Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

In cautare pasiva de Landcruiser FJ55 aka Iron Pig


harkonnen

Postări Recomandate

Salut!

 

Citing postul colegului (http://forum.club4x4.ro/showthread.php?87054-Sfat-achizitie-BJ-73-Italiana) mi-am dat seama ca aici sunt oameni care ma pot ajuta in cautarea mea!

 

Mi s-a pus si mie pata... Dupa ce am vazut 'The mist' am vrut (si inca vreau) sa am o Toyota ca aceea:

 

Numai ca o vreau SWB. Cum as putea gasi asa ceva?

 

:tk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: In cautare pasiva de Landcruiser

 

Modelul de care zici este Landcruiser FJ55 si este foarte greu de gasit. Nu exista versiunea SWB.

 

http://cgi.ebay.de/ebaymotors/1970-Toyota-FJ55-Cruiser-4-speed-Manual-Original-Factory-Specifications-/281501998881?pt=US_Cars_Trucks&hash=item418ad39f21&forcev4exp=true

 

http://i.ebayimg.com/t/1970-Toyota-FJ55-Cruiser-4-speed-Manual-Original-Factory-Specifications-/00/s/NjY5WDEwMDA=/z/x1QAAOSwQItUIyXq/$_58.JPG

 

Daca vrei SWB cauta modelele din seria 40. BJ(sau FJ)40, 42 etc...

Editat de Max
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: In cautare pasiva de Landcruiser FJ55 aka Iron Pig

 

E frumos...

 

Mai pui 2-3000$ sa il aduci pe coasta de est, 5000$ sa il aduci in Europa, 1000-2000Euro sa il aduci acasa + machiavelice taxe romanesti, pe costa undeva pe la 12000-13000USD sa aiba numar de Romania.

 

Daca il vrei pe state, te rup asigurarile (poate daca te ia unu in spatiu in Montana/New Hampsire) unde sunt mici e mai usor. Dar ce faci cu ITP-ul? Daca ITP-ul se poate rezolva in Romania/Europa, atunci e altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: In cautare pasiva de Landcruiser FJ55 aka Iron Pig

 

E frumos...

 

Mai pui 2-3000$ sa il aduci pe coasta de est, 5000$ sa il aduci in Europa, 1000-2000Euro sa il aduci acasa + machiavelice taxe romanesti, pe costa undeva pe la 12000-13000USD sa aiba numar de Romania.

 

 

Timbru de mediu si impozitul poti fi zero deoarece masina se poate inmatricula ca vehicul istoric.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: In cautare pasiva de Landcruiser FJ55 aka Iron Pig

 

Timbru de mediu si impozitul poti fi zero deoarece masina se poate inmatricula ca vehicul istoric.

 

Care sunt conditiile? Acum ani, cand am vrut sa iau un DeVille '61 nu aveam cum (sau poate nu stiam eu). Atunci vroiam sa il iau pe cineva din .hu.

 

:tk

Editat de harkonnen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: In cautare pasiva de Landcruiser FJ55 aka Iron Pig

 

 

Wow, eu am un filtru care ma anunta cand se pun fj55, dar pe asta nu a prins-o, probabil ca nu a specificat fj55.

 

interesant anuntul, merita studiat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare