Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

MRL-uri pentru Grand Vitara


Postări Recomandate

Re: MRL-uri pentru Grand Vitara

 

Buna seara!

 

Sursa acesta de inspiratie o stiam si eu, dar pe mine ma intereseaza daca a montat cineva si daca stie ca functioneza, eu am sa le achizitionez de la un second hand.

 

Multumesc!

Editat de Dorin_Z
Suzuki Vitara my offroader!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MRL-uri pentru Grand Vitara

 

Buna seara!

 

Sursa acesta de inspiratie o stiam si eu, dar pe mine ma intereseaza daca a montat cineva si daca stie ca functioneza, eu am sa le achizitionez de la un second hand.

 

Multumesc!

Ideea era sa te uiti sa vezi daca sunt compatibile atit doar nu de cumparat.Sincer eu mi-am pus special pt gv nu m-am gindit sa mai studiez daca se potrivesc de la alte Suzy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MRL-uri pentru Grand Vitara

 

Mister elucidat!

 

http://www.burniemorgan.com/grand_vitara/manual_hubs.html

 

MRL-urile de pe orice Vitara de 1.6 litri (model pana '98) se potrivesc pe Grand Vitara (98-05) sau XL7 (00-05).

 

:banana

 

..... sa se umple pusculitaaaa! :) ))

Suzuki Vitara my offroader!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 ani mai târziu...

Re: MRL-uri pentru Grand Vitara

 

Salutare tuturor.

La o GV 2003 (HDI) as vrea sa ii montez mrl -uri manuale (sh). Pe langa respectivele mrl uri mai trebuie a montez si o siguranta la planetara? Sau exista deja acolo :).

Stie cineva daca s-au montat din fabrica aceste mrl uri si tipul lor? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MRL-uri pentru Grand Vitara

 

Multumesc pt raspunsul prompt. Mi-am dat seama ca se pot folosi, doar scrie pe pagina anterioara :wink: . Nu am la indemana linkul, dar tot aici am gasit o discutie legat despre respectivele sigurante, e posibil sa gresesc. Orice raspuns "la subiect" e bine venit. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MRL-uri pentru Grand Vitara

 

Planetarele au sigurante, dar acestea nu au nicio legatura cu schimbarea flanselor cu MRL-uri. Se demonteaza flansele si se monteaza MRL-urile. Asta am dorit a spune mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MRL-uri pentru Grand Vitara

 

Multumesc frumos Marian. S-a notat :wink:, ramane doar sa ma hotarasc noi sau sh...in functie si de buget. Am vazut ca toata lumea recomanda AVM, sunt putin sceptic ca este plin aliexpres/alibaba de ele.... Voiam sa stiu daca din fabrica s-a montat ceva original. Am gasit un anunt incare se specifica ASIN (mrl originale)....insa pe niciun desen tehnic eu nu le am gasit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MRL-uri pentru Grand Vitara

 

Aisin sunt cele de Vitara folosite.A se vedea poze. ( Nu fac reclama nimanui, sunt poze de pe net, din anunturi ce nu mai sunt valabile)

GV1, din ce stiu, sunt numai cu flanse directe din fabrica, de aceea au acel compresor.

 

7837176_cuplaje-fata-suzuki-vitara-mrl-manuale_3.jpg.04a3d0682bc4a7c7b34eebafc2470c35.jpgmrl-manuale-cuplaje-suzuki-vitara-4x4-nefolosite-a484d1574e85846bbf-0-0-0-0-0.thumb.jpg.aa5d1c2836893a57de7f76e4925da62f.jpg

Editat de cmarin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare