Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Troliu portabil


bogdan.sb

Postări Recomandate

Re: Troliu portabil

 

Depinde la ce vrei sa-l folosesti

Daca vrei sa scoti o barcuta din apa-merge

Daca vrei sa urci Feroza pe un copac(la uscat)-merge:grin:

Daca ai intrat in "rahat" suficient de mult,posibil sa nu te scoata,adica daca ai o scula de capacitatea descrisa sa fii precaut unde intrii ca...:hl:hl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Troliu portabil

 

Salutare, am gasit un troliu portabil cu sarcina de tragere ~2300 kg, motor 2,9 kw (nu stiu alte detalii tehnice acum). A folosit cineva asa ceva? Cat de bine isi face treaba?

Masina: Daihatsu feroza, ~~1400 kg.

 

Da, au mai folosit

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?77672-Pimp-my-Trompetica-sau-cum-sa-faci-dintr-o-Dacie-o-adevarata-masina-de-teren!-%29&p=963781#post963781

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Troliu portabil

 

Daca ai intrat in "rahat" suficient de mult,posibil sa nu te scoata,adica daca ai o scula de capacitatea descrisa sa fii precaut unde intrii ca...:hl:hl

 

Da, de asta ma tem si acesta este si motivul pentru care intreb daca a folosit cineva un astfel de troliu. Cu siguranta o sa am doar trolieri ocazionale. Nu concurs sau altele (cel putin nu cu masina aceasta, pentru ca ma bate gandul la inca una modificata 100%). Am anvelope Insa Special Track si se descurca super in noroi, dar mai ies singur sau cu inca o masina si pentru orice eventualitate ...

Bineanteles, "eventualitatea" poate fi mai mult sau mai putin nasoala ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Troliu portabil

 

troliu mobil...baba frumoasa :grin:

 

sunt situatii....in care nici un troliu de 12000 nu te scoate...dar unul de 2300 si ceva de kile de care spui tu

 

daca tot te bagi la modificari...pune troliu fix fata/spate si ai rezolvat problema

 

sa nu crezi ca daca esti incaltat cu opinci profil simex nu ramai in noroi....stai linistit ....o sa ramai si cu ele:grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Troliu portabil

 

troliu mobil...baba frumoasa :grin:

 

sunt situatii....in care nici un troliu de 12000 nu te scoate...dar unul de 2300 si ceva de kile de care spui tu

 

daca tot te bagi la modificari...pune troliu fix fata/spate si ai rezolvat problema

 

sa nu crezi ca daca esti incaltat cu opinci profil simex nu ramai in noroi....stai linistit ....o sa ramai si cu ele:grin:

 

Probabil ai perfecta dreptate. Si cu "opincile" m-am tot sucit, ce sa iau, ce sa iau? Pana la urma, am zis ca mai bine iau ce este mai bun in off si m-am ales cu Special Track, lucru de care sunt foarte multmit acum. Deci...cam asa trebuie sa fac si cu troliul ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Re: Troliu portabil

 

Am luat si eu un troliu portabil,nou ,la super ocazie.Pana acum a stat in garaj dar acum de curand am luat un RAV 4 si vreau sa-l folosesc daca e cazul .Nu am folosit niciodata un troliu ,iar intrebarea mea ar fi urmatoarea:unde se pune scripetele care dubleaza puterea?Am gasit pe youtube un filmulet cu un troliu ca al meu,dar nu vad nicaieri nici un scripete si nici nu pot sa-m imaginez unde s-ar monta.Puteti sa ma lamuriti?Si de care scripete imi trebuie?Are o denumire speciala?Multumesc.

 

 

Daca te rogi la Dumnezeu lumea spune ca esti o persoana religioasa.Daca Dumnezeu iti vorbeste, lumea spune ca esti nebun.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 ani mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare