Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Piese de schimb pentru Toyota Landcruiser seria J4


Max

Postări Recomandate

Deoarece sunt destul de putini cei care au acest model de masina si pentru a ne ajuta intre noi, deschid aici un topic in care putem posta ce piese de schimb avem disponibile sau stim pe la altii.

Vanzari, cumparari, schimburi, donatii, imprumuturi etc...

 

Repet, discutam strict de piese pentru seria J4.

 

Eu am disponibile urmatoarele piese:

 

- kit original coroana/pinion pt diferentialul fata, raport 4.11 - pret 100 euro

- punte fata J40. Puntea este dezechipata complet si este in stare foarte buna - donatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Piese de schimb pentru Toyota Landcruiser seria J4

 

- kit original coroana/pinion pt diferentialul fata, raport 4.11 - pret 100 euro

 

Daca e cineva interesat de acest kit, sa faca dovada trimiterii banilor aici:

 

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?80330-Haideti-sa-l-ajutam-pe-Dany-sa-traiasca-!!!&p=906181#post906181

 

 

Ajutati-l pe Daniel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Piese de schimb pentru Toyota Landcruiser seria J4

 

Caut 1 bucata janta split (cu cerc demontabil) R16 pentru Toyota seria 4 sau 6.

 

Multumesc

FJ40 '77(vandut), HZJ74 01 HZJ80 '94, HDJ100 '98 (vandut), 120 '06 (vandut) UZJ100 03, Celica SupraMK2 82, Suzuki SJ500 88 ... si lista ramane deschisa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Piese de schimb pentru Toyota Landcruiser seria J4

 

Pentru cei interesati de piese pentru seria J4 va recomand cu caldura un magazin mare din Portugalia unde cred ca gasesti mai multe chestii si decat in state.Am dat intamplator peste el si merita toata atentia.Te scuteste de transportul transatlantic,taxe vamale etc.Aruncati o privire in site-ul de mai jos si va veti convinge.

http://www.megastore4x4.pt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Piese de schimb pentru Toyota Landcruiser seria J4

 

Au de toate dar pentru seria 6 nu au nimic :(

Am vazut ca nu au J6.Deaia am si postat aici la rubrica J4.Maine imi command un pachet de la ei.Daca vrea cineva sa se combine la transport,cu placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Piese de schimb pentru Toyota Landcruiser seria J4

 

Am vazut ca nu au J6.Deaia am si postat aici la rubrica J4.Maine imi command un pachet de la ei.Daca vrea cineva sa se combine la transport,cu placere.

 

Ma inciti si eu nici macar n-am inceput s-o disec.....Stiu ca nu-i frumos, ar trebui s-o fac eu, dar totusi te intreb: ai reusit sa compari preturile, all in, cu cele de peste ocean? Diferente, sau se merge tot pe raport 1/1 usd/eur?

N-am reusit sa verific inca daca nu cumva pe relatia AU-NZ/UK sunt ceva exceptari de taxe de import. Daca se aplica, imi trecea prin cap o relatie in triunghi. Baiul ar fi timpul de livrare lung.

Eu stau ca pe ace, nu ma apuc s-o bibilesc inainte de a termina cu actele, 15-20.01.

Bafta!

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Piese de schimb pentru Toyota Landcruiser seria J4

 

Am vazut ca nu au J6.Deaia am si postat aici la rubrica J4.Maine imi command un pachet de la ei.Daca vrea cineva sa se combine la transport,cu placere.

 

Ai reusit sa comanzi ceva ... trebuie sa mai iau si eu ceva maruntisuri.

FJ40 '77(vandut), HZJ74 01 HZJ80 '94, HDJ100 '98 (vandut), 120 '06 (vandut) UZJ100 03, Celica SupraMK2 82, Suzuki SJ500 88 ... si lista ramane deschisa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Piese de schimb pentru Toyota Landcruiser seria J4

 

Facut solicitare la ei pentru oferta ansamblu complet hardtop+usi ambulanta, cu toate accesoriile de montaj.

In conditiile in care mare parte din elemente erau second hand, total factura 4438 euro.... :hl No way!

Totusi, pentru maruntisuri diverse, se pare ca merita, punand totul in balanta (pret lista, lipsa taxe import, pret transport, timp livrare).

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Piese de schimb pentru Toyota Landcruiser seria J4

 

Pentru cine este interesat,am doua overfendere spate seria j4 .Eu mai am inca doua si nu are sens sa le mai pastrez.Le dau cu 150 euro,sub pretul de achizitie.Poate mai las ceva.Au latime 11mm ,sunt foarte frumoase si bine lucrate.Am sa postez si dincolo la piese pe mica publicitate.

P1010049.thumb.JPG.b38255b9817e8b78776bfb2da0731195.JPG

P1010050.thumb.JPG.4b85cb3a6128b74314b0384266eca02e.JPG

P1010051.thumb.JPG.cc86b9b4fdebbc3ae4354d9dd887f54b.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 luni mai târziu...

Re: Piese de schimb pentru Toyota Landcruiser seria J4

 

Saluti,

sunt fericitul posesor al unei bj 40 din 80....dar din nefericire macaronarul de la care am luat-o a deposedat-o de hard topul ei si i-a pus un soft top si un rol barr cel putin aproximative ca sa nu spun de rahat. Stie cineva unde pot gasi un hard top, sau am inteles ca e cineva din brasov care il poate face din fibra. Va multumesc pentru orice sugestie sau idee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Piese de schimb pentru Toyota Landcruiser seria J4

 

Saluti,

sunt fericitul posesor al unei bj 40 din 80....dar din nefericire macaronarul de la care am luat-o a deposedat-o de hard topul ei si i-a pus un soft top si un rol barr cel putin aproximative ca sa nu spun de rahat. Stie cineva unde pot gasi un hard top, sau am inteles ca e cineva din brasov care il poate face din fibra. Va multumesc pentru orice sugestie sau idee

 

Posesor fericit fara macar o poza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 luni mai târziu...

Re: Piese de schimb pentru Toyota Landcruiser seria J4

 

A lucrat cineva cu cei de la premierparts? http://www.premierparts.ru/

Am o mică strîngere de inimă, parcă, să-i încerc, aşa că aş aprecia un feedback, dacă există.

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare