Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Xenon corect - lupe


vitalies

Postări Recomandate

Re: Xenon corect - lupe

 

Asa este am aprins lupele si fara sticla de far si linia de lumina la faza scurta, era perfecta dar nu am gasit inlocuitor de policarbonat

 

Sticla aia striata este special facuta asa, pentru a difuza lumina cat mai uniform - schimbarea directiei de propagare a undei odata cu schimbarea mediului de propagare.

Pana nu pui sticla clara si dreapta nu cred ca vei avea rezultatul scontat. Iti trebuie si dreapta pentru ca reflexia (la intalnirea suprafatei si schimbarea mediului) sa nu fuga in pomi - xenonul este mult mai puternic decat un halogen, sper ca nu vei deranja multa lume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Xenon corect - lupe

 

Sper sa nu fie considerata reclama, dar am gasit asta pe forum.4tuning.ro in timp ce cautam geam clar pentru Frontera din dotare (inca nu am comandat).

https://www.facebook.com/pages/Plexiart/700785413284567

Recomanda cineva aceste produse?

:tk

0724066100
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Xenon corect - lupe

 

Sper sa nu fie considerata reclama, dar am gasit asta pe forum.4tuning.ro in timp ce cautam geam clar pentru Frontera din dotare (inca nu am comandat).

https://www.facebook.com/pages/Plexiart/700785413284567

Recomanda cineva aceste produse?

:tk

 

Materialul cel mai indicat pentru "geamul" farurilor este policarbonatul. In lipsa, se poate folosi si plexiglasul, cu cateva rezerve:

  • se matuieste mai repede si se zgarie mai usor decat policarbonatul
  • in caz de spargere, bucatile rezultate lasa muchii extrem de taioase (motivul rpincipal pentru care plexiglasul nu mai este utilizat de industria auto)

Ramane la latitudinea fiecaruia ce anume foloseste...

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Xenon corect - lupe

 

Caut ptr faruri policarbonat m-am convins ca plexicul nu face doi bani.

M-am chinuit o jumatate de zi sa iau mulaj in ipsos dupa sticla de far si sa modelez o bucata de plexiglas la cald in cele din urma am reusit sa scot o copie aproape perfecta cu cea originala am montat pe un far fara sticla [pe care mi l-a dat ptr probe Gabi Diaconu caruia ii multumesc] si dupa o saptamana de murdariri si spalari repetate s-a matuit rau

Editat de Astral
Membru club GTC Motosport:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare