Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Aro 10 6x6


Max

Postări Recomandate

Re: Aro 10 6x6

 

e film de pe net... sau l-ai vazut cu ochii tai, Maxule ?

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Aro 10 6x6

 

Din ce am vazut este un 6x3 ...

 

Pai puntile spate sunt tip open-diff...banuiesc. Oricum, daca nu suplimenteaza cu ceva greutate acolo, nu-l vor ajuta prea tare. Chiar...ce motorizare este ?

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Aro 10 6x6

 

Interesanta lucrare, inventivi baietii nu gluma.

 

Era fain sa puna puntile spate mai distantate sa poata puna gume mari pe viitor:grin: dar e bine ca fac si romanii ceva ca mam plictisit de admirat proiecte "de p-afara":banana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Aro 10 6x6

 

...interesanta treaba, dar din pacate nu ruleaza intotdeauna, in teren accidentat, cu cele 3 punti pe pamant ceea ce nu e chiar atat de bine, nu-l vor ajuta intotdeauna

:lr blackhttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?61857-LADA-NIVA-IASI-quot-Natasha-quot/page15&highlight=iesire+iasi :lr whitehttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?65728-Lada-Niva-1-7-i-multipunct/page52&highlight=lada+niva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Aro 10 6x6

 

Lucrarea este de apreciat. Dar urmariti cu atentie de la min 4.37 ---> initial se invarte doar prima punte, apoi pentru o fractiune de secunde pleaca fata, dupa care pleaca a doua punte, apoi la un "sut" pleaca si fata. Ceva nu este ok.

 

Numai bine,

Alin

.... orice supraapreciere duce la dezamagire.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Aro 10 6x6

 

totul este ok....ii vorba de cum functioneaza un diferential si fiind pe un forum auto nu cred ca trebuie sa dau detalii....ce n-ai vazut tu in filmare este ca se invartea roata de pe partea opusa cand roata din fata camerei era oprita....cum au spus si altii singura problema este "flexarea" puntilor spate, dar in rest imi place ce am vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Aro 10 6x6

 

in mod sigur are , ca sa poata scoate 2 cardane pe spate

acuma ar fi interesant de stiut solutia aleasa

eu presupun ca pe iesirea spate cutiei de transfer a pus 2 pinioane cu un lant intre ele -era solutia cea mai simpla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Aro 10 6x6

 

Motorul este 1,6 Diesel Vw.

 

Motorul este 1.9 Diesel de Renault,l-am avut si eu pe fostul ARO. La motorul de 1.6 diesel, de VW,gasesti extrem de rar carcasa de ambreiaj sa se potriveasca pe cutia de papuc in 5 trepte.:wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Aro 10 6x6

 

Motorul este 1.9 Diesel de Renault,l-am avut si eu pe fostul ARO. La motorul de 1.6 diesel, de VW,gasesti extrem de rar carcasa de ambreiaj sa se potriveasca pe cutia de papuc in 5 trepte.:wink:

 

Dupa cum se aude motorul este VW 1.6 Diesel. Poate acum gasesti greu carcasa de ambreiaj, dar in urma cu 10 ani o puteai gasi f usor in Campulung. Carcasa o puneai direct pe cutia de aro cu 4 trepte. Eu am pus electromotor de Opel Kadett 1.6 diesel si nu am inventat apa calda.

 

 

Oricum interesanta modificarea facuta. Astept poze cu masina la final.

EX-NISSAN :tk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Aro 10 6x6

 

poate vedem vreun filmulet cu masina in teren la lucru, sa vedem facand ceva ce nu ar fi putut sa faca cu 4x4, altfel nu mai vad rostul celei de a 2-a punti spate(pt ca altfel ar fi munca si cheltuiala in plus)

:lr blackhttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?61857-LADA-NIVA-IASI-quot-Natasha-quot/page15&highlight=iesire+iasi :lr whitehttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?65728-Lada-Niva-1-7-i-multipunct/page52&highlight=lada+niva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Aro 10 6x6

 

Dupa cum se aude motorul este VW 1.6 Diesel. Poate acum gasesti greu carcasa de ambreiaj, dar in urma cu 10 ani o puteai gasi f usor in Campulung. Carcasa o puneai direct pe cutia de aro cu 4 trepte. Eu am pus electromotor de Opel Kadett 1.6 diesel si nu am inventat apa calda.

 

 

Oricum interesanta modificarea facuta. Astept poze cu masina la final.

 

 

Am vizionat alt filmulet pe YT cu masina in cauza si acolo am vazut motorul:wink: Oricum,este prea putin important asta..

 

L.E. In 2000,cand cautam eu sa fac conversia pe Aro 11.4 cu motor de Dacie 1.4 la motor de VW 1.6,am rascolit tot Mioveniul si Campulungul dupa ea si n-am reusit sa-o mai gasesc.

Editat de Liviu-San
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare