Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Cati cai se pot scoate din 3.3td...?


jighi

Postări Recomandate

Am achizitionat masina de la ukaz si as vrea sa folosesc doar motorul si puntile care sunt cu arb in ele...

Daca stie cineva cam cat de puternic pot face motorul asta caci in starea actuala nu ma convinge...?:grin:..dar ma atrage simplitatea lui...

Editat de Astral

pregatim masina ta pentru off road

www.modificarioffroad.ro

modificarioffroad@yahoo.com

dezmembrari pajero mk2.

0730678039

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cati cai se pot scoate din 3.3td...?

 

Salutam! fosta masina a lui Mauri de la Arad (cea cu care a cistigat primul campionat cred ca in 2007) avea in jur de 160cp.

 

cred ca tragea beton ...vreo filmare cu masina ?

pregatim masina ta pentru off road

www.modificarioffroad.ro

modificarioffroad@yahoo.com

dezmembrari pajero mk2.

0730678039

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cati cai se pot scoate din 3.3td...?

 

Cica cel mai bine e sa inveti din experientele proprii...asa si este...nu te poti lua dupa gura lumii...

 

Deci pot spune doar atat dupa ce am testat 3.3-ul...e cel mai mare gunoi cu care am mers la fel cum sunt toate patroalele...niste gandaci puturosi...o sa iau puntile de pe el ..restul la gunoi....:wink:

pregatim masina ta pentru off road

www.modificarioffroad.ro

modificarioffroad@yahoo.com

dezmembrari pajero mk2.

0730678039

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cati cai se pot scoate din 3.3td...?

 

Ai uitat ce este , cand a fost facut si pentru ce-a fost facut ... cum merge si cat merge ...

 

Se poate si cu 3.3 face eroisme , motorul e solid si suporta multa turbare ... dar cu bani ( si cu multa munca , in caz ca nu vrei s-o platesti si pe aia ) . Gratis a fost pe lumea asta numai prima gura de aer .

Puntile .. mai bune ca alea de Jeep , dar mai putin bune ca cele de Y60/61 .

 

 

Daca-ti doresti o racheta , sa fii pregatit pentru preturi astronomice ... nu la bani de 3.3 , care-i total nepotrivit cu stilu' tau agitat fast-forward.

Editat de cos

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cati cai se pot scoate din 3.3td...?

 

Salut! Treaba nu este foarte grea de facut..... Turbina facuta sa bage 1,2 bar,intercoler,ulterior data jos pompa si injectoarele,care au fost reglate dupa cat baga turbina. Referinte despre 3,3TD pot sa-ti dea cateva persoane care au alergat cu mine in campionatul de Rally Raid. Am tras 3 ani pe motor si nu am reusit sa-l omor.....iar cel mai spectaculos a fost cand am mers cu BIODIESEL!!!!! Daca vrei sa intrebi personal iti las niste nr de tel poate doresti sa-i intrebi.......:wink::wink::wink:

 

Utu(Claudiu Muresan) 0733285508

 

Dan Nistor 0766473299

 

Nelu Nastor 0740032431

 

EU 0733507026

 

Sper ca o sa-ti schimbi parerea despre Patrol:pr1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cati cai se pot scoate din 3.3td...?

 

Salut! Treaba nu este foarte grea de facut..... Turbina facuta sa bage 1,2 bar,intercoler,ulterior data jos pompa si injectoarele,care au fost reglate dupa cat baga turbina. Referinte despre 3,3TD pot sa-ti dea cateva persoane care au alergat cu mine in campionatul de Rally Raid. Am tras 3 ani pe motor si nu am reusit sa-l omor.....iar cel mai spectaculos a fost cand am mers cu BIODIESEL!!!!! Daca vrei sa intrebi personal iti las niste nr de tel poate doresti sa-i intrebi.......:wink::wink::wink:

 

Utu(Claudiu Muresan) 0733285508

 

Dan Nistor 0766473299

 

Nelu Nastor 0740032431

 

EU 0733507026

 

Sper ca o sa-ti schimbi parerea despre Patrol:pr1

 

 

Asta da raspuns...multumesc frumos...deci se poate si cu 3.3...singura problema ar fi greutatea in rest sunt convins ca se poate dopa calumea....Dar pentru mine este caz inchis...nu e de mine ...mie imi plac benzinarele...multumesc oricum de info...:tk

Editat de jighi

pregatim masina ta pentru off road

www.modificarioffroad.ro

modificarioffroad@yahoo.com

dezmembrari pajero mk2.

0730678039

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cati cai se pot scoate din 3.3td...?

 

Tu vrei sa mi bagi mortu n casa cu filmarile astea....pe o constructie mai usoara cred ca se schimba problema...

pregatim masina ta pentru off road

www.modificarioffroad.ro

modificarioffroad@yahoo.com

dezmembrari pajero mk2.

0730678039

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cati cai se pot scoate din 3.3td...?

 

Ideea este ca atunci daca eram putin mai destept,o usuram mult si era alta poveste......mai ales daca-i schimbam si suspensia. Am gasit solutia si la acea suspensie pe foi de arc,care mi-a mancat zile bune cu cerceii din fata....

 

 

Mai vb... :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cati cai se pot scoate din 3.3td...?

 

Salut! Treaba nu este foarte grea de facut..... Turbina facuta sa bage 1,2 bar,intercoler,ulterior data jos pompa si injectoarele,care au fost reglate dupa cat baga turbina. Referinte despre 3,3TD pot sa-ti dea cateva persoane care au alergat cu mine in campionatul de Rally Raid. Am tras 3 ani pe motor si nu am reusit sa-l omor.....iar cel mai spectaculos a fost cand am mers cu BIODIESEL!!!!! Daca vrei sa intrebi personal iti las niste nr de tel poate doresti sa-i intrebi.......:wink::wink::wink:

 

Utu(Claudiu Muresan) 0733285508

 

Dan Nistor 0766473299

 

Nelu Nastor 0740032431

 

EU 0733507026

 

Sper ca o sa-ti schimbi parerea despre Patrol:pr1

 

 

Mergeam dupa tine in 2007 la Brasov si tot simteam mirosul de cartofi prajit in concurs am crezut ca am innebunit:wink:

 

Lume veche in filme: Ferencz Atti , Leonte Mihai , Nea....cu Honda pauza de memorie, Cine era cu patrolul rosu dupa tine Lazar?

Editat de Max

0747967945

kiss.zoltan@offroadmania.ro

Nebun de masini , off-road, natura, noroi, putere, aer proaspat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cati cai se pot scoate din 3.3td...?

 

Cel cu Honda era simpaticul Ilie Tocia zis ,,Unchiul Leob,,....iar dupa mine era Nelu Somodean..... In filmarea pe care am postat-o tocmai l-am depasit pe Somo si mergeam cu pedala la radiator.....aveam grupuri scurte 36:7.....demaraj pe panta beton,comportament in zona muntoasa super,in schimb viteza de varf 132kM..... Ce vremuri...... Acum ma pregatesc pt Raliul Zapezii de la Cavnic.....tot cu un Patrol dar benzinar.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare