locuri sunt de vizitat in Romania

-un loc unde poti afla gratuit ultimele noutati legislative in domeniu

-un loc unde iti poti vinde/cumpara gratuit diverse chestii trebuitoare la masina sau chiar masina fara a fi necesar sa te deplasezi, sa platesti biletul de tramvai, sa platesti biletul la targ, sa te ploua in cap samd

 

Cum tot ce e gratuit intotdeauna e prea scump (mentalitate pur romaneasca) deabia dupa ce vei citi aceste randuri ...sa te gandesti daca sa-ti depui sau nu la ghiseu dosarul de pensie ...:wink:

 

Multa bafta tuturor si nu in ultimul rand ...mult creier! :wink:

 

PS ...cred ca ar fi bine sa se schimbe titlul topicului in "ma retrag de pe acest forum" ... :grin:

Editat de Yonutz
  • Like 1

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: La cererea telespectatorilor

 

Domnilor , accesul la acest forum si la rubricile lui este un privilegiu si nu un drept.Este un forum privat care se autofinanteaza si de pe ale carui rubrici si posturi am avut cu totii cate ceva de invatat.In cei cativa ani de activitate acest forum a reusit sa stranga un foarte mare bagaj de cunostiinte , cunostiinte de care se folosesc si persoane care nu (mai) sunt membrii ai acestui forum.Eu cred ca macar pentru atata lucru ar trebui sa ne scoatem palaria in fata celor care au facut posibi ca acest forum sa ia nastere si sa existe in ziua de azi.Jos palaria in fata dumnevoastra Domnilor.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: La cererea telespectatorilor

 

Domnilor , accesul la acest forum si la rubricile lui este un privilegiu si nu un drept.Este un forum privat care se autofinanteaza si de pe ale carui rubrici si posturi am avut cu totii cate ceva de invatat.In cei cativa ani de activitate acest forum a reusit sa stranga un foarte mare bagaj de cunostiinte , cunostiinte de care se folosesc si persoane care nu (mai) sunt membrii ai acestui forum.Eu cred ca macar pentru atata lucru ar trebui sa ne scoatem palaria in fata celor care au facut posibi ca acest forum sa ia nastere si sa existe in ziua de azi.Jos palaria in fata dumnevoastra Domnilor.

nu spun ca nu ai dreptate dar puterea unui forum il dau useri si nr acestora,degeaba imi fac eu forum maine daca nu sunt useri pe el,tot ceea ce contine un forum,informatii/discutii este aportul userilor,deci forta un forum tine in mare parte de nr.de useri.

si cu auto finantatul este aceeasi discutie,ce e drept ca cineva la inceput a bagat bani in forum dar acum ai scoate probabil cu varf si indesat datorita publicitatilor si vanzatorilor de pe forum ceea ce este perfect normal dar aceste castiguri vin si datorita nr de useri si a traficului pt ca daca nu ai asa ceva sau este foarte scazut nimeni nu va venii sa iti plateasca publicitatea.

normal ca trabuiesc reguli pt ca atunci va fi o varza nu un forum,ele trabuiesc respactate si aplicate dar asta nu insemna ca de fiecare data cind se isca discutii sa ii arunci in fata unui user ca este forum privat si ca este un privilegiu ca esti acceptat pe acel forum.

sa nu se mai dea acest privilegiu la nimeni sa vedem mai exista un forum doar cu 2-3-5 admini si atat?

useri si adminii trebuie sa mearga mana in mana ,un forum nu exista unii fara ceilalti,sau nu la un nivel ridicat.

eu faceam referiri in general,aici pe forum eu personal nu am avut nimic de inpartit cu nimeni si am fost primit sustinut si ajutat fapt pt care multumesc tuturor,deci nu am ce comenta,discutia e cu caracter general

Editat de Astral
  • Like 1
Sunt modest din fire,toti au gipane,eu am doar JEEP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare