GTC Auto Shop
Pagina 102 din 102 PrimulPrimul ... 252929596979899100101102
Afisez rezultatele 1,011 la 1,013 din 1013

Data Inscriere
    Oct 2017
    Varsta
    25

Implicit Re: Jeep Grand Cherokee WG 2.7 CRD -probleme si rezolvari

Am si eu o problema tot cu etrier-ul. Pistoanele devin casante daca s-a mers mult cu ele blocate. Alte pistoane sau etrier complet.

Data Inscriere
    Mar 2009
    Varsta
    38
    Masina
    un fel de vitara :))with samurai solid axel,JEEP GC 2,7 CRD

alte pistonase,cu kit reparatie etrier
    suzuki vitara 1.6
    yo5PKM
    0763630114

Data Inscriere
    Nov 2007
    Varsta
    44

Citat Postat original de rkoste32 Vizualizare Mesaj
    Va salut din nou. Se pare ca dau si problema in problema
    Saptamana trecuta am schimbat plăcuțele de frānă pe fata dupa un drum lung as spune am observat ca la roata șoferului miroase urat si am constatat că etrierukl a rămas blocat..am dat roata jos ai faceam pedala si am observat ca pleca doar un singur piston..il īmpingea inapoi si uneori pleca celalat..alte ori nu mai revenea inapoi..am scos garniturile de pe cilindri si am dat cu wd40 nu am mai avut nicio problemă pana azi..am schimbat si discurile de frānă pe fata si am luat si un chit de reparație pt etrier..conținea toate garnituriledar fara pistoane..am dat etrierul jos am schimbat garniturile si curățat tot..pistoanelenu nu aveau rugina erau in stare buna..dupa ce am montat discurile si etrierul inapoi am facut un drum scurt..si surpriza s-a blocat iar...stie cineva vreo posibilă cauza? Lichidul de frānă este schimbat odata cu plăcuțele.. orice sfat este de ajutor..multumesc

Si eu am patit fenomenul asta, singurul lucru la care ma gandesc este ca kitul de reparatie nu e in regula, nu e in cote , prea strans , etc
    XJ '96 2.5i, WJ '00 4.7