Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

modul electronic carlig remorcare


gu_5473

Postări Recomandate

Re: modul electronic carlig remorcare

 

OK,

1. releul trebuie sa fie ca cel aratat in postarile anterioare

2. daca le ai cu elecrotehnica si stii sa te ghidezi dupa schema poti sa o rezolvi si prin cositorire, mufa separat poti lua doar de la dezmembrari sau dai un ban si o rezolvi usor: https://www.pfjones.co.uk/land-rover-freelander-i-07-1998-08-2006-7-pin-dedicated-wiring-kit-19190503pf.html

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: modul electronic carlig remorcare

 

Fara releu nu functioneaza ???

Hai sa fim seriosi... daca vrei sa te apuci sa cositoresti fire dupa schema si intrebi asa ceva ma cam indoiesc ca ai sa reusesti

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 ani mai târziu...
salutari tuturor, am un freelander2/2009, am montat un cui+modul, 2 sigurante in blocul de sigurante portbagaj, provenienta aceasi masina UK cu doua prize, am inteles ca trebuie sa activez modulul ca sa functioneze, cunoaste cineva in zona Timisoara pe cineva care se ocupa, care detine diagnoza JRL? sau vreun truc pe care nu l-am facut? va multumesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Salutare tuturor!

Am cumparat si eu un carlig sh, cu instalatie și modul. Cand comut in marsarier imi piuie senzorii de parcare. Am inteles că nu se poate face setarea necesara decat la reprezentanta. Am fost la reprezentanta din Cluj (Apahida) si nu au facut nimic. Cica nu este inregistrata seria modulului in baza lor de date. Modulul pare original, FOMOCO scrie pe el. Cert este ca nu au facut nimic. Imi puteti recomanda pe cineva care poate face aceasta opertiune? sau poate aveti vreo sugestie? cei din reprezentanta m-au dezamagit total.

mulțumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare