Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfat achizitie mitsubishi outlander


validan

Postări Recomandate

Salutare tuturor.

 

Dupa cum zice si titlul doresc un sfat de la cei in masura,ma bate gandul sa schimb masina din semnatura cu outlander 2.0 din cauza cunsumului,tinind cont ca a mea nu ma lasa sub 10% si fac aproape zilnic naveta Urziceni-Bucuresti.

Masina va fi folosita doar pe drum asfaltat si sa nu ramin in zapada destul de mare pe acest drum.

Ma intereseaza cum se comporta ce defectiuni au,cu ce ma pot confrunta la aceasta masina sa pot sa-mi dau seama daca daca fac

pasul sau nu.

Din ce am mai citit prin topicuri am vazut ca au ceva probleme ba la cutie,ba la ambreiaj,ba nu stiu ce senzori,etc.

 

Astept raspunsuri.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie mitsubishi outlander

 

Salutare tuturor.

 

Dupa cum zice si titlul doresc un sfat de la cei in masura,ma bate gandul sa schimb masina din semnatura cu outlander 2.0 din cauza cunsumului,tinind cont ca a mea nu ma lasa sub 10% si fac aproape zilnic naveta Urziceni-Bucuresti.

Masina va fi folosita doar pe drum asfaltat si sa nu ramin in zapada destul de mare pe acest drum.

Ma intereseaza cum se comporta ce defectiuni au,cu ce ma pot confrunta la aceasta masina sa pot sa-mi dau seama daca daca fac

pasul sau nu.

Din ce am mai citit prin topicuri am vazut ca au ceva probleme ba la cutie,ba la ambreiaj,ba nu stiu ce senzori,etc.

 

Astept raspunsuri.

 

Multumesc

Daca vrei consum orienteaza te catre o compacta.....eu am avut 2.2 si consumul era undeva la 8 daca eram bland cu ea. 2.0 nu cred sa consume mai putin. La un saving de 1-2 litri la 100 km fa si tu socoteala in cit timp iti amortizezi investita.....plus loteria de a lua o masina veche care te plate duce pe pierdere mare.

Daca in schimb iti place masina, imagine, comfort, siguranta.........e alta discuti.economia de combustibil sigur nu justifica investitia.

Editat de georgei23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie mitsubishi outlander

 

Cred ca ai dreptate,am mai vorbit cu un prieten care are outlander 2.4 benzina si mi-a zis acelas lucru''nu merita investitia''fiind vorba doar de consum.

multumesc

Editat de validan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare