Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Frine ARO 244


lucianHHO

Postări Recomandate

Salutare tuturor.

Ma adresez posesorilor sau cunoscatorilor de ARO 244 model vechi si nou cu o intrebare;ce trebuie sa fac si unde gasesc piese pentru a schimba frinele pe fata din tamburi pe discuri?

AM inteles ca se poate si exista piese compatibile din fabrica,a mai facut cineva asa ceva?Nu vreau sa ma apuc sa fac fel de fel de modificari si apoi sa aflu ca puteam doar sa schimb citeva piese si gata.

Multumesc anticipat !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Frine ARO 244

 

DA se mai gasesc la magazine destul de scumpe . Pe la campulung sau pe net . Disc normal cam 120 lei buc china

Disc ventilat 250-350 lei depinde ?

 

Etrieri 600-800 lei bucata sunt de Renault 21 ,pistonasul din interior 54 diametru , daca este mai mic nu ai frine , este calculat in functie de greutatea masini.

Toate noi

SH nu prea gasesti. Cirpeala . Trebuie sa te documentezi bine , sa nu dai bani de geaba. Vezi forumuri dedicate culegi mai multe informatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Frine ARO 244

 

Portfuzeta cu suport de etrier - dezmembrari, magazine, de cautat

ceea ce e posibil sa genereze si alt tip de pivoti ('tip nou'), discurile le-as lua noi si placutele, dar etrierii de R21 pot fi luati si SH, cu kit de garnituri.

 

Te duce undeva pe la 10 bule lejer operatiunea, si da, exista.

 

Pe de alta parte, diferentele nu vor fi fenomenale, franeaza relativ ok si asa cum e, asta avem cu asta defilam. Oricum nu prinde viteza prea mare, deci :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Frine ARO 244

 

O vizita duminica la targul din Pitesti si gasesti tot ce ai nevoie, ma refer la ce se poate lua second-hand.

Un numar de telefon al unui nene din Pitesti ce are o curte plina de Aro unde gasesti absolut tot ce vrei la niste preturi cam nesimtite: 0746.054.396.

Trimite si prin curier.

Nascut-crescut in IMS-eu si Tv-eu !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare