Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfat achizitie Linhai anniversar versus worker


iceman92

Postări Recomandate

Salutare!

 

Apelez la voi pentru un mic sfat!

 

Cu un buget restrans de 2000 de verzisori ce m.ati sfatui sa cumpar..worker sau anniversar?

As vrea pareri despre intretinere in primul rand..care este mai avantajos din acest punct de vedere?

Atv-ul va fi folosit offroad usor,hai sa zicem mediu...in principiu plimbari prin padure si prin munti..dar unde este o balta sau putin noroi sa raman acolo!

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie Linhai anniversar versus worker

 

salut ,eu am avut unul 4x4 worker, multumit, nu ramai asa usor nicaieri :) piesele putin cam scumpe,anniversari are 4x4 cuplabil la buton care la multi a facut problem in rest e ok

vitara lwb 1993
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie Linhai anniversar versus worker

 

sal am avut si unul si altul acelasi sasiu .motor.grupuri.diferenta consta in desing adica aniversar are forme si mult plastic trebuie avut mai multa grija materialul este casant si se sparge foarte usor .worker mai uratel dar robust porbagaje metalice si permite o exploatare ma mare in rest distractie garantata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie Linhai anniversar versus worker

 

Pai la Linhai e ca la Dacia veche, mai mult repari decat mergi ca se strica non stop cate ceva iar piesele pe langa faptul ca sunt extrem de proaste, mai sunt si scumpe. Manopera e cam la fel indiferent de tipul de atv, cu timpul cei cu Linhai isi blesteama zilele si isi dau seama ca asta e atv de lux avand in vedere costurile cu reparatia (piese+manopera).

 

CF-ul nu se strica asa de des ca Linhaiul, nu se opreste in prima balta si nu se rup diverse chestii prin el cand ii dai span la o urcare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare