Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sunteti colectionari? Hai sa vedem...


Max

Postări Recomandate

Exista colectionari pe aici?

Exista colectionari specializati pe ... diverse si colectionari specialiati pe anume produse.

Hai sa vedem cine este colectionar si ce anume colecteaza.

Eu personal sunt din categoria "diverse". Colectionez tot ce apuc si ce imi permit. Imi place in mode deosebit aparatura electrica veche. Radiouri, patefoane, etc...

 

Colectionari de masini de scris exista cumva pe aici?

 

 

Hai sa vedem ce aveti interesant. ( se pune si colectia de chilotei de la iubitele care au trecut prin pat :grin: )

Editat de Max
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sunteti colectionari? Hai sa vedem...

 

si eu colectionez cam tot ce pot(permit)de la masini de epoca pana la device-uri antice la care ma gandesc unde puteau fi folosite,dar piesa de rezistenta este un motor de barca Kikehoffer(Mercury) din 1939 perfect functional de 6 cp

Nissan y160,Terrano II -04,Toyota Rav 4 D-CAT

Dodge Ram 1500 -04

 

Traic BOOM Fighter 2000cmc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sunteti colectionari? Hai sa vedem...

 

Colectii...imi place discutia.

Eu colectionez ceasuri de mana si de masa mecanice,timbre si mai nou am inceput sa colectionez diverse vechituri ,fara valoare poate,legate de trecutul Angliei .Pana acuma la acest capitol(Anglia cea veche) am adunat o chestie care seamana cu o tigaie cu capac cu care se incalzeau paturile cred ca inaintea perioadei Victoriene( piesa care o am cred ca dateaza din perioada Georgiana) ,mai am o agenda de telefon veche ,de fier ,cateva undite vechi,5 statii radio adica doua vechi (3 le-am vandut).

De curand am renuntat la colectia de dopuri de sampanie si la colectia de servetele :ha1

Mai achizitionasem,cativa ani in urma,birouri si mobila veche.Le restauram si le vindeam.Am renuntat la asta,desi satisfactia mea cea mare era dupa restaurare pentru atunci mi-era greu sa le dau :ha1

Sunt roman si ca roman ma socot buricul pamantului.Ca daca n-as fi roman n-as fi nimic.Nu ma pot imagina francez, englez,german,adica nu pot extrapola substanta spiritului meu la alt neam.Sunt roman prin vocatie,ca altfel nu pot sa ies.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sunteti colectionari? Hai sa vedem...

 

si eu colectionez cam tot ce pot(permit)de la masini de epoca pana la device-uri antice la care ma gandesc unde puteau fi folosite,dar piesa de rezistenta este un motor de barca Kikehoffer(Mercury) din 1939 perfect functional de 6 cp

 

:al sunt junior rau cu un British Seagull 40- din 1964, te rog pune o poza cu bunicutul!

FJ40 '77(vandut), HZJ74 01 HZJ80 '94, HDJ100 '98 (vandut), 120 '06 (vandut) UZJ100 03, Celica SupraMK2 82, Suzuki SJ500 88 ... si lista ramane deschisa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sunteti colectionari? Hai sa vedem...

 

Tot la colectii cred ca intra si abtibildele , imi place sa ''colectionez '' abtibilde pe masina cu tarile sau orasele pe care le-am vizitat.

Editat de Astral
Sunt roman si ca roman ma socot buricul pamantului.Ca daca n-as fi roman n-as fi nimic.Nu ma pot imagina francez, englez,german,adica nu pot extrapola substanta spiritului meu la alt neam.Sunt roman prin vocatie,ca altfel nu pot sa ies.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sunteti colectionari? Hai sa vedem...

 

se pune si ce fac eu? adun numere de inmatriculare ,rosii,germane ,spaniole,bulgaresti auto si moto,am trecut de 100 perechi auto si 6 moto,iar prin intermediul acestui topic va rog daca mai aveti prin garajenumere nu ezitati , transportul il achit eventual taxe de ambalare, multumesc,

DSCF2933.thumb.jpg.c4ca2e32337929df8c5364c3d556defc.jpg

DSCF2932.thumb.jpg.bb4ac230c78693c0ebe57c5852dbe0b4.jpg

amintirile cele mai frumoase le am din........vise.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sunteti colectionari? Hai sa vedem...

 

Eu colectionez cutite , macete , arcuri . In general arme albe.

Inainte , cand economia duduia , colectionam si hartii de 500 de euro. Alea mov. Acum ...adio, Mario !

Se duce dreaq pamantul asta , fratilor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Sunteti colectionari? Hai sa vedem...

 

se pune si ce fac eu? adun numere de inmatriculare ,rosii,germane ,spaniole,bulgaresti auto si moto,am trecut de 100 perechi auto si 6 moto,iar prin intermediul acestui topic va rog daca mai aveti prin garajenumere nu ezitati , transportul il achit eventual taxe de ambalare, multumesc,

daca ai pe civeva care trece prin NL am numerele mele de oldtimer si cred ca si un nr englez ramas de la MG. sa le trimit costa in jur de 15 euro, nu merita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 ani mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare