Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Elemente de design pentru YJ.....ceva mai special.


hdragos

Postări Recomandate

Poate unii dintre voi stiti ca la YJ exista o editie limitata dar care eu nu stiu cum se cheama si am rupt netul in 14 sa gasesc lucrurile astea dar am ramas fara finalizare:ha:

 

Este vorba de niste aparatori(cover) sau cum s-or numii care sunt aplicate pe balamale,la ancorele de la capota si la cerceii de la arc,sunt niste elemente din spuma de cauciuc(cred) si au consistenta seilor de moto/scuter.

Mai am un amic care are la fel,asa ca cu ce mai am eu pe masina si cu ce are el le putem folosi pentru mulaje pentru matrite sau pentru a le copia si reproduce.

 

Unele din aceste repere imi lipsesc de pe masina pentru ca vechiul propietar a schimbat niste lucruri fara vreo regula si as dori sa imi completez pachetul,dar nu gasesc aceste repere,nu stiu daca se mai fabrica,nu stiu nici macar cum se numesc,asa ca as vrea sa le confectionez.

 

Intrebarea mea la voi era daca ma puteti indruma cum anume sau la cine sa fac aceste repere.

 

 

Multumesc anticipat tuturor celor care ma pot ajuta cu ceva sfaturi.

 

 

Este vorba despre acele bucati negre aplicate la balamale.

 

wrangler-yj-jpg-7251491178205314150.thumb.jpg.ca79fabde3785b55f90b84a16b3c5a9c.jpg

Editat de Astral
Sunt modest din fire,toti au gipane,eu am doar JEEP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Elemente de design pentru YJ.....ceva mai special.

 

Da ,da,da ...exact ce-ti lipseste de pe masina ...elemente de design :ha::ha::ha:

motoru' da-l dreacu':grin:

 

 

:ha:

Editat de alin-jeep
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Elemente de design pentru YJ.....ceva mai special.

 

Mosule,imi esti drag sti bine si de aceea cutite sucite in rana din partea ta le primesc mereu cu zambetul pe buze si cu placere,aparte ca ai dreptate.

 

Dar dami o indicatie la subiect ca si cand voi face motorul nu e pacat sa merg cu ia fara elementele de design?:ha:

 

Nici nu mai am curaj sa te sunt,am vrut sa te intreb de problema noastra daca sa rezolvat sau cum sa o rezolvam si stiam ca ma vei lua la rost de masina,si pe buna dreptate,asa ca ma voi ascunde o perioada sa nu ma intalnesc cu palmele tale dupa ceafa,dar vad ca tu te ti dupa mine :2dr

 

Cand am vazut ca pe topic este o postare am dat fuga sa vad ce indrumare primesc,cand colo ce sa vezi,e Batranul care imi trage 2palme si un sut in dos,bravos.:ap

Editat de hdragos
Sunt modest din fire,toti au gipane,eu am doar JEEP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 luni mai târziu...

Re: Elemente de design pentru YJ.....ceva mai special.

 

frumoasa masina ! am totusi doua intrebari : nu te opreste politia sa te intrebe de cele doua goarne ? si 2 : cum scoti musculitele care intra inauntru ?

poate la vreo fabrica de mase plastice sau cu o imprimanta 3D rezolvi problema.

Editat de vortex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Elemente de design pentru YJ.....ceva mai special.

 

acele aparatori au ost pe vremuri produse de MOPAR ... povestea este ca nu a afat nimeni vreun cod si se pare ca nu se mai produc de 20 de ani .... ca si alte elemente originale...ce am gasit sunt niste variante pe metal...dar nu sunt ce trebuie ... asa ca dragos cauta in continuare poate o gasi ceva pe undeva.

Editat de Astral
VREUN / VREO.....FARA CRATIMA !!!

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Elemente de design pentru YJ.....ceva mai special.

 

daca nu se mai fabrica si daca e spuma injectata, numai pe la vreo fabricuta sa rezolvi. sau sa incerci sa le faci din neopren (taiat, lipit, cioplit, sculptat). mansoane pentru coarne de bicicleta, saltea de neopren. din cate stiu, exista si spray-uri care au cauciuc lichid - cred ca sunt aceleasi care se folosesc pentru reparatiile rapide la anvelope.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 ani mai târziu...

Re: Elemente de design pentru YJ.....ceva mai special.

 

Poate unii dintre voi stiti ca la YJ exista o editie limitata dar care eu nu stiu cum se cheama si am rupt netul in 14 sa gasesc lucrurile astea dar am ramas fara finalizare:ha:

 

Este vorba de niste aparatori(cover) sau cum s-or numii care sunt aplicate pe balamale,la ancorele de la capota si la cerceii de la arc,sunt niste elemente din spuma de cauciuc(cred) si au consistenta seilor de moto/scuter.

Mai am un amic care are la fel,asa ca cu ce mai am eu pe masina si cu ce are el le putem folosi pentru mulaje pentru matrite sau pentru a le copia si reproduce.

 

Unele din aceste repere imi lipsesc de pe masina pentru ca vechiul propietar a schimbat niste lucruri fara vreo regula si as dori sa imi completez pachetul,dar nu gasesc aceste repere,nu stiu daca se mai fabrica,nu stiu nici macar cum se numesc,asa ca as vrea sa le confectionez.

 

Intrebarea mea la voi era daca ma puteti indruma cum anume sau la cine sa fac aceste repere.

 

 

Multumesc anticipat tuturor celor care ma pot ajuta cu ceva sfaturi.

 

 

Este vorba despre acele bucati negre aplicate la balamale.

 

[ATTACH=CONFIG]205340[/ATTACH]

Dragos,mai ai inoxurile pe ea?,am vazut ca erau foarte "apreciate",de baietii de la jeep ,pe whatsapp! ,daca le mai ai cu ce solutie le lustuiesti ca la mine sant mate?

...imi place munca,o ador, pot sta ore in sir sa privesc la ea.

L.R. freelander-Td4/2006

Suzuki Vitara 1.6 /'95:care

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare