Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Revizie instalatie GPL


Maresalul

Postări Recomandate

  • 2 luni mai târziu...

Re: Revizie instalatie GPL

 

M-am lamurit cum e cu reviziile. Se fac undeva pana la 10000 de km. Am facut revizia cu schimb filtru la cei care montasera instalatia acum vreo 2 ani pe masina, adica supergaz, service-ul de pe Chitila. Costul a fost de 100 de lei. Am trecut si azi pe la ei pentru ca nu-mi mergea cum trebuie instalatia de gpl- se oprea motorul la plecarea de pe loc iar in sarcina aveam senzatia ca se ineaca, poticneste. Au verificat instalatia, calculator etc. si deoarece nu era nimic la instalatie nu a trebuit sa platesc nimic. ( banii de o sticla de vin nu se pun):):) Problema era la capacul distribuitor(delcou). Ii recomand:):)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Revizie instalatie GPL

 

Si eu tot acolo. Am fost tot azi, nu imi mergea instalatia deloc dupa ce am fost la 4 mesteri "priceputi", inclusiv la vestitii AutoGas.

Problema era din dauza unor conexiuni electrice in aer. S-a ras de mine, am inghitit galusca si am plecat extrem de multumit.

 

Recomand la randu-mi service-ul din Chitila Soseaua Chitila nr. 327. Alte detalii pe PM sa nu facem reclama.

Nemo me impune lacessit !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 ani mai târziu...

Re: Revizie instalatie GPL

 

Am o BRC secvențială euro 4 pe un motor de 2 l. Dacă a trecut un an, dar am circulat doar 6-7000 km, este necesară înlocuirea filtrelor sau revizie? Instalația și mașina merg prost de 3 ani, îmi vine să le arunc. Service pt. BRC plin de habarnisti și saltatori din umeri, și asta în București. Recomand să vă gândiți de vreo 10 ori inainte de gpl.

Suzuki Grand Vitara 2008, 2l benz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Revizie instalatie GPL

 

Am auzit despre ei ca-s mai priceputi, dar in doua randuri n-am reusit sa trec de fata de la programari, ce raspunde la telefon, si ii este teama de masinile cu instalatie montata in alt service. Probabil banii mei nu sunt buni. Alt service cu om priceput in Bucuresti dintre cele doua :) care instaleaza BRC nu am gasit. A mea a fost montata in Bucuresti pe Sos. Chitilei si oamenii de acolo nu mai lucreaza cu BRC cam de dupa ce am montat eu instalatia (2010) din cauze de neseriozitate importator BRC. Se pare ca numai rromani pe domeniul BRC. Ocoliti!

Editat de woe
Suzuki Grand Vitara 2008, 2l benz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare