Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Cum putem creste puterea?


albert

Postări Recomandate

  • 2 luni mai târziu...
  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Cum putem creste puterea?

 

Buna ziua am un vitara in 3 usi, l am inaltat 10 cm si as vrea sa i mai pun o pereche de cauciucuri silverstone 31/10.5 R15 pentru ca raman suspendat cu ea si asa s ar mai ridica putin, dar nu stiu daca o sa mai poata face fata in teren si daca o sa le poata duce in teren accidentat fiind destul de mari, cum as putea sa i maresc puterea ? se poate pune ceva turbo la motor de 1.6 8v sau se poate modifica ceva in cutie, am inteles ca sunt ceva pinioane pentru cutia de transfer raport 4.24 care ar face ceva magie? numai nu stiu daca creste forta mai are asa turatie mare incat sa poata face descarcarea cauciucurilor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cum putem creste puterea?

 

Buna ziua am un vitara in 3 usi, l am inaltat 10 cm si as vrea sa i mai pun o pereche de cauciucuri silverstone 31/10.5 R15 pentru ca raman suspendat cu ea si asa s ar mai ridica putin, dar nu stiu daca o sa mai poata face fata in teren si daca o sa le poata duce in teren accidentat fiind destul de mari, cum as putea sa i maresc puterea ? se poate pune ceva turbo la motor de 1.6 8v sau se poate modifica ceva in cutie, am inteles ca sunt ceva pinioane pentru cutia de transfer raport 4.24 care ar face ceva magie? numai nu stiu daca creste forta mai are asa turatie mare incat sa poata face descarcarea cauciucurilor ?

 

kitul acela chiar face minuni,iti face o diminuare cu 135% care o sa iti invarta si 33 cu usurinta,iar turatie vei avea ca vei circula doar cu a 3 si a 4 in teren.La plecare de pe loc in unele cazuri a 2.Treapta 1-a o vei folosi doar la joaca,sa urce masina singura la deal:old

suzuki vitara 1.6

yo5PKM

0763630114

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare