Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

GPL pentru pajero mk1 3,0 v6 ?


tatalor

Postări Recomandate

salut . de curand am luat un pajero mk1 89,3,0 v6 si as vrea sa ii montez o instalatie gpl dar nu stiu ce fel de injectie are , cine monteaza in prahova si daca e rentabil. masina se comporta bine in teren ,nu stiu consumul si ce probleme comune au. multumesc celor ce imi pot respunde.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: GPL pentru pajero mk1 3,0 v6 ?

 

Daca e GDI am inteles ca nu sunt multi care accepta sa monteze gpl pe el deoarece gdi-ul are injectoarele in capul cilindrului ( de aici si numele de injectie directa) si injectoarele astea sunt racite prin benzina care trece prin ele si tu daca bagi gaz am inteles eu ca nu se mai racesc asa cum trebuie si scurteaza viata lor.

 

Acum va trebui sa afli ce injectie are si ceea ce spun stiu pur din teori nu am incercat gpl si mai ales pe GDI eci exista posibilitatea sa gresesc.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: GPL pentru pajero mk1 3,0 v6 ?

 

GDi-ul e de 3,5 din cate stiu si in niciun caz nu erau asa smecheri Mitsu sa faca GDi in 89'. oricum se poate pune GPL si pe GDi dar in general mi s-a spus ca instalatia e extrem de scumpa si se amortizeaza foarte greu. Probabil 3.0 din 89 e un motor simplu cu carburator sau injectie simpla, foarte probabil nu trebuie instalatie secventiala, sunt sanse sa iasa sub 2000 RON treaba. De meritat, clar merita, in afara de pierderea de spatiu cu rezervorul eu n-am auzit de nimeni cu instalatie de gaz moderna sa fie nemultumit, e pana la urma sub 2,9 RON litrul!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare