Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Space Gear 2WD


sixone

Postări Recomandate

Am vazut ca exista si modele Space Gear, pt. Europa cu volanul pe stanga, dar ce am gasit eu sunt doar 2WD, nu 4x4, motor 2.0L benzina. Acum am o intrebare / curiozitate, se pot face 4WD sau nu se potriveste nimic pe motorul asta? Am inteles ca restul totul e de Pajero..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Space Gear 2WD

 

Exista pe stanga si 4wd cu 2,5 diesel, 100 cai. Ai o usa glisanta in plus, si pe dreapta. Dar e mai putin dotata ca una cu volan pe dreapta. Iar una buna e in jur de 7000 euro. Daca-ti iei, as fi curios s-o vad si eu.. Oricum, nu-ti fie frica de a conduce pe dreapta, e simplu. Poti veni sa faci o proba cu a mea. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Space Gear 2WD

 

Exista pe stanga si 4wd cu 2,5 diesel, 100 cai. Ai o usa glisanta in plus, si pe dreapta. Dar e mai putin dotata ca una cu volan pe dreapta. Iar una buna e in jur de 7000 euro. Daca-ti iei, as fi curios s-o vad si eu.. Oricum, nu-ti fie frica de a conduce pe dreapta, e simplu. Poti veni sa faci o proba cu a mea. Bafta!

 

o intrebare hiunday H1 4X4 are ceva in comun cu delica ? e doar o curiozitate ....dupa forma ma gandesc ca ar cam fi si cum galopperul e o mitzi pajero pilita pe la colturi e posibil ca si h1 sa fie o delica coafata .....ca ma cam bate un gand :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Space Gear 2WD

 

o intrebare hiunday H1 4X4 are ceva in comun cu delica ? e doar o curiozitate ....dupa forma ma gandesc ca ar cam fi si cum galopperul e o mitzi pajero pilita pe la colturi e posibil ca si h1 sa fie o delica coafata .....ca ma cam bate un gand :wink:

 

delica cu carma pe stanga am gasit pe net doar in canada din cauza asta ma gandeam la un H1 .... sunt mai usor de gasit si mai ieftine ...asta in conditiile in care s a pastrat sau se poate adapta cutia si puntile de pe delica pajero

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Space Gear 2WD

 

Am cautat si eu intr-un timp H1 Starex dar ce am gasit nu ma impresiona. Din cate tin minte, este pe sasiu de Terracan, daca nu ma insel. Comutarea modurilor de tractiune este pe buton, nu cu maneta.

H1 e un fel de copie al Delicatei facuta dupa ce au vazut succesul ei.

 

Uite o Delica, sau Space Gear 4x4 mai bine zis, cu volan pe stanga, 2,5 diesel, manuala. Pret bun. Dar are doar 87 CP.

 

http://cautare.mobile.ro/automobile-anunturi/mitsubishi-l400-l-400-4x4-n%C3%BCrnberg/168935336.html?useCase=SearchSession&lang=ro&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=17700&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.makeId=17700&makeModelVariant2.modelId=26&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&siteId=ROMANIA&features=FOUR_WHEEL_DRIVE&negativeFeatures=EXPORT&tabNumber=1

 

Ar merge inmatriculata si apoi schimbat motorul ..

Editat de silvik_hhh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare