Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Detroit Locker - diferential autoblocabil


meffy

Postări Recomandate

Re: Detroit Locker - diferential autoblocabil

 

Si inca o nelamurire am.

Cum se comporta autodeblocantul cand cobor la vale in a 1 a cu reductor pe rampaaceentuata cu aderenta slaba sau deloc?

ramane blocat sau deblocat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Detroit Locker - diferential autoblocabil

 

Si eu inclin spre Detroit dar pretul... e invers..Detroitul e mai ieftin decat Powertraxul, de aceea intrebam mai sus daca mai e navoie de ceva in plus pentru Detroit.

worldscape, te rog uite-te o secunda aici:

Asta e linkul de pe olx.http://olx.ro/oferta/blocaj-diferential-spartan-automatic-locker-IDAfdB.html#cb6591176a.

...pare ca setul are tot ce ii trebuie si e si e si doar 280 euro si aprope de mine adica pot sa il iau personal cand trec prin Cluj.

 

nu e invers !!! , detroit-ul e dublu ca si pret fata de powertrax ( sapartan), dar este mult mai OK.

Editat de worldscape

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Detroit Locker - diferential autoblocabil

 

Si inca o nelamurire am.

Cum se comporta autodeblocantul cand cobor la vale in a 1 a cu reductor pe rampaaceentuata cu aderenta slaba sau deloc?

ramane blocat sau deblocat?

 

E blocat in frana de motor...pe spate nu e chiar o tragedie...pe fata banuiesc ca e trist...in anumite conditii te poate speria si un LSD gen Truetrac sau ATB...lockerul e mai brutal.

Discovery 4 2010

Discovery 2 2000

Defender 90 1997

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Detroit Locker - diferential autoblocabil

 

E blocat in frana de motor...pe spate nu e chiar o tragedie...pe fata banuiesc ca e trist...in anumite conditii te poate speria si un LSD gen Truetrac sau ATB...lockerul e mai brutal.

 

Truetrack-ul merge foarte bine pe fata nu ai reacti urite in volan distributia find de maxim 75% pe roata (atunci cind cealalta roata este privata de aderenta). Este chiar recomandat pe puntea fata pentru ca repartizarea fortei de tractiune este liniara nu brusca .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Detroit Locker - diferential autoblocabil

 

Referitor la tot ce sa scris mai sus despre blocanti ,depinde ce vrei sa faci cu masina si stilul de condus ! Toti blocanti sunt buni!Mai conteaza si cum ii combini intre cele doua punti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 ani mai târziu...

Despre Detroit Locker - diferential autoblocabil

 

Bună, am dat întîmplător peste topic, cautind păreri despre Rexton W. Cum însă am probleme cu difful fata la o Sorento JC și mă găsesc în situația penibila în care NIMENI în tara nu vrea sa se uite în el (deși e probabil doar o chestiune de reglaj joc) și trebuie să-l trimit la Budapesta... te întreb ca poate știți voi "în domeniu" pe cineva. Bănuiesc ca cine se pricepe la blocanți, montări, reglaje, etc... se pricepe și la problema mea.

Dacă ma puteți ajuta cu un pont, chiar dacă e ușor off-topic, 0744 979116.

 

Merci,

 

Mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare