Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Completam colectia - Toyota Landcruiser HJ61 - 4L turbo diesel


Max

Postări Recomandate

Re: Completam colectia - Toyota Landcruiser HJ61 - 4L turbo diesel

 

12H-T-ul ala in mintile lui este visul oricarui posesor de '60 , daca as avea unul in mintile lui m-as pupa la c..e in fiecare zi de cate 3 ori...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 103
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Completam colectia - Toyota Landcruiser HJ61 - 4L turbo diesel

 

12H-T-ul ala in mintile lui este visul oricarui posesor de '60 , daca as avea unul in mintile lui m-as pupa la c..e in fiecare zi de cate 3 ori...

 

Te inteleg dar n-am avut incotro. Am ajuns intr-un impas cu un proiect si asta a fost cea mai rapida rezolvare.

 

Ma voi descurca si fara el.

Cu un 2H si cu rapoarte 4.11 va merge suficient de bine cu 35-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Completam colectia - Toyota Landcruiser HJ61 - 4L turbo diesel

 

Max iti doresc ca de cea alba sa te bucuri mai mult si sa reusesti sa o faci exact asa cum iti doresti!

 

 

Care e treaba cu inmatricularea unui vehicul ca si vehicul istoric? Auzisem odata ca ar trebui sa aiba toate(mi se pare absurd) piesele originale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Completam colectia - Toyota Landcruiser HJ61 - 4L turbo diesel

 

Max iti doresc ca de cea alba sa te bucuri mai mult si sa reusesti sa o faci exact asa cum iti doresti!

 

 

Care e treaba cu inmatricularea unui vehicul ca si vehicul istoric? Auzisem odata ca ar trebui sa aiba toate(mi se pare absurd) piesele originale.

 

Multumesc!

 

Legat de inmatricularea ca vehicul istoric, masina trebuie sa fie in mare proportie in stare originala.

Nu se accepta modificari dar o tapiterie de piele apropiata de tapiteria originala e ok.

Nu cred ca e o problema daca nu ai planetare originale sau alte chestii de genul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Completam colectia - Toyota Landcruiser HJ61 - 4L turbo diesel

 

Intradevar ciudata treaba cu arcurile. Eu cand aveam Samurai-ul(stiu stiu nu se compara cu Toyotica:grin:) am vrut sa ii schimb cerceii si sa fabric in loc 4 "revolving shackles" care permit o flexare mai mare si preiau si torsionarea arcurilor in momentul flexarii.

Asta asa daca vrei sa ramai la arcurile originale ca sa nu mai ai probleme si sa ai si flex suficient.

image.jpg.d6df7f772b566eb81efafc76fe4d74a3.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare