Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

I love my toyota


DelfinoG

Postări Recomandate

Va salut!

Numele meu e Delfino, de nationalitate italiana, sunt mecanic de masini 4x4 cu experienta de 30 de ani in domeniu, in plus sunt pilot de Rally Raid, am castigat ultima etapa din Trans Carpatic Rally Raid si sunt un Toyotist convins.

Am o Toyota HJ61, modificata pentru Raid si calatorii in off road.

 

CIMG0052.JPG.a5d023c599e569395e11f7b727464103.JPGCIMG0091.JPG.57220e8c3cdf937b57368930014ec3cb.JPGCIMG0440.JPG.0bd9d3a5d6d19a4c096f5ed9fb6d82a4.JPG

Editat de Astral
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: I love my toyota

 

Excelenta masina!

 

Ce modificari ai facut pe masina in afara de ce se vede in poze respectiv bari, portbagaj etc...?

Editat de Max
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: I love my toyota

 

Excelenta masina!

 

Ce modificari ai facut pe maisina in afara de ce se vede in poze respectiv bari, portbagaj etc...?

 

Am modificat pompa de injectie si toba de esapament ( acum are 180 de cai) si putere maxima de cupla de 1200 ture cu predispozitie de montare intercooler, telescoape personalizate, foi de arcuri (am ridicat-o cu 10cm), in interior- rezervor de 120 lt, compresor aer bicilindric cu rezervor aer de 7 lt, am compartimentat portbagajul pentru scule, haine etc - tot ce este necesar pentru iesire fara sa depinzi de alte servicii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: I love my toyota

 

Bine te-am gasit,Delfino.Felicitari pentru limba romana scrisa si bineinteles pentru masina!Astept cu interes ca in masura in care timpul iti va permite,sa ne destainui cat mai multe despre ea.Sper sa regasesti aici bucuria unui fenomen care in esenta ne uneste pe toti si care vad ca nu mai are multe secrete pentru tine.Ciao. :wink:

Life's Too Short To Drive Boring Cars
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: I love my toyota

 

Bine ai venit Delfino! Ma bucur ca esti in sfarsit "unul de-ai nostri"! Cu siguranta avem multe de invatat de la tine si ne poti da o mana de ajutor si tehnic si cu sfaturi, o spune unul care de 4 ani nu lasa pe altcineva sa se atinga de masina lui... a-pro-pos, asteapta-ma ca vin :ha: ! Ne vedem fix peste 2 saptamani.

Si ca sa adaug si ceva on-topic: eu am mers si cu el in masina, si am si condus-o: e un bivol! (masina, desigur)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: I love my toyota

 

Am modificat pompa de injectie si toba de esapament ( acum are 180 de cai) si putere maxima de cupla de 1200 ture cu predispozitie de montare intercooler, telescoape personalizate, foi de arcuri (am ridicat-o cu 10cm), in interior- rezervor de 120 lt, compresor aer bicilindric cu rezervor aer de 7 lt, am compartimentat portbagajul pentru scule, haine etc - tot ce este necesar pentru iesire fara sa depinzi de alte servicii.

 

Poti te rog sa imi dai niste detalii despre rezervor si compartimentarea portbagajului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare