Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Rugina grava suporti tampoane caroserie, recomandati-mi un tinichigiu bun din Bucuresti.


valibog

Postări Recomandate

Salut. Mai am ceva probleme cu masina. Dupa ce mi-au refacut cei de la Dojo sasiul mai trebuie cineva sa-mi refaca si suportii de tampoane din caroserie ca-s vai mama lor. Va rog sa-mi recomandati un tinichigiu bun din Bucuresti care stie meserie. O sa atasez niste poze diseara. Merci!
Suzuki Jimny 1.3i 2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rugina grava suporti tampoane caroserie, recomandati-mi un tinichigiu bun din Bucuresti.

 

Eu fac operatiunile de genul asta la Piticu'. Daca vrei contactul scrie-mi pe privat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rugina grava suporti tampoane caroserie, recomandati-mi un tinichigiu bun din Bucuresti.

 

salu,

 

si eu am probleme la fel, daca vrei uita-te peste poze si daca iti convine cum iese iti recomand si eu tinichigiu. vorbim pe pm

 

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?80297-noua-achizitie-vitara-96/page7

 

zi buna!

you can go faster .. but i can go everywhere
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rugina grava suporti tampoane caroserie, recomandati-mi un tinichigiu bun din Bucuresti.

 

Ok deci am de unde alege. Sper sa facalegereacea buna caci cu achizitionarea acestei masini am fost total neinspirat. Multumesc de raspunsuri!

Suzuki Jimny 1.3i 2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Rugina grava suporti tampoane caroserie, recomandati-mi un tinichigiu bun din Bucuresti.

 

Dar de ce nu au rezolvat cei de la Dojo si suportii de tampoane ?

Grija si la tinichigii care fac lucrari la pret mic !

Unde-s pozele ?!

 

 

Salut. Mai am ceva probleme cu masina. Dupa ce mi-au refacut cei de la Dojo sasiul mai trebuie cineva sa-mi refaca si suportii de tampoane din caroserie ca-s vai mama lor. Va rog sa-mi recomandati un tinichigiu bun din Bucuresti care stie meserie. O sa atasez niste poze diseara. Merci!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rugina grava suporti tampoane caroserie, recomandati-mi un tinichigiu bun din Bucuresti.

 

Am dat 3750 de euro pe o masina din 2001, neinmatriculata. Ti se pare un pret mic??????. Cei de la Dojo mi-au spus ca nu se ocupa de caroserie deoarece e mai migaloasa lucrarea iar ei fac doar lucruri asa mai brute(adica la sasiu). Am atasat si pozele. Deci ma repet caut pe cineva care are experinta si a facut lucrari de reparatie similare. Nu vreau lucru de mantuiala.

1997082100_dreaptafata.thumb.JPG.cc82a20c3917885a846ee7a89872de6b.JPG

1297326481_dreaptaspate.thumb.JPG.e8714c0bfb2fa2376e31348093646281.JPG

1395340590_stangaspate.thumb.JPG.086e325abbe94db876ff5b8fc06eb5ae.JPG

904002630_stangaspate1.thumb.JPG.8e0a62590b12052ccd9f17324d3e9d4f.JPG

584811334_stangaspate3.thumb.JPG.75c51921b81099da9599fdcfd860fa3e.JPG

Suzuki Jimny 1.3i 2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rugina grava suporti tampoane caroserie, recomandati-mi un tinichigiu bun din Bucuresti.

 

Am dat 3750 de euro pe o masina din 2001, neinmatriculata. Ti se pare un pret mic??????. Cei de la Dojo mi-au spus ca nu se ocupa de caroserie deoarece e mai migaloasa lucrarea iar ei fac doar lucruri asa mai brute(adica la sasiu). Am atasat si pozele. Deci ma repet caut pe cineva care are experinta si a facut lucrari de reparatie similare. Nu vreau lucru de mantuiala.

 

la ce probleme ai acolo, nu se poate fara a da caroseria jos de pe sasiu.

asta umfla rau nota de plata.

3x Suzuki Jimny

1x Suzuki Samurai

Dacia DoubleCab 4x4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rugina grava suporti tampoane caroserie, recomandati-mi un tinichigiu bun din Bucuresti.

 

Deci credeti ca nu se poate face doar suspendand caroseria?? E asa de greu de lucrat cu ea suspendata??

Suzuki Jimny 1.3i 2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rugina grava suporti tampoane caroserie, recomandati-mi un tinichigiu bun din Bucuresti.

 

Deci credeti ca nu se poate face doar suspendand caroseria?? E asa de greu de lucrat cu ea suspendata??

 

 

Neaparat trebuie ridicata caroseria de pe sasiu.

Exact aceeasi problema o am si eu la o masina si am dat jos caroseria de tot, am intors-o pe o parte si asa lucram la ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rugina grava suporti tampoane caroserie, recomandati-mi un tinichigiu bun din Bucuresti.

 

Si unde faci toata operatiunea aceasta??

 

Intr-un atelier cu elevatoare, macarale si/sau alte acarete pentru ridicat si transportat sarcini.

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Rugina grava suporti tampoane caroserie, recomandati-mi un tinichigiu bun din Bucuresti.

 

SOGO,

 

Se poate sa-mi trimiti si mie datele de contact ale lui Piticu' (tinichigiu). Am ceva probleme la un lonjeron si nu as vrea sa merg la cineva verificat :grin:

 

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 ani mai târziu...

Re: Rugina grava suporti tampoane caroserie, recomandati-mi un tinichigiu bun din Bucuresti.

 

Salut,

Pai am facut-o la un tip numit Didone - 0760924935 pe undeva prin Berceni pe langa Luica.

 

Didone nu mai e in Romania de vreo 2-3 ani...

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rugina grava suporti tampoane caroserie, recomandati-mi un tinichigiu bun din Bucuresti.

 

Ok,merci frumos oricum,apropo vad ca sunteti din Bucuresti,pe la ce service mai mergeți cu ele cand se mai strica câte ceva,nu stiu daca e vorba de reclama,pana la urma e idee de necesitate,fiindcă ele fiind foarte vechi nu sunt mecanici care se mai baga pe la ele,ori nu vor,merci!

Am vazut ca tu ai mers la Dojo,am fost si eu si am rămas cu un gust amar.....alt service,pt mecanica ,modificări,orice problema apare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rugina grava suporti tampoane caroserie, recomandati-mi un tinichigiu bun din Bucuresti.

 

De ce ai ramas cu un gust amar, ce ai avut de facut si nu a fost ok?

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rugina grava suporti tampoane caroserie, recomandati-mi un tinichigiu bun din Bucuresti.

 

in primul rând m i s au părut neserioși,in ce sens:ma programaseră azi sa schimb un lucru la ea,o duceam si m ia spus,,scuze știm ca te am chemat azi dar chiar n avem timp,vin o poimâine"

2.pe lângă câțiva băieți care chiar stiu ce fac,mai au si vreo 2-3 care n au nici o traba cu mecanica,nu stiu cum dar pe mașina mea chiar aia au nimerit sa lucreze

3 aveam impresia ca îmi repara mașina pe bani lor,nu pe ai mei,asa erai privit,sau vazandu ma pe acolo cu o mașina 2000 euro te catalogau ca atare.....in fine ti am dat câteva exemple .....,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rugina grava suporti tampoane caroserie, recomandati-mi un tinichigiu bun din Bucuresti.

 

Eu mașina asta chiar am luat o ca îmi place,mai am si alte mașini,ador sa merg cu ea,de aceea trebuie pusa la punct ținând cont de vârsta ei,trebuie putin bibilita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare