Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Mitsubishi Canter


drujba

Postări Recomandate

Salutare si La Multi Ani!

 

Vreau sa cumpar o autoplatforma, care sa se poata conduce cu categoria B, sa aiba roti duble pe spate (tb sa poata cara si 80-ul) si pe care sa nu dau foarte multi bani (max 5.000 EUR)

Dupa ce m-am tot uitat dupa Sprintere si VW LT detarate la 3.500 kg. si la banii astia nu am gasit decat junghiuri, am dat intamplator peste un Mitsubishi Canter. Ideea este ca ar fi cu vreo 5 ani mai nou decat cel mai bun Sprinter sau LT pe care l-am gasit si comparativ imi pare foarte solida.

Motorul ar fi cel de 2.8 la fel ca pe Pajero, doar ca la 115 CP in loc de 125 cat are pe Paj. Perfect pentru ce am eu nevoie. Banuiesc ca, cutia de viteze ar trebui sa fie faimoasa V5MT1, care este cutia de viteze dezvoltata de divizia de "light trucks" a lui Mitsu si care echipeaza si unele Pajero.

A avut cineva de pe aici experienta cu asa ceva? La ce ma pot astepta de la o astfel de masina?

Colegii camionagii, vreo parere? :tk

alea, alea, piesele.....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Mitsubishi Canter

 

Aici in Australia e plin de ele, inclusiv 4x4 si convertite in bus de teren si autorulota. De 20x mai multe decit Mercedes si vw la un loc. Eu nici nu as sta pe gânduri, calitatea japoneza e cel putin la nivel Mercedes si vw la clasa asta.

Editat de Astral
Cind uitam sa ne jucam incepem sa imbatrinim...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Mitsubishi Canter

 

A fost una la firma unde am lucrat mai de mult.Era mult mai robusta decat sprinterul sa Lt viteza de croaziera 85-90 consum 12-15 (era cu motorul de 3000 125 cai si frigo pe ea)E foarte fain ca ai acces in compartiment motor fiindca se rabateaza toata cabina. Mari probleme nu tin minte sa fi avut km facea cam 14-16000 pe luna nu ne placea din cauza vitezei de croaziera mult sub sprinter si Lt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare