Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Wg-ul meu


alin-jeep

Postări Recomandate

Re: Wg-ul meu

 

Salut Aline

Pana aici sigur ne faci sa vrem si noi asa :). Felicitari, capata forma...monstruoasa fata de original.

Gaura din traversa dintre lonjeroane va face loc unui troliu ? E o idee la care aspir si eu dar se pare ca vei batatori calea inainte.

Daca e asa, cum vezi rezistenta la impact frontal sau pe verticala, deformarea lonjeroanelor nu e oare ajutata de solutia asta? Traversa originala are nervuri de absorbtie a impactului, troliul nu va avea...

 

 

Frumoasa masina, fain rezultat pana acum. Felicitari

 

 

Multumesc pentru aprecieri .

 

Nu cred ca vor aparea probleme odata ce voi construi o bara fata cu troliul incorporat si care va avea suportii in interiorul lonjeroanelor .

Ideea era sa duc troliul cat mai inspre motor pentru ca am vazut la altii barile cu troliu sunt deosebit de urate ,parca ar fi lama de la buldozer .

 

....si oricum nu prea vreau sa-i testez rezistenta la impact ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Wg-ul meu

 

Stiu ca nu vrei sa o testezi insa forta se descarca in lonjeroane. Asta e si ideea mea de montat troliul insa sunt un pic circumspect mai ales ca suportul de troliu il vreau prelungit pe lonjeron atat vertical cat orizontal.

 

Ai perfecta dreptate cu privire la aspectul majoritatii barelor de Wg, e singurul motiv ptr care nu am montat inca o bara metalica. Eu am scanat botul masinii cu si fara bara fata ca sa pot desena 3d bara si apoi sa o dau in executie.

Oricum pana acum e cea mai complexa modificare a unui GC, si pe directii multiple. Felicitari, asteptam cu totii rezultatul

Jeep Grand Cherokee Overland 2004 - OME +4cm+1cm distantier, BFG AT, Jante Goss ET+10, Addco SwayBar spate, JKS Quick Disconnects fata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Wg-ul meu

 

Uite aici sunt planurile de vanzare cu 30$, daca iti place modelul.

http://www.flatland4x4.com/product6.html

Cu 100 Ron primesti planurile in CAD si nu te mai chinui tu sa faci.

Vad ca ai pus fendere. Sunt alea subtirele sau ai reusit sa faci unele calumea?

Editat de atar
"Sunt mai multi cei care capituleaza, decit cei care esueaza." Henry Ford
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Wg-ul meu

 

94 LBS = 43 kg bara din link -plus troliu,minim 60 kg de prins in bot.poate chiar 80 kg daca pui cablu nu plasma si un troliu mai chinezesc....

 

Arcurile necesuta gindire,masina asta are si motorul foarte greu....

Te gindesti serios ce vrei sa-i faci masinii....

 

Arata bine monstrul. probe?

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Wg-ul meu

 

94 LBS = 43 kg bara din link -plus troliu,minim 60 kg de prins in bot.poate chiar 80 kg daca pui cablu nu plasma si un troliu mai chinezesc....

 

Arcurile necesuta gindire,masina asta are si motorul foarte greu....

Te gindesti serios ce vrei sa-i faci masinii....

 

Arata bine monstrul. probe?

 

Am reusit sa montez arcuri noi de la Clayton offroad (Tks @Hdragos) cu +11.5 .Dupa ce o sa montez troliul si bara cred ca o sa mai coboare putin

Cu probele...mai greu .Nu am timp pentru masina asta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare