GTC Auto Shop
Pagina 5 din 5 PrimulPrimul 12345
Afisez rezultatele 41 la 47 din 47

Data Inscriere
    Feb 2009
    Varsta
    45

Implicit Re: Versus Ford Ranger - Mazda BT50 - Mitsubishi L200 - Nissan Navara - Toyota Hilux

Candva am fost la dealer sa-mi iau Isuzu , in contract scria clar ca garantia la motor e 500 mii km iar la caroserie nu mai imi aduc aminte dar pe la 200mii ... cred . Garantia la motor se dubla daca reviziile erau facute doar la reprezentanta . Caz in care nu stiu cum o mai fi acum , dar atunci suna ca un contract pe care-l lasi mostenire - mai rar d-astea . Mai bine una urata sa ma plictisesc decat una frumoasa 'cu navi mare si piele full' eventual si vopsea cameleon dar care sa-mi lase orfan bugetul .

Hiluxul e super protejata la reductor , are scut din fabrica deci e rezolvata problema in mod profi . Cineva sa se indure sa puna o poza ( nu pun eu ca-mi fac dusmani ... ).
    ... sa fim corecti pana la capat !
    Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Data Inscriere
    Nov 2009
    Varsta
    24
    Masina
    Toyota Land Cruiser J95 - Rubi si Vauxhall Frontera Modified - Vauxi

Implicit Re: Versus Ford Ranger - Mazda BT50 - Mitsubishi L200 - Nissan Navara - Toyota Hilux

D-Max vine chiar si cu 35-uri in varianta Arctic Truck.
    Last edited by Cristian1; 26th January 2017 at 01:13.
    Off-Road in Waldland

Data Inscriere
    Jun 2010
    Varsta
    36
    Masina
    3.0 TD KZN 130

Citat Postat original de Astral Vizualizare Mesaj
    O marca obscura pentru cei care nu se intereseaza de ea pentru ca altfel Isuzu cred ca este unul dintre cei mai buni producatori de motoare diesel, asa cum cei de la Honda sunt renumiti pentru motoarele pe benzina....
    Dar, nah, asa e la noi, dam vina pe oglinda.....

Recomandare, fara sa ma pui sa-ti dau detalii ca nu mai am nici nervi, nici timp la ora asta : ori L200 cu super-select, ori D-Max.
    Subscriu la remarca despre motoarele Isuzu. Opel Vectra 1,7 td, motor Isuzu nu am reusit nicicum sa-l sparg, asta se intampla acum 14-16 ani. Si credeti-ma, m-am straduit...
    Sezi bland, ca-s din Maramu' !

Data Inscriere
    Feb 2012
    Varsta
    38
    Masina
    Land Rover Discovery,2,5 TD 1, 19 L, ''97, 90 KW, AUTOMATA

Citat Postat original de Astral Vizualizare Mesaj
    O marca obscura pentru cei care nu se intereseaza de ea pentru ca altfel Isuzu cred ca este unul dintre cei mai buni producatori de motoare diesel, asa cum cei de la Honda sunt renumiti pentru motoarele pe benzina....
    Dar, nah, asa e la noi, dam vina pe oglinda.....

Recomandare, fara sa ma pui sa-ti dau detalii ca nu mai am nici nervi, nici timp la ora asta : ori L200 cu super-select, ori D-Max.
    Scuze ca intreb, sper sa nu par neavenit... dar ce e acela un super-select?
    Sau unde gasesc D-max sub 7500 euro?

Data Inscriere
    Nov 2009
    Varsta
    24
    Masina
    Toyota Land Cruiser J95 - Rubi si Vauxhall Frontera Modified - Vauxi

Super Select este o cutie de transfer cu diferential central ce echipeaza unele modele de Mitsubishi. Super Select are 2x4High, 4x4High cu centralu deschis, 4x4High cu centralu blocat si 4x4Low cu central blocat.
    ...mai exista si Easy Select fara diferential central dar pe astea se poate monta PTO. Scria pe un stiker lipit pe usa...

Click image for larger version. 

Name:	scan0010.jpg 
Views:	32 
Size:	250.9 KB 
ID:	275181
    Off-Road in Waldland

R.I.P.
    Data Inscriere
    May 2008
    Masina
    Toyota HJ61

SS pemite trecerea din 4x2 la 4x4 in mers si de asemeni rularea in 4x4 pe asfalt uscat.
    don't worry, be happy

Endevour, pana la urma ce ti-ai luat?

Pagina 5 din 5 PrimulPrimul 12345

Discutii Similare

1. Raspunsuri: 14
    :: 6th November 2017, 22:14
  2. Mazda BT50 & Ford Ranger = diferente
    By mirciulica in forum Mazda
    Raspunsuri: 13
    :: 22nd July 2010, 20:29