Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfat achizitie Isuzu Trooper


Klez

Postări Recomandate

Vreau sa intru iarasi in "breasla", asa ca m-am tot uitat pe net dupa cazane 4x4. Mi-ar fi placut un Aro 244, dar piesele sunt cum sunt, si consider ca "am imbatranit" sa repar zi de zi la masina. Pajero, am tot avut cativa ani, le-am tot probat, modificat, rupt, e ok... dar nu prea.

Vreau sa trec la clasa urmatoare: 4x4 LWB cu motor cat mai generos. Cum nu-mi place "sa ma dau cu turma" adica Toyota, Nissan sau Mitsu, aleg de-al naibii Isuzu.

Daaaar, nu stiu nimic de ele... doar ca vroiam sa-mi iau unul acu multi ani, dar m-am razgandit cand am mers cu el... cadea tabla de pe sasiu.

Asadar... nu am pretentii de geamuri electrice, AC, tapiserie piele de maimuta... Vreau un cazan 4x4, daca se poate cu blocant sau lsd pe spate, cu motor de 2.8 in sus... (cel de 3.0 face tare cu ochiul).

Voi, cei care aveti Trooper, care ati opta? ce varianta? Mk1, Mk2 ? Motorizare benzina/diesel? Daca e diesel, cam cat tine la "tavaleala", iar cel de benzina, ii place GPL-ul (ca la 20%, ustura).

Astept pareri, sugestii, idei, injuraturi ;):old

OMU'e inainte de toate!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Trooper de ala, de ala, sau de `al-lalt ?

 

Tot un fel de Isuzu , dar e Campo ... e la vanzare , cu 3.1 diesel ... un motor bun si rezistent , dar pus pe un IFS dupa cum are si Isuzu , fiind o masina absolut asemanatoare ... Am avut masina pe mana , m-a tentat dar deja sunt luat ...

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Sfat achizitie Isuzu Trooper

 

Campo nu e un fel de sports cab de la opel ? E un compromis nereusit intre single cab si double cab. Personal nu-s fanul "king size single cab". Daca ar fi cabina dubla spatioasa, ar mai suna oarecum mai bine. De altfel, consumul la 3.1 respectiv 3.2 TD, cam cat e? Urban/mixt ?

OMU'e inainte de toate!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Trooper de ala, de ala, sau de `al-lalt ?

 

Tot un fel de Isuzu , dar e Campo ... e la vanzare , cu 3.1 diesel ... un motor bun si rezistent , dar pus pe un IFS dupa cum are si Isuzu , fiind o masina absolut asemanatoare ... Am avut masina pe mana , m-a tentat dar deja sunt luat ...

 

Am mers cu Trooper de 3.1td si inafara ca era f ok si acceleratia si tractiunea, mi s-a parut un pic cam betiv, si anume undeva la 12-14 in medie mi-a luat, oricum mereu exista varianta pt dielesul clasic cu uleiul vegetal :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie Isuzu Trooper

 

Fostul, Pajero cu 2.4 td avea mixtul la 10.5, deci 12 e rezonabil :). Merge si la motoarele TD cu ulei vegetal, transformator, MC, etc... e probat de mine cam 2-3 ani.

Mai asteptam sugestii si reclamatii. Ce sa caut si de ce sa ma feresc :old

OMU'e inainte de toate!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie Isuzu Trooper

 

Uite-l pe campo... E cam lipsit de confort,daca il vrei ca masina de familie,plus ca daca nu ai cascarabeta in spate vei fi nevoit sa tii toate chestiile la picioare sau pe bancheta.Asta din imagine are tot motor de isuzu,dar 2.5 TD.

Photo0496.thumb.jpg.f3b821328ec3cc3ec27a741858883ffd.jpg

Photo0498.thumb.jpg.c5073b1fb468ea2d63096351f73013ba.jpg

Editat de SUPERDRAGOS
0722.246.245-YMS/e-mail-stoica.mdragos@yahoo.com
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare