Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Ford Ranger 2005


FordRanger

Postări Recomandate

Re: Ford Ranger 2005

 

Am inceput cu timiditate . Am schimbat doar lichidul din diferentialul spate si imi pare rau ca am facut-o . Era ca nou .

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ford Ranger 2005

 

Am inceput cu timiditate . Am schimbat doar lichidul din diferentialul spate si imi pare rau ca am facut-o . Era ca nou .

 

Si de ce sa-ti para rau ca banuiesc ca ai bagat unul nou, nu ? :wink:

Acum macar esti cu sufletul impacat.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ford Ranger 2005

 

Arata foarte bine si probabil era mai calitativ decat ce am pus eu . Cel putin la pipait , avea o alta consistenta . :grin:

Pentru cutia de transfer si grupul fata am sa verific inainte sa le dau drumul.

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ford Ranger 2005

 

Diferenţialul spate este un LSD.Sper că ai pus uleiul corect.

Dacă uleiul era aşa curat în spate,la cutia de transfer şi diferenţialul faţă poţi să colectezi uleiul într-un vas curat şi dacă consideri că merită,poţi să-l pui înapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ford Ranger 2005

 

Am pus ulei pentru LSD . Dar la pipaire si miros , cel dat jos parea mai nemtesc :grin:.

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Ford Ranger 2005

 

Azi a primit numere negre .

Va rog sa imi sugerati un model de scaune fata S-H, comode. Unele cu spatar inalt , nu ma intereseaza sa aiba reglaje electrice , incalzire sau airbaguri . Doresc doar sa fie comode ,sa aiba spatar inalt si sustinere laterala rezonabila . De adaptare ma ocup eu .

Pana acum am facut o lista scurta :

1) Discovery 2

2) Volvo S60

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Ford Ranger 2005

 

Aceia care doresc covorase originale pentru Ranger 1 ( 1998-2006 ) si nu gasesc decat pentru modelul urmator ( 2006 - 2011 ) , cumparati cu incredere pentru ca se potrivesc perfect. De fapt , modelul dupa 2006 este un facelift al vechiului model structura fiind aceiasi ( cu exceptia motorarelor si transmisiei ) .

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Ford Ranger 2005

 

Cred ca astea

...dar bea o bere inainte sa citesti pretul si aseaza-te comod intr-un fotoliu :grin:.

Aici , ai un anunt cu o masina de anglia care pare sa aiba ceva mai dedicat . Deci , se pare ca exista prin alte tari si accesorii dedicate , dar nu iti sugerez sa cumperi din UK , ca te lasa auzul la vederea pretului .

Editat de FordRanger
Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ford Ranger 2005

 

Bine dar astea sunt articole de tunning.De fapt pe mine nu ma intereseaza barele longitudinale ci cele transversal

 

.Dupa cum sunt prinse chederele cred ca se preteaza niste bare de portbagaj ca la Golf IV.

Fericirea este simpla ... depinde cat de simplu poti sa fi!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Ford Ranger 2005

 

Ma puteti ajuta cu identificare masinii de pe care provine scaunul soferului din fotografia atasata ?

Fotografia este de pe un site de licitatii din Germania , si este a unui ford Ranger model 2007-2011 . Se pare ca proprietarul masinii a fost la fel de deranjat ca si mine de pozitia de condus si a adaptat un alt scaun. Daca a reusit el , poate reusesc si eu .

galerie_377038_3.jpg.65c744cd56c682ce2901117d30405661.jpg

 

Nu am o fotografie mai calitativa din pacate .

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: Ford Ranger 2005

 

S-a intamplat azi . Fordul a primit doua scaune fata de la modelul 2007-2011 . Pana si culoarea se potriveste. Am sa pun poze dupa ce reusesc sa astup si gaura de la airbag-ul scaunului soferului. La pasager nu a fost novoie decat de repararea capacului care era pe jumatate desprins. Pentru cei interesati de schimb , am observat urmatoarele :

 

1 ) Prinderea este identica . Nici macar un milimetru nu este abatere la gauri.

2 ) Inaltime sezutului este comparabila , mie mi se pare o idee mai jos pozitia dar poate fi de vina si faptul ca la cele vechi aveam huse dedicate cam groase.

3 ) Inaltimea spatarului este mai mare cu 5-6 cm , Desi nu mare mult , pozitia beneficiaza de o ergonomie superioara .

4 ) Sezutul scaunului este mai lung cu aproimativ 3-4 cm , oferind o pozitie mai confortabila pentru picioare.

5 ) Spatarul este mai adanc si sustinerea laterala mult mai buna . Sustinerea se face simtita mai jos ( la mijloc ) iar in partea de sus , spatarul este mai deschis .

 

Per total , este o schimbare foarte potrivita pentru modelul Ford Ranger 1999-2006 sau pentru Mazda B2500 care au o pozitie de condus execrabila .

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Ford Ranger 2005

 

Pe aici nimic nou.....?

 

Acesta este modul tau elegant de a-mi atrage atentia sa nu mai aberez prin alte posturi si sa ma rezum la topicul meu ? :ha::ha:

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ford Ranger 2005

 

Culmea Fratosteanu....coming next !

 

Intrebarea se refera la eventualele noi dotari / up-grade-uri facute masinii pentru ca am tot citit ce scrie colegul prin alte topicuri ca ar vrea sa-i faca masinii lui (anvelope, bara fata, cort pt bena, etc ).....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ford Ranger 2005

 

Acesta este modul tau elegant de a-mi atrage atentia sa nu mai aberez prin alte posturi si sa ma rezum la topicul meu ? :ha::ha:

 

Nici pomeneala !

Doar ca mai facut curios si nerabdator sa vad ce-ai facut din tot ce povestesti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ford Ranger 2005

 

Nici pomeneala !

Doar ca m-ai facut curios si nerabdator sa vad ce-ai facut din tot ce povestesti !

 

Prima data , cu permisiunea ta , am facut o mica corectie :ha:

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Ford Ranger 2005

 

Ca tot dezbateam probleme tehnice... Cine ne poate spune daca burdufele de planetare de la generatia 2000 - 2003 difera de cele din generatia 2003 - 2006 ?

 

Daca prind vietaciunile alea mici care misuna pe sub atelaj, vai de mama lor...

Fericirea este simpla ... depinde cat de simplu poti sa fi!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare