Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

GC ZJ 2.5 - "Crocodilul verde" continuarea :)


alex44

Postări Recomandate

Re: GC ZJ 2.5 - "Crocodilul verde" continuarea :)

 

 

MErci pentru info ,

flansele sunt adaptoare de la 114,3 la 127 cat sunt jantele nu-i asa?

 

Stabilitatea este mai buna dar are si ea repercursiunile ei.

 

Eu am renuntat la varianta asta si incerc sa o mentin la un ET 0 .

Vroiam sa stiu deoarece vreau sa-l rog pe Alex sa fac o proba cu rotile de 31 sa vad unde freaca si daca freaca pe masina mea.

Seara buna!

Jeep Wrangler TJ 2006 , 2"lift , Dynapro MT , 33"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: GC ZJ 2.5 - "Crocodilul verde" continuarea :)

 

Ce are Alex pe masina (pentru ca am avut ocazia sa ii fur o flansa) e prindere de la 114.3 la 139.7 (Prindere suzuki, aro, niva). Adica de la 5*4.5` la 5*5.5`. Jantele care sunt pe masina lui alex par a fi de pe Vitara, model Magelas et -35.

 

Sper ca informatiile sunt corecte!

 

O seara buna!

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: GC ZJ 2.5 - "Crocodilul verde" continuarea :)

 

Salutare baieti si La multi ani!

Sorin, stiu fenderele....dar sa vad cum stau cu banii, daca imi trebuie sau nu pompa servo.Daca dai comanda sa imi spui si mie te rog.

Dragos, oricand....am un bfg km1 nou pe janta de jeep....

Sincer de lata imi place ca e lata, dar si jante si flanse mi se pare un pic cam mult pt rulmenti....dar se va vedea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: GC ZJ 2.5 - "Crocodilul verde" continuarea :)

 

 

Ce am constatat si eventual ceva sfaturi:

- la o panta lunga a trebuit sa opresc la o pauza de tzigara ca motorul a ajuns la 100 de grade (si nu era alcool:grin:) - care este maximul de temperatura k sa nu frec motorul?

 

- o intrebare stupida: are functia de "following home" ? ..................... - daca are asa ceva cum o dezactivez?

 

 

Sal,la prima intrebare cred ca raspunsul ar fi sa dai numarul jos din fata radiatorului,sa-l speli cu jetul dupa fiecare iesire cu noroaie (daca se poate da jos de 1-2 ori pe an ar fi ideal),si sa folosesti 4x4 L cat se poate de mult.Afara de asta,buton pe direct de actionare a ventilatoarelor electrice pt.AC(daca are).Ii dai drumul preventiv cand vezi ca urmeaza ceva mai "deosebit":wink: de urcat.Dar daca mergi pe greu,apa ramane in cote intotdeauna.Garnitura se arde daca ai individuale,daca ai dintr-o bucata(de tabla) se duc chiuloasele.

Follow me home ar trebui sa aibe releu separat.Daca-l scoti,ai rezolvat-o.Sau macar siguranta.(aici e posibil sa bat campii)

0722.246.245-YMS/e-mail-stoica.mdragos@yahoo.com
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: GC ZJ 2.5 - "Crocodilul verde" continuarea :)

 

Sal,la prima intrebare cred ca raspunsul ar fi sa dai numarul jos din fata radiatorului,sa-l speli cu jetul dupa fiecare iesire cu noroaie (daca se poate da jos de 1-2 ori pe an ar fi ideal),si sa folosesti 4x4 L cat se poate de mult.Afara de asta,buton pe direct de actionare a ventilatoarelor electrice pt.AC(daca are).Ii dai drumul preventiv cand vezi ca urmeaza ceva mai "deosebit":wink: de urcat.Dar daca mergi pe greu,apa ramane in cote intotdeauna.Garnitura se arde daca ai individuale,daca ai dintr-o bucata(de tabla) se duc chiuloasele.

Follow me home ar trebui sa aibe releu separat.Daca-l scoti,ai rezolvat-o.Sau macar siguranta.(aici e posibil sa bat campii)

 

Merci de sfaturi dar s-a rezolvat demult....radiatorul era "tencuit" 1/4 cu noroi :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: GC ZJ 2.5 - "Crocodilul verde" continuarea :)

 

Salut tuturor

vad aici multe modificari,si cred ca stie cineva raspunsul,mai ales ca ati amintit de bucse .

La Grand cherokee ZJ ,bara de stabilizare fata ,are 26 de mm?

ca vreau sa scimb bucsele la poliuretan,si numai la grand gasesc , si oare are aceasi dimensiune ca la ca Cherokee xj ?

 

multumesc

ps .de mult ma tot deranjeza ,sa shim la fiecare vara din cauciuc,ala china :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: GC ZJ 2.5 - "Crocodilul verde" continuarea :)

 

Salut,

Nu stiu daca sunt la fel cu cele de zj.....si nici cati mm are exact.

Dar vezi ca la tine in zona sunt baietii de la 4x4 factori....hordea razvan parca, care aduce mai orice pt jeep....daca nu gasesti pe goagle da un PM si iti dau nr de tel....succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: GC ZJ 2.5 - "Crocodilul verde" continuarea :)

 

mersi pentru sfat,stiu pe Hodea,am mai cumparat de la el ,dar nu are piese poliuretan ,ci ca folosesc mult jeepuica ,mai tot am probleme cu bucse de la bara stabilizatoare ,dar vesti bune ,intre timp am gasit in e-bay.uk ,piese poliuretan pentru jeep.

poate si pe voi ajuta ,iata

 

 

http://www.ebay.com/itm/25mm-Jeep-Cherokee-XJ-Anti-Roll-Bar-Inner-Bush-Kit-SuperPro-Polyurethane/231135860112?_trksid=p1.m2286&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D155%26meid%3D4569600116348812714%26pid%3D100069%26prg%3D1087%26rk%3D6%26rkt%3D6%26sd%3D281133360350%26%26clkid%3D4569696461325789266&_qi=RTM1327411

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 ani mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare