Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Proiect tomcar


tommy crocodilu

Postări Recomandate

Re: Proiect tomcar

 

In sfarsit....

Robert, ma bucur ca masina a ajuns la cineva care o apreciaza si iti doresc sa te bucuri de ea.

Daca o faci in cele din urma pentru expeditii...o sa facem o echipa de bălălăit prin codrii patriei.

Cum ti-am zis si cand ai luat masina ,discurile spate erau pe lista de schimbari...si becurile din bord...😁

Daca tot faci pat in masina...fa o verificare si la webasto.

Nu uita...si verifica antigelul daca este curat...si daca ti se pare murdar mai fai o spalare la instalatia de racire.

Îți doresc sa ne vedem cu bine 😁

vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure

toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada

SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 280
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Proiect tomcar

 

Colegule, ma bucur pentru tine... Am înțeles ca ne vedem la întâlnirea anuala LR... Mașina nici nu prea contează dar te asigur ca ai intrat într-o trupa mișto... :ha::ha:

Discovery 4 2010

Discovery 2 2000

Defender 90 1997

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Proiect tomcar

 

Din pacate nu pot ajunge la anuala LR, in week-end-ul acela va plimba mireasa (si eu in calitate de nas :) ) in Buzau.

Dar cu siguranta vor fi alte ocazii de intalnire.

Cat despre expeditii, d-abia astept sa cutreier tara asta in lung si-n lat, in toate locurile uitate de asfalt... asa ca astept invitatii :)

 

De asemenea, cand se mai organizeaza umanitare, va rog sa ma anuntati si pe mine (pe forum nu am vazut multe activitati la rubrica de intalniri, ma gandesc ca mai repede se fac telefonic).

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Proiect tomcar

 

.......

 

De asemenea, cand se mai organizeaza umanitare, va rog sa ma anuntati si pe mine (pe forum nu am vazut multe activitati la rubrica de intalniri, ma gandesc ca mai repede se fac telefonic).

 

Numai bine!

 

Actiunile umanitare au o sectiune separata, vezi prima pagina a forumului.:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Proiect tomcar

 

Salutare,

 

Dupa primele 2 luni si 3 iesiri, am facut primele reparatii:

- schimbat discuri fata - spate;

- schimbat placute fata - spate;

- o mica reparatie la un etrier;

- schimbat lichid de frana;

 

Din ce am inteles de la baietii de la service, ar trebui sa schimb uleiul de la servo. In rest, dupa constatare, masina e brici!

 

Dupa vara asta planuiesc sa-i schimb toate lichidele.

 

Salutari si drumuri bune!

 

P.S. Ne vedem la Arcfest? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Proiect tomcar

 

Salutare,

 

Dupa o iesire de week-end, am ajuns acasa seara tarziu, parchez, dau sa sting farurile, farurile nu se mai sting :). Opresc masina, scot cheia, bag cheia, dau de comutator, nimic, farurile raman aprinse. Nu s-a auzit nimic cand am dat de comutator, nu a fost mai greu sau mai usor, pur si simplu nu a mai vrut sa opreasca luminile. Pana la urma am scos bornele de la baterie, alta solutie nua m gasit...

 

Se poate repara comutatorul sau trebuie inlocuit? S-a mai confruntat cineva cu aceasta problema?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Proiect tomcar

 

Trebuie inlocuit blocul de lumini, da pe google STC4017 , daca vrei SH e acelas pe D1 si Freelander 1

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare