Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Mazda Tribute 2l benzinar


nokx83

Postări Recomandate

Buna

De curand m-am hotarat pe un tribute an 2001-2003 , 2l benz, 120cp. pret intre 2800-4000 euro in germania

Inmatriculatul e pana 1000euro si doresc neaparat GPL.

Cine conduce una sau din auzite , ce parere aveti?

Cu instalati de GPL , pareri? consumul pe benzina e 8,3 afara 12.9 oras si vreo 9.8 mixt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...

Re: Mazda Tribute 2l benzinar

 

Daca o folosesti zi de zi,gpl-ul e o varianta economica iar daca o folosesti doar cind si cind mai bine las-o pe benzina.

Consumul nu e de speriat si se comporta destul de bine si in trafic sin off road daca ai cauciucuri bune.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 ani mai târziu...

Re: Mazda Tribute 2l benzinar

 

Salutare

 

eu am masina "geamana": Ford Maverick 2, motor 2l, 2002. La mine motorul este EURO 3, cu 238 g CO2 / KM. Daca intrii pe https://static.anaf.ro/static/10/Anaf/AsistentaContribuabili_r/calculator_taxe/taxa_timbru_2016.html si faci calculul o sa vezi ca taxa iasa 1388 EUR. La asta mai adaugi vreo 250 EUR RAR si restul costurilor de inmatriculare.

 

Despre masina ... eu o am de 3 ani si sunt foarte multumit de ea. Am avut si norocul orbului ca am nimerit una foarte intretinuta. E masina de weekend si iesit la iarba verde: consum 9,5-10%, confortabila, pe autostrada mergi confortabil cu 130 kmh, pe forestiere se descurca ok. Pacat ca nu are reductor...

 

Spor

 

Robert

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S. Maugham: „Psihologia proletarului este următoarea: cu cei mari este slugarnic, celor mici li se pişă în cap.“
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare