Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

soft top daihatsu feroza


bogdy_daihatsu

Postări Recomandate

salutare!de curand am intrat in posesia unui soft top,dar la montare am constatat ca nu am capsele ce vin pe caroserie .aveti idee unde pot gasi asa ceva.pe schita arata ca sunt niste benzi pe care sunt atasate acestea si care se fixeaza pe caroserie cu suruburi.va multumesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: soft top daihatsu feroza

 

Scopul unui forum este de a imparti cu comunitatea atat problemele, ca sa poti afla eventuale solutii, dar si experientele pozitive, in ideea in care pot fi de folos si altora.....

Ai postat, ai cerut o solutie pentru capsele alea , iar acum ceri inchiderea topicului ca "te-ai vazut cu sacii-n caruta" ....?

Nu poti pune ceva poze, nu poti da ceva detalii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: soft top daihatsu feroza

 

scuze daca s-a inteles gresit.am dat mesaje pe privat celor care m-au intrebat.iar legat de poze nu am apucat sa le montez,dar promit sa o fac dupa ce sunt pe masina.scuze inca o data :al

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: soft top daihatsu feroza

 

Salutare,l-am gasit in bergia pe un site gen "okazii"si am dat 100 euro pe el.pare nou.omul mia zis ca l-a avut montat doar de 3-4 ori.dupa ce pun capsele si il montez voi pune si poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...
  • 1 an mai târziu...

Re: soft top daihatsu feroza

 

Salutare,scuze ca asa tarziu iti raspund.trebuie sa aiba partea metalica care tine prelata,si "cuiele"sau capsele cum vreti sa le denumiti ce se infileteaza in caroserie si pe care se prinde preleta.daca te intereseaza pot sa ti-o dau p asta ce am avut-o eu la 120E.i-am dat masina tatalui meu si el nu vrea sa mai punem soft-topul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: soft top daihatsu feroza

 

Scuze de intarziere...cu vara si mesterii se misca mai greu si a durat pana a terminat de facut capsele.sper sa se vada destul de bine sau sa fie suficient de reprezentativa poza

 

Salut,

 

Cu toate ca aceasta discutie este cam veche hop si eu cu o intrebare ! Am softop dar nu am capsele de pe caroserie. Ma puteti ajuta cu un meserias care a mai facut asa ceva ?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: soft top daihatsu feroza

 

Salutare,scuze ca asa tarziu iti raspund.trebuie sa aiba partea metalica care tine prelata,si "cuiele"sau capsele cum vreti sa le denumiti ce se infileteaza in caroserie si pe care se prinde preleta.daca te intereseaza pot sa ti-o dau p asta ce am avut-o eu la 120E.i-am dat masina tatalui meu si el nu vrea sa mai punem soft-topul.

 

Salutare iti ofer 100 euro daca esti de acord.

 

Multumesc

Silviu Grigore

Tel.: 0760.654.468 / Gratis nu exista, ieftin nu rezista :wink:

E-mail: grigsilviu@gmail.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: soft top daihatsu feroza

 

Salutare iti ofer 100 euro daca esti de acord.

 

Multumesc

 

Salut Grigsilviu,

 

Softop-ul nu este de vanzare, cel putin pentru moment. Nu l-am folosit pana acum da as vrea sa il folosesc si nu am acele pardalnice de capse (mos) care se monteaza prin insurubare pe caroserie. Am vazut ca exista strungari care se baga la asa ceva. Caut unul care sa-mi "confectioneze" cateva capse la un pret decent.

 

Toate bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 ani mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare