Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Caut mecanic Feroza din Bucuresti


gccata

Postări Recomandate

Re: Caut mecanic Feroza din Bucuresti

 

Asa era si la mine.Aveam probleme cu contacte imperfecte la releul pompei de benzina si releul injectoarelor, clapeta acceleratie murdara, probleme la instalatia de racire, lichid de racire insuficient sau ceva spart pe unde pierde apa.Daca vrei iti fac legatura cu mecanicul unde merg eu si unde am mai trimis cativa colegi sau putem vrb la tel.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Caut mecanic Feroza din Bucuresti

 

Te pot trimite si eu la mecanicul la care am tot dus Feroza, daca vrei. Dar cred ca ar fi bine sa verifici ce a zis colegul Caphonne inainte de a merge la mecanic.

VERTIZONTAL. Fotografie.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 3 ani mai târziu...

Re: Caut mecanic Feroza din Bucuresti

 

Salutare!

Ca si voi,sunt fericitul posesor al unui Daihatsu Feroza din 1993!

Si ca sa incep cu prima parte,in urma cu 2 ani am facut motorul la ea(cuzineti,segmenti....etc),totul a fost perfect pina acum cateva luni cand deodata nu mai imi sta in relanti!Am fost la o groaza de mecanici unde m-au pus sa schimb(clapeta acceleratie,senzorul relanti de pe clapeta,releurile de vacuUm unde intra acele furtunase de vacuUm,capacul culbutori...)Cu toate acestea nu i-au dat de cap!Merge turata la 1400 rotatii iar in mers oscileaza si da in nas!

Am marea rugaminte daca ma poate ajuta cineva cu un sfat?!

Daca il cunoaste cineva pe Bogdan,mecanicul de Daihatsu din Bucuresti sa imi spuna si mie cum pot da de el?!

Multumesc anticipat1

Editat de Astral
IMI...ITI....ISI....NU SE SCRIU NICIODATA CU CRATIMA !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare