Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Intalnire Pajero Sport - septembrie 2013


Optimus

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 119
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Intalnire Pajero Sport - septembrie 2013

 

Pai ti-am dat PM azi... Daca vrei, hai cu noi, ne intalnim in jurul orei 6:45 la Metro Baneasa.

 

aha. mersi. nu primesc notificari de mesaje private, iar cum forumul nu e accesibil prin aplicatia tapatalk, mai greu cu accesatul lui decat de la calculator.

 

acum ca am ajuns si eu acasa, sper sa ma trezesc si sa fiu la 6:45 la locul stabilit.

Mitsubisji Pajero Sport 2.5TD din 2003

YO3INP Waze.RO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Pajero Sport - septembrie 2013

 

Evenimentul a avut loc in conditii bune, totul a decurs bine, mai ales avand in vedere "organizarea" pe genunchi. Am avut ocazia sa ne clatim ochii cu tot soiul de accesorii pe acaretele astea ale noastre, in mod special sa vedem minunea de Challenger cu cutie automata si Super Select!!!

 

Vreau sa multumesc participantilor, pentru ca au contribuit la organizare si in acelasi timp au fost intelegatori atunci cand unele chestii nu s-au pupat la fix, si ne-am bucurat de o atmosfera prieteneasca, si sper ca s-au simtit bine cu totii.

Cel putin, am spart gheata, si la anul putem sa o facem si mai bine, daca se doreste aceasta.

 

Ne-am dat si cu masinile putin, in prima zi am facut un mic traseu care mai avea putin si sarea de mediu, dar ne-a prins noaptea in padure, asa ca am facut cale intoarsa. Tot sambata ne-am amuzat cand eu si armand18us ne-am pierdut numerele de inmatriculare intr-un rau pe care l-am traverat, si am fost nevoiti sa facem o baie ca sa le gasim.

Duminica am mai facut un mic traseu destul de spectaculos in felul lui, in timpul caruia cred ca ne-au "simpatizat" destul de multi turisti...

In rest, voie buna, relaxare, Fashion TV (parada modei in tricourile dedicate), cazare faina, etc.

Cam asta a fost in cateva cuvinte. Poze eu nu am prea facut, voi descarca deseara din aparat si voi posta si aici.

 

Mai avem niste stickere primite in plus, asa ca daca sunt doritori, pot sa le dau la pretul de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Pajero Sport - septembrie 2013

 

Eu zic ca a fost super, nu am nimic de reprosat nimanui, din punctul meu de vedere intalnirea a fost perfecta.

- am socializat

- am vizualizat alte masini similare

- am observat comportamentul masinilor in diverse situatii ( destul de rar de vazut in momentul in care esti la volan...)

- am mancat si am baut :2dr

 

Mai jos cateva filmulete cu raul respectiv. si cu ..ce s-a mai filmat... ( din pacate am fost cameraman...iar cand am cautat numarul...nu a fost nimeni inspirat sa ne filmeze...).

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=wcVXiJ0SaUI&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=H_HEBtsIcgQ&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=dtzsmuvQIlo

http://www.youtube.com/watch?v=us779HpCCgQ&feature=youtu.be

http://youtu.be/1zpkQKsfqFo

Editat de armand18us
Pajero Sport 2004 2.5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Pajero Sport - septembrie 2013

 

Weekendul ce-a trecut a fost exact cum ma asteptam. Locuri superbe, socializare, plimbare. A iesit super bine.

Aaa... si am ochit o jucarie noua. Poate ne spune spooky de unde si-a luat farul ala smecher.

 

Trackurile de simbata si duminica

Bran 2013.09.07.gpx

Bran 2013.09.08.gpx

Editat de thebe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Pajero Sport - septembrie 2013

 

masini frumoase, oameni de nota 10, mancare, bautura,plimbari off si onroad frumoase si peisaje super deci abia astept intalnirea de la anul.(si m am si razgandit sa o mai vand indiferent ca i place mai mult in service).si sa nu uitam sa i multumim lui CarDriver pt tuica de 12 ani si restul "dotarilor alimentare din portbagajul lui mare si incapator" si lui Gabi (Aro offroad team) pt accesul si calauzirea pe vf Postavaru.

 

armand18us poate pui si filmuletul cu urcarea pe Postavaru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Pajero Sport - septembrie 2013

 

si sa nu uitam sa i multumim lui CarDriver pt tuica de 12 ani si restul "dotarilor alimentare din portbagajul lui mare si incapator"...

Eu l-as propune pe Lucian la "forumistul lunii", sau macar la "dotari necesare in offroad": daca ai un CarDriver la tine, nu-ti mai trebuie nimic altceva! :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Pajero Sport - septembrie 2013

 

Dragii "mosului", ati fost "baieti de baieti", cu fete frumoase si copiii la fel de frumosi! ... P'tiu sa nu-l deochi, Razvan e un "off-road-ist" cu experienta de-acum!

 

Si "matahalele" s-au comportat minunat in aceasta iesire! ... le-am "botezat" si "aghezmuit" pe cinste! ... chiar daca al meu era "o zana" comparativ cu ale voastre!

 

Multumesc @Optimus pentru initiativa, inca o data a fost o "aventura" de neuitat! ... mai ales pentru nevasta-mea de data aceasta!!! ... acum zice ca "ma intelege" ... de unde am prins "microbul off-road "!

Multumesc si celorlalti colegi de "Pajero Sport 4x4" - @tughy pentru "implicarea logistica", @spooky pentru "deschizatorul de off-road", @armand18us pentru "imaginea si ajutorul in off-road, si nu numai", @thebe pentru "curaj si dedicare", @bobbyzyp pentru "sustinere si indemnare" - in sensul bun al cuvintelor si gandurilor noastre! ... speram sa fie ok cea mica! ... si lui @axxamd pentru "print-uri si marcarea evenimentului"!

 

Sper sa mai fie si alte "editii", poate chiar sa atragem si alti impatimiti de Mitsubishi Pajero Sport! ...

Editat de CarDriver
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Pajero Sport - septembrie 2013

 

...imi pare rau ca n-am reusit sa ajung si eu....mai ales ca a fost cu "tzuica"....cu alea alea .....poate face public Lucian aka@car driver cam ce trebuie sa avem in portbagaj cand plecam in excursie .....scule si alte "alibiducele"...m-ati facut curios tare....:ha:

cu stima

bogdan

0744.374.122.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Pajero Sport - septembrie 2013

 

.....am inteles.....marfa!!!...pe mine ma roade tzuica aia de 12 ani .....se simte mirosul de prune si la mine in birou....:ha:

cu stima ,dragi colegi....

bogdan

0744.374.122.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Pajero Sport - septembrie 2013

 

Ti-am spus ca-i "medicament curat"! ... e "pansament gastric", "activator de gust", reduce "tensiunea personala" si nu numai! ... si cum in orice situatie trebuie sa ai "trusa medicala" la tine, se subintelege ca e "de nelipsit" ... !

Editat de CarDriver
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Pajero Sport - septembrie 2013

 

Sper sa mai fie si alte "editii", poate chiar sa atragem si alti impatimiti de Mitsubishi Pajero Sport! ...

"Mosule", asta a fost o adunare spontana, plecand de la o mica discutie pe un alt topic, ala cu "exemplarul frumos", si nu mi-a trebuit mult sa deschid topicul cu propunerea de intalnire. Ar fi fain sa organizam anual o astfel de intalnire, daca se doreste, si plecand de la experienta deja acumulata, sa o facem tot mai interesanta pe an ce trece. Asa ca stati pe-aproape! :wink:

 

In alta ordine de idei, se pare ca nu am inteles eu bine din discutia cu axxamd, eu vroiam sa-i dam omului banii pe toate materialele trimise de el, el insa mi-a zis ca stickerele in plus sunt bonus. Eu atunci eram dupa cateva nopti nedormite, asa ca defazat fiind, am inteles... ce am putut atunci... M-am trezit de-a binelea abia cand am intrat in raul ala. Cu picioarele. :grin:

Prin urmare, dintre participantii la intalnire, daca mai doriti stickere moka, dati un semn si vi le trimit cumva.

 

:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Intalnire Pajero Sport - septembrie 2013

 

Buna!!!:wink: in primul rand ma bucur ca am putut sa va fiu de folos si sper ca data viitoare sa aveti timp mai mult pentru a va arata si alte trasee la fel de frumoase poate chiar mai intresante:h5

Offroad Team ARO

,,ARO 244 AUTOUTILITARA" ,( AR0 320, ARO 244)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Intalnire Pajero Sport - septembrie 2013

 

Buna, Gabi!

Dupa cum am spus si "sus la munte. sus / unde :lr ARO ne-a adus!" , multumim pentru suport si aport la aceasta "oleaca" de iesire de inceput de toamna. :we:tk

 

Ok, "brasovenii" [ @tughy si prietenii lui, si nu numai! ] nu s-au tinut de "brasoave", ci chiar au fost "la inaltime"! :10

Editat de CarDriver
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare