Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

se opreste motorul Ford Ranger / Mazda b2500


antix

Postări Recomandate

Re: se opreste motorul Ford Ranger / Mazda b2500

 

Lasa-mi cateva minute si te rezolv . Amicul meu cu B2500 are aceeasi problema si ii daduse de cap . Am uitat dar ma edific cum dau de el .

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: se opreste motorul Ford Ranger / Mazda b2500

 

Lasa-mi cateva minute si te rezolv . Amicul meu cu B2500 are aceeasi problema si ii daduse de cap . Am uitat dar ma edific cum dau de el .

 

Cata, nu?! :grin:

 

Scuze, dar nu mai stiu de cand ne-am vazut, comenzile aerotermei sunt iluminate când aprinzi farurile?

Editat de antix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 luni mai târziu...

Dupa o chiulasa fisurata, schimbata cu una noua, dupa care a urmat vibrochenul, cumparat si ala nou de afara, am decis sa ma scap de pacostea aia de masina. Nu stiu cat de incantati sunteti de Rangeruri, dar mie unul mi-a mancat nervii si banii. Reparam/ sau schimbam o piesa(noua!!) pica altceva! Si masina nu a fost forjata de fostul proprietar si nici eu nu mergeam la bataie de joc cu ea. La inceput, a mers super ok dupa care a inceput avalansa de probleme.

La demaror eram deja la a 3-a bobina/solenoid schimbata, demarorul fiind total refacut... :/

 

Sper sa va bucurati voi de ele, dar eu unul daca revin la pick-up, voi evita cu mare gratie Mazda/Ford.

 

Nu degeaba circula poanta cu numele FORD, ca de fapt ar fi initialele "FIX OR REPAIR DAILY".

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare